Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MUST EAT – Plac Zbawiciela i Mokotowska

MUST EAT – Plac Zbawiciela i Mokotowska
intopassion

Zataczamy koło i tym razem kierujemy się na Plac Zbawiciela i Mokotowską. Tam czekają na nas liczne lokale, bary i kluby, które chętnie odwiedzamy i które możemy polecić. To zaułek modnych miejsc, które warto odwiedzić!

Charlotte Chleb i wino

Miejsce już kultowe na Placu Zbawiciela. Charlotte to bardzo miły przystanek na poranną kawę. Zjemy tu świeże – wypiekane na miejscu pieczywo z dodatkami słodkimi lub słonymi. Śniadanie zjeść możemy w środku, przy dużych drewnianych stołach, bądź na zewnątrz z widokiem na piękny Plac Zbawiciela. Także wieczorem Charlotte sprawdzi się idealnie!

Plac Zbawiciela

 

plan B

Tuż obok mieści się Plan B. Miejsce z dobrą muzyką i przyjemną, niezobowiązującą atmosferą. W lecie wszyscy przenoszą się na zewnątrz na schody, gdzie można posiedzieć z ulubionym drinkiem, w zimie zasiadamy na wygodnych kanapach z pięknym widokiem na Plac Zbawiciela. Zdecydowanie polecamy!

Plac Zbawiciela

 

Ale wino 

W samym sercu Warszawy, na ulicy Mokotowskiej mieści się Ale wino! To wine bar położony na dziedzińcu zabytkowego domu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Znajdziemy tu szeroki wybór wina, a do tego oryginalne dania. Oprócz tego zachwycił nas klimatyczny ogródek. Zimowe wieczory można spędzić w równie przytulnym wnętrzu, kosztując dobrej jakości wina i pyszne przekąski. Polecamy

Mokotowska 48

 

Bastylia

W Bastylii zjecie przepyszne naleśniki według francuskiej receptury, do tego należy dodać sałatki i zupy!  Biało-szaro-pomarańczowe wnętrza w zabytkowych arkadach nadają restauracji bardzo przytulny klimat. Wygodne fotele, miła obsługa i dobre jedzenie. Fanów naleśników zdecydowanie zapraszamy do odwiedzenia Bastylii.

Mokotowska 17

Shabu Shabu

Restauracja typu HOT POT – czyli  jeden z najbardziej rozpowszechnionych oraz znanych i uwielbianych w całej Azji sposobów przyrządzania jedzenia. Jednym słowem sami decydujemy o tym co jemy, na co mamy ochotę, a także sami to przyrządzamy. To połączenie dobrej zabawy z pysznym jedzeniem. Polecamy.

Mokotowska 27

Montrenegro

To bałkańska restauracja w samym sercu Warszawy! Można tu zasmakować czarnogórskiej kuchni. W menu dominują takie dania jak: bałkańskie ciasto-kora na słono z różnymi farszami, bryzol mięsny wypełniony pastą serową, czy słodki deser – Urmasice, czyli bałkański biszkopt nasączony słodkim syropem! Palce lizać, zapraszamy!

Natolińska 3

 

Coffee Karma

Na kawę zapraszamy do Karmy. Tam specjalnością jest świeżo palona kawa. Oprócz tego każdy może kupić kawę ziarnistą lub mieloną do użytku domowego. Karma to też przystanek kulturalny na warszawskiej mapie – co miesiąc w kawiarni prezentowane są prace różnorodnych artystów, wiec jeżeli lubicie łączyć przyjemność picia kawy ze sztuką to będzie to idealne miejsce.

Mokotowska 17

 

Przegryź

Do Przegryź na pewno powinni zajrzeć wielbiciele kuchni domowej.  W przytulnym lokalu na Mokotowskiej zjemy przepyszne pierogi, pomidorową, czy zrazy! Po obiedzie czas na deser, czyli serniki z różnymi polewami, czy tiramisu i wiele innych!

Mokotowska 52

 

Słodki Słony

Słodki słony to pyszne miejsce! Dla tych którzy uwielbiają słodkości to będzie raj na ziemi. Znaczna przewaga słodyczy, ustępuje też miejsca przysmakom na słono – kanapki, przystawki na zimno i gorąco.

Mokotowska 45

 

Czytaj również:

MUST SEE – Śródmieście – Plac Trzech Krzyży, Żurawia i okolice

MUST SEE – Powiśle

MUST SEE – Mokotów

MUST SEE – zielony Żoliborz

 

Submit a Comment