Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Wrzesień 30, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Majówka w stolicy w 5 odsłonach

Majówka w stolicy w 5 odsłonach
WARSAW state of mind

Przytłoczyła Was wizja majówki spędzonej w Warszawie?  Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli nie macie planów na ten weekend, może zainspirujecie się naszymi propozycjami. Napiszcie potem koniecznie jak Wam się podobało!

Na plaży: Miejska Plaża w Wilanowie

Dla wszystkich spragnionych relaksu i odpoczynku dzielnica Wilanów otwiera plażę na zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej. Wśród przygotowanych rozrywek znajdują się zajęcia sportowe, animacje ruchowe, kino letnie, szkoła językowa dla najmłodszych, cykl spotkań teatralnych. Otwarcie odbędzie się w klimacie rodem z PRL’u.

W miejskiej dżungli: Łazienki Królewskie  i Piknik Europejski

W pierwszy dzień maja w warszawskich Łazienkach Królewskich rozpocznie się szereg warsztatów dla całej rodziny w ramach Pikniku Europejskiego. W okolicach Nowej Oranżerii przygotowana zostanie specjalna strefa leżakownia, gdzie w magicznej atmosferze będzie można oddać się relaksowi. Przed Starą Kordegardą Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści rozpocznie się podróż do magicznego świata bajek i legend europejskich: od Norwegii po Włochu, od Rumunii po Hiszpanię. A na koniec dnia taneczny flash mob w „unijnych barwach“.

W parku: Park Fontann na Podzamczu

Multimedialny Park Fontann powraca po zimowej przerwie wraz z zupełnie nowym obliczem. Na przestrzeni całego zwierciadła wody zostanie przeprowadzona narracja widowiska. Pojawią się postaci – bohaterowie wodnego pokazu, a także filmy animowane. Plenerową filharmonię, poprowadzi wyłaniający się z wodnego ekranu dyrygent. Nie zabraknie również samych muzyków, podczas wodnego koncertu. Spektakl rozpocznie się o godzinie 21:00, w piątek 3 maja i potrwa 30 minut.

W kinie: Majówkowy Weekend Filmowy

Majówkowy Weeekend Filmowy to wehikuł czasu, który przeniesie Was w czasy lat 20tych. W programie widnieje między innymi: klasyk filmowej  grozy „Gabinet dr. Caligari”, „Metropolis” ukazujący porażającą wizję świata i tworzący tym samym podwaliny pod kino sci-fiction, a także „Gorączka złota”, jeden z kultowych filmów Charliego Chaplina, z którego domek na krawędzi przeszedł do historii kina. Wszystko to w Fonobar przy ul. Wawelskiej 5.

W muzeum:  „TypoPolo” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Wystawa „TypoPolo” odzwierciedla zmiany ekonomiczne i polityczne w Polsce, ukazując estetyczny fenomen, jakimi  były amatorskie projekty reklam, szyldów i napisów informacyjnych, wykonywane na potrzeby małego handlu i rzemiosła, funkcjonujące w polskiej przestrzeni publicznej lat 90., w których każdy mógł być tym, kim chciał i wszystko było możliwe”.

 

Submit a Comment