Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Warszawska Praga

Warszawska Praga
intopassion

Praska część stolicy przybiera nowe formy działalności kulturalnej. To właśnie tu powstają najlepsze kawiarnie, bary, czy kluby muzyczne. Tu klimat przedwojennej Warszawy łączy się z designerskimi lokalami, urokliwymi kawiarniami i nowoczesnymi klubami. Te miejsce trzeba odwiedzić!

1. Soho Factory 

Miejsce już kultowe!  W miejscu dawnych zakładów przemysłowych powstało nowoczesne centrum sztuki i designu.To przestrzeń artystyczna, która aż kipi od wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych, modowych i lifestylowych. Mińska 25 to obowiązkowy przystanek na kulturalnej mapie Warszawy.

Mińska 25

 

2. Muzeum Neonów 

To pierwsze takie miejsce w Polsce którego celem jest dokumentacja i ochrona powojennych reklam świetlnych. Kto nie widział musi koniecznie odwiedzić to miejsce.

Budynek 55, Soho Factory  Mińska 25

 

3. W oparach absurdu

Klimatyczna knajpka – meble z historią, obrazy i muzyka na żywo. Do tego kawy, piwo, przekąski. Dobre na wieczór ale też na dzień. Jeżeli szukacie intymnego miejsca z fajną atmosferą to znajdziecie je w Oparach Absurdu!

Ząbkowska 6

 

4. Centrum Zarządzania Światem

Nowe miejsce na warszawskiej Pradze. W zabytkowej kamienicy powstała klimatyczna klubo-kawiarnia. Wygodne kanapy i fotele, otwarta kuchnia z barem i świetna atmosfera. Polecamy!

Stefana Okrzei 26

5. Porto Praga

Szukacie eleganckiej restauracji, w której dostaniecie pyszne jedzenie? Nasz typ to Porto Praga. Nieopodal Wisły i ZOO znajduje się restauracja, w której spróbować można znakomitych potraw. W zależności od nastroju na gości czekają również trzy sale – Restauracyjna, sala Conrada czy Hemingwaya. Którą wybieracie?

Stefana Okrzei 23

 

6. Klub Bazar

To klimatyczny lokal mieszczący się w zabytkowej, pełnej uroku kamienicy. Miejsce cechuje się surowym i industrialnym wnętrzem. Pyszne dania dodatkowo zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Do tego należy dodać szeroki wybór kawy, piwa i dobre drinki. Polecamy!

Stefana Okrzei 26

 

7. Po drugiej stronie lustra

Jeżeli szukacie oryginalnych smaków piwa to powinniście koniecznie zajrzeć do tego miejsca. Ogromny wybór piwa a także innych trunków. Do tego liczne przekąski. Idealne miejsce na wieczorne spotkania w grupie znajomych.

Jagiellońska 22

 

8. Sens Nonsensu

To kolejne miejsce na warszawskiej mapie. Mnóstwo pamiątek i bibelotów sprawia, że to miejsce  z duszą. W menu znajdziemy aż 30 rodzajów różnych piw, które właściciele dokładnie selekcjonują pod kątem smaku i jakości. Ulica Wileńska to przystanek obowiązkowy!

Wileńska 23

 

9. 4 pokoje 

Miejsce idealne na poranne spotkania przy dobrej kawie, herbacie i serniku z masą kajmakową, wieczorami dobre na pogaduszki przy drinku lub piwie. Miły, niezobowiązujący klimat, czyli tak jak lubimy!

Wileńska 19

 

10. Czystaojczysta

W zabytkowej kamienicy dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek “Koneser” mieści się Czystaojczysta, czyli tak jak kiedyś w praskiej gwarze określano czystą wódkę. Idealne miejsce na after i before! Duży wybór wódek, nowoczesne wnętrze! My lubimy i polecamy.

Ząbkowska 27/31

Czytaj też: must see: zielony Żoliborz

 

Submit a Comment