Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MUST EAT – Zielony Żoliborz

MUST EAT – Zielony Żoliborz
Anna Matyjewicz

Pierwszej skojarzenie z Żoliborzem? Zielony, pełen pięknych uliczek, parków, architektury z lat 60-tych i niesamowitej, spokojnej atmosfery. Na żoliborskim podwórku rozwijają się też przeróżne lokale – od restauracji,po drobne kawiarnie, czy sklepy. Kto chociaż raz odwiedzi tę dzielnicę, na pewno się zakocha! A oto nasze ulubione miejsca.

Da Aldo 

Zaczynamy od ulicy Mickiewicza, gdzie mieści się znana i pyszna restauracja – Da Aldo. Jeżeli chcecie poczuć klimat włoskiej tawerny to zdecydowanie powinniście odwiedzić to miejsce. Włoski Szef Kuchni Stefano Balduccio zadba aby to co będzie na stole zachwyciło i pozostawiło długie i miłe wrażenie na klientach.

Mickiewicza 23

Targ Śniadaniowy 

To cykliczne wydarzenie, które odbywa się w sobotę. Na targu możemy kupić wszelkiego rodzaju przetwory, produkty regionalne warzywa i owoce. Każdy może skomponować swoje śniadanie, spędzając czas na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze. Rewelacja!

Aleja Wojska Polskiego

Yellow Cab – coctail club & burger

Yellow Cab czyli żółta nowojorska taksówka na stałe zagościła na zielonym Żoliborzu. Miejsce serwuje pyszne burgery i nachosy z mnóstwem sosów do wyboru. Do picia świeżo wyciskane soki, lemoniada, kawa, herbata jak i wiele regionalnych piw o ciekawych smakach. Wieczorem przeradza się w bar z wachlarzem drinków i shotów!

Popiełuszki 19/21 paw.15

Duchnicka Wine&Food

Duchnicka Wine & Food to restauracja z otwartą kuchnią, winebarem i sklepem z winem. Znajdziecie tutaj przeróżne rodzaje wina z każdego zakątka świata. Degustacja wina w połączeniu z pysznym jedzeniem. Czego chcieć więcej? Zapraszamy do Duchnicka Wine&Food.

Duchnicka 3

Prochownia Żoliborz

Wyjątkowe miejsce w sercu Parku Żeromskiego. Jeżeli szukacie miejsca z klimatem to właśnie znaleźliście. Kawiarnia oferuje pyszne kawy i domowe ciasta.

Park Żeromskiego
Stefana Czarnieckiego 51

Art Cafe 

Biało czarne ściany a na nich obrazy różnych twórców. Art Cafe to miejsce przytulne, idealne na spotkania w gronie przyjaciół. Mieszkańcy Żoliborza powinny zaczynać dzień od dobrej kawy i to właśnie w tym miejscu!

Mickiewicza 27

Dziewczyny 

Nowe miejsce na żoliborskiej mapie. I to jakie! Miejsce stworzone dla kobiet. Dziewczyny serwują make-up, manicure i pedicure, zabiegi pielęgnacyjne twarzy i ciała, a także masaże i konsultacje z osobistą stylistką. A wszystko to w przytulnym lokalu na Mickiewicza. Polecamy!

Mickiewicza 27, róg Mierosławskiego

 

 

Mielżyński Wines Spirits Specialities

Na przestrzeni 600m2 właściciele stworzyli sklep w formie składu win i bar winny z otwartą kuchnią. Ale to nie wszystko. Swoim doświadczeniem i znajomością win właściciele dzielą się z klientami. Tu poznasz kulturę winiarską i znajdziesz swój ulubiony smak.

Burakowska 5/7

Guccio Domagoj 

Na prawdziwy chorwacki klimat warto wstąpić do restauracji i wniarni Guccio Domagoj. Można tu skosztować zarówno win czerwonych, białych oraz musujących prosto z Chorwacji i Czarnogóry, jak i typowych przekąsek chorwackich.

Suzina 8

Umpa Lumpa 

Myślicie że to raj dla dzieci? Nie, odnajdzie się tu także każdy fan czekolady! Umpa Lumpa to sklep gdzie napić się można kawy, herbaty, orzeźwiającej oranżady oraz oczywiście spróbować jednej z 17-stu rodzai pitnych czekolad Zottera!Pycha.

Mickiewicza 24

Źródło zdjęć Mielżyński: https://www.facebook.com/pages/Mielżyński-Wines-Spirits-Specialities/135115906538738?fref=ts

Przeczytajcie również: Warszawska praga

Zobaczcie: INTOfood

Submit a Comment