Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MUST EAT – Saska Kępa

MUST EAT – Saska Kępa
intopassion

Saska Kępa uważana jest za najbardziej elegancką dzielnicę Warszawy. Zielona, pełna klimatycznych uliczek, gdzie znajdziemy liczne kawiarnie i restauracje. Czas na Saską Kępę i miejsca, które lubimy i polecamy.

Prosta Historia

Na Francuskiej mieści się lokal w którym zjemy dania proste a zarazem wyrafinowane. Dominuje tu współczesna kuchnia europejska z przewagą smaków śródziemnomorskich, choć i fani kuchni amerykańskiej nie wyjdą stąd głodni. Sezonowa karta, świeże produkty. Prosto i na temat. My polecamy.

Francuska 24

 

 

 

Kwiatkarnia

Kawiarnia i sklep ogrodniczy w jednym. Właściciele połączyli dwie miłości: do kwiatów i do jedzenia i tak powstała Kwiatkarnia. Pyszne jedzenie i miła atmosfera. Kto nie był, musi odwiedzić.

Zakopiańska 24

 

 

 

Klubokawiarnia Towarzyska

Modernistyczny PRL-owski pawilon przerodził się w nowoczesne wnętrze, w którym powstała Klubokawiarnia Towarzyska. To miejsce z klimatem – idealne na kawę i towarzyskie spotkania, dodatkowo tętniące od wielu wydarzeń kulturalnych. Dlatego na Saskiej Kępie to punkt obowiązkowy.

Zwycięzców 49

 

zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/Towarzyska?fref=ts

 

 

Francuska 30

W samym sercu Saskiej Kępy jest miejsce gdzie napijemy się pysznej kawy. Do tego świeże kanapki, naleśniki, zupy, tarty i świetne domowe ciasta! Na wieczór wino. Polecamy

Francuska 30

 

 

 

Kuchnia Funkcjonalna

To miejsce, gdzie zjemy zdrowo, smacznie i prosto. Kuchnia Funkcjonalna zmienia się z porami roku i z rytmem produktów, które dostępne są na lokalnym targu, dlatego zawsze możemy skosztować czegoś nowego. Przyjemne miejsce na Saskiej, które musicie odwiedzić.

Jakubowska 16 lokal 7

 

 

 

Mamma Mia bistro!

Śródziemnomorski klimat na Saskiej Kępie. Jeżeli jesteście zwolennikami takiej kuchni to zdecydowanie jest to miejsce dla was. Kuchnia domowa, wysokiej jakości produkty i najlepsze smaki to definicja Mamma Mia bistro! Lubimy, więc polecamy.

Berezyńska 27

 

 

Wootwórnia

W cichym zakątku Saskiej Kępy mieści się kameralne miejsce – Wootwórnia. Tu poczujesz się jak w domu, czas umili Ci pyszne jedzenie, a menu nigdy Ci się nie znudzi. Właściciele nazywają swoją kuchnię – spontaniczną, bo codziennie, w zależności od produktów, pogody i ich wyobraźni przygotowują dania. Kto nie był, musi koniecznie odwiedzić to miejsce.

Królowej Aldony 5 (wejście od strony ogrodu)

 

 

 

Czytaj także:

MUST SEE – Mokotów

Na Słodko

Lato w mieście – ulubione bary na świeżym powietrzu

MUST SEE – zielony Żoliborz

MUST SEE – warszawska Praga

Submit a Comment