Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MUST EAT – Powiśle

MUST EAT – Powiśle
intopassion

Powiśle to jedna z najbardziej aktywnych dzielnic Warszawy. Szczególnie latem!  To tu powstają najbardziej modne miejsca i to właśnie tu najczęściej spędzamy letnie wieczory. Nie da się ukryć – Powiśle tętni życiem.

Solec! kuchnio-kawiarnio-klubo-świetlica

Najlepsze miejsce na Powiślu na poranną kawę i lunch. Dobre jedzenie, miła atmosfera i gry planszowe! Świetne miejsce na spotkania ze znajomymi. Przystanek obowiązkowy – Solec 44!

Solec 44

 

SAM Kameralny Kompleks Gastronomiczny

Kolejne miejsce na Powiślu z pysznym jedzeniem, różnorodne menu i świeże pieczywo wypiekane na miejscu, a do tego dobra kawa. SAM to też piękne, kameralne wnętrze i miła, niezobowiązująca atmosfera. Miejsce do którego można zajrzeć zarówno rano jak i wieczorem! Ogromną popularnością cieszy się także piekarnia. Musicie koniecznie spróbować ręcznie formowanych bochenków, na zakwasach. Jednym słowem obok tego miejsca nie można przejść obojętnie.

Lipowa 7

 

Boscaiola Bistro& Bar

Jeżeli ktoś uwielbia włoską kuchnię to powinien szybko odwiedzić Boscaiola! Tu skosztujemy włoskich specjałów. Całe menu oparte jest o produkty sezonowe, dlatego mamy możliwość skosztowania różnych smaków! Urocze miejsce, polecamy!

Wiślana 8

O obrotach ciał niebieskich 

Na dobre śniadanie zapraszamy na Leszczyńską 4. Tam mieści się przytulny lokal – O obrotach ciał niebieskich. Serwuje dania na słodko i na słono. Polecamy świeże pieczywo wypiekane na miejscu i domowe ciasta. Poranna kawa i lampka wina na wieczór!

Leszczyńska 4

 

Kawiarnia Kafka

Kafka to jedno z naszych ulubionych miejsc na kawę. Latem możemy odpocząć na leżakach, zimą w uroczym wnętrzu w towarzystwie książek i czasopism. Można tu dobrze zjeść i napić się wspaniałej kawy.

Oboźna 3

 

Viaduct 

Czy można chcieć czegoś więcej? Przyjemny ogródek, hamak, pyszna pizza na cienkim cieście, do tego kawa herbata, albo rozmaite kolorowe drinki. I w centrum Warszawy można poczuć się jak na wakacjach. Bardzo przyjemne miejsce na Alei 3 maja!

Al. 3 maja

Dziurka od klucza

Jeżeli chcecie spędzić czas w urokliwym, przytulnym i bardzo rodzinnym miejscu, to zapraszamy na Radną 13. Tam mieści się niewielki lokal prowadzony przez miłe małżeństwo. Dziurka od klucza zaprasza na pyszne jedzenie i domowe ciasta. Menu jest sezonowe, za każdym razem zaskoczy nas nowymi smakami! Polecamy.

Radna 13

 

BY the WAY BOTTEGAkulinarna

BTW to połączenie nowoczesności z tradycją. Karta jest sezonowa i z każdym tygodniem zaskakuje nas nowym daniem. To idealne miejsce na lunch, ale też na wieczorne spotkanie przy lampce wina. Nowoczesny i zarazem przytulny lokal na Powiślu. Koniecznie musicie go odwiedzić!

Lipowa 7A

Czuły Barbarzyńca 

Co może być tak dobrym połączeniem z kawą, jak nie dobra książka? Miejsce z klimatem i literaturą na najwyższym poziomie! Dodatkowym atutem lokalu jest antresola, gdzie można zaszyć się z kubkiem kawy i książką.

Dobra 31

 

Warszawa Powiśle 

Co proponujemy na wieczór? Warszawa Powiśle – sprawdzi się idealnie na spotkanie w większym gronie. Leżaki, dobra muzyka i zimne piwo. W wakacje to właśnie to miejsce tętni życiem!

Kruczkowskiego 3b

 

Syreni Śpiew 

To pierwszy w Polsce drink bar! W budynku z lat’70 tych powstało idealne miejsce do spotkań. W lokalu profesjonalni barmani serwują ponad 40 rodzajów klasycznych koktajl, a na półkach znajdziemy około setki rodzajów whisky. Kto nie był powinien jak najszybciej odwiedzić Syreni Śpiew.

Szara 10 a (wejście od Alei ks. Józefa Stanka)

1500 m2 

W postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej znajduje się miejsce, gdzie usłyszeć można dobrą muzykę i pobawicie się na świetnych koncertach a także podziwiać różne działania artystyczne – od wystaw fotograficznych, po działania performerskie. 1500 m2 to świetne miejsce na imprezę i nie tylko!

Solec 18

Czytaj także:

MUST SEE – Mokotów

MUST SEE – Saska Kępa

Na Słodko

MUST SEE – warszawska Praga

MUST SEE – zielony Żoliborz

 

Submit a Comment