Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Lubelskie na wakacje

Lubelskie na wakacje
Kamila Belczyk Panków

Szukasz wyjątkowego miejsca na wakacje? Może być bliżej niż sądziłeś – Lubelszczyzna, region, o którym dawniej śpiewano „Ach Lubelskie – jakie cudne” jest świetną wakacyjną destynacją. Jako rodowita Lublinianka polecam miejsca najbardziej urokliwe w moim regionie.

KAZIMIERZ DOLNY

To chyba najbardziej znane miasteczko, mieszczące się nad Wisłą – piękne położenie, zabytkowy rynek i kilkanaście ścieżek spacerowo-wspinaczkowych zachęcają tysiące turystów do spędzenia czasu w tej małej miejscowości.

GDZIE SIĘ WYBRAĆ

Wspiąć się na ruiny Zamku i Basztę, pospacerować po Rynku ze studnią, pospacerować bulwarem nad Wisłą, zwiedzić przepięknie zachowany Kościół Farny oraz zjeść kultowego koguta z Piekarni Sarzyński.

GDZIE SPAĆ – Hotel Vincent, Hotel Kazimierz, Spichlerz pod Żurawiem

GDZIE JEŚĆ – Piekarnia Sarzyński, Kuchnia i Wino, Herbaciarnia u Dziwisza, Restauracja Dwa Księżyce

Wystarczy tylko przepłynąć statkiem i znajdziemy się przepięknej miejscowości Janowiec, w której można zwiedzić położone na górze ruiny zamku oraz zjeść obiad w znajdującej się tam restauracji.

zdj: https://www.facebook.com/piekarniasarzynski/?fref=ts

NAŁĘCZÓW

Piękny park i uzdrowisko – dla osób szukających spokoju w miejscowościach uzdrowiskowych – istny raj. Miejscowość maleńka, jednak z wyjątkowym klimatem.

GDZIE SIĘ WYBRAĆ:

ATRIUM Nałęczów – świetny ośrodek z basenami i innymi atrakcjami wodnymi – będzie dobrym pomysłem na wypad dla rodzin w gorące, letnie dni

PIJALNIA WÓD MINERALNYCH – woda, która uzdrawia w połączeniu z przepiękną palmiarnią – musisz tam się udać spacerując po przepięknym nałęczowskim parku

PATATAJ – warto wybrać się na zdrowy obiad do Patataja, który znajduje się tuż przed Nałęczowem jadąc od Lublina

POJEZIERZE ŁĘCZYŃSKO-WŁODAWSKIE

Na Lubelszczyźnie znajdziecie „Małe Mazury” – kilkanaście jezior w okolicy jest urozmaiceniem oferty turystycznej Lubelszczyzny. Kilkanaście jezior, wyjątkowe szlaki turystyczne po Poleskim Parku Narodowym i malutkie miejscowości, w których czas się zatrzymał kuszą turystów.

GDZIE SIĘ WYBRAĆ:

Poleski Park Narodowy – warto odwiedzić muzeum, a także przespacerować się ścieżkami przyrodniczymi
Sobibór – wszyscy fascynaci historii muszą udać się do Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze
Jeziora  to miejsca na prawdziwy relaks – jeziorka, plaże, kajaki i rowerki wodne będą idealnym pomysłem na wakacyjny chillout nad wodą – jeziora Białe, Piaseczno, Łukcze, Krasne, Rogóźno, Zagłębocze
Rzeka Bug i Wieprz – musicie wybrać się na spływy kajakowe – to świetny pomysł na rozrywkę z przyjaciółmi

ROZTOCZE

Dziewicze krajobrazy, lasy, urocze agroturystyki położone w malutkich miejscowościach to klimat nieznanego Roztocza. Położone przy granicy ukraińskiej roztocze jest miejscem bliskim naturze z rezerwatami i pomnikami przyrody – to tu warto odpocząć i wybrać się na spacer lub wędrówkę rowerową po Roztoczańskim Parku Narodowym.

Zwierzyniec – warto wybrać się rowerem nad Zalew Rudka w Zwierzyńcu, zobaczysz tam niesamowite, wystające konary drzew lub wybrać się na lokalne piwo do Browaru Zwierzyniec

Susiec – słynne szumy nad Tanwią mają właściwości uzdrawiające, musisz koniecznie tam się wybrać będąc w okolicy na spacer lub spływ kajakowy

Krasnobród – musisz zobaczyć Kaplicę na wodzie, wypić uzdrawiającą wodę w Rezerwacie Święty Roch, przejść się krasnobrodzkimi wąwozami i zjeść ekologiczne produkty w Zagrodzie Guciów!

zdj: www.roztocze.org.pl

ŚLADAMI ZAMOJSKICH

ZAMOŚĆ – znana na całym świecie Starówka to perła renesansu – napij się na przepięknym rynku kawy, zwiedź zabytkową Twierdzę Zamość, a na koniec wybierz się do zamojskiego ZOO!

KOZŁÓWKA – przepiękny Pałac Rodziny Zamojskich i królewskie, przepiękne ogrody – to idealny pomysł na niedzielną wycieczkę. Świetnie zachowane wnętrza pałacu oraz powozownia to miejsca, które każdy marzący o powrocie do czasów książęcych musi odwiedzić. Dla miłośników późniejszej epoki – socjalizmu w obiekcie znajduje się Galeria Sztuki Socrealizmu.

zdj: http://www.muzeumzamoyskich.pl/palac

Zapraszamy – Lubelskie Smakuj Życie!

Submit a Comment