Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze miejsca na Placu Unii Lubelskiej

Najciekawsze miejsca na Placu Unii Lubelskiej
intopassion

Znajdujący się na granicy Śródmieścia i Mokotowa Plac Unii Lubelskiej przez ostatnie lata pozostawał w cieniu położonego kilkaset metrów dalej Placu Zbawiciela.  Dziś  Plac Unii zaczyna nabierać charakteru. Powstanie nowego centrum handlowego, choć kontrowersyjne, sprawiło, że o miejscu przypomniało sobie wielu warszawiaków. Nowoczesna budowla kontrastuje z wysokimi, przedwojennymi kamienicami i wzniesionymi  w stylu późnoklasycystycznym, zabytkowymi rogatkami.

Choć Plac Unii trudno uznać jeszcze za kulinarną czy kulturalną mekkę na mapie Warszawy, warto śledzić powstające w okolicy lokale i wybrać się na krótki spacer, by poczuć specyficzną, unoszącą się w powietrzu aurę. Na nieco zaniedbanej, a jednocześnie wciąż rozwijającej się przestrzeni doświadczyć można rzeczy szczególnej – każdy kto tutaj dotrze, znajdzie się w pewnego rodzaju potrzasku – między wciąż podążającym za tym co nowe Śródmieściem, a powolnym Starym Mokotowem.

Polecamy Wam kilka lokali znajdujących się tuż obok Placu, w których delektować będziecie się mogli zarówno niepowtarzalną atmosferą otoczenia, jak i smacznym jedzeniem.

Północ Południe, ul. Bagatela 10

W restauracji przy ulicy Bagatela 10 smaki południa mieszają się ze smakami północy. Menu główne jest krótkie i klasyczne, choć wyrafinowane – króluje łosoś, kaczka i stek. W codziennie nowej karcie lunchowej dba się o nieszablonowe łączenie składników.  W specjalnym „brunch menu” szczególnie wyraźnie zaznaczono podział między kuchnią północy a południa – do wyboru północne sery regionalne i południowe chorizo z pomidorami. Jak twierdzą właściciele, ich lokal to nie tylko miejsce, gdzie spotykają się ze sobą oryginalne smaki, lecz także,  a nawet  przede wszystkim, ciekawi świata ludzie.

12919873_1727790640825691_8731730409439293755_n

Smaczny Box, ul. Puławska 7/9

Szukacie miejsca na szybki lunch w przerwie od pracy czy szkoły? Koniecznie zajrzyjcie do Smacznego Boxa, który serwuje najlepsze burgery w okolicy ze 100% wołowiny, przygotowywane przed klientami przez samego właściciela lokalu! Znajdziemy tu także pyszne robione na miejscu sushi oraz zdrowe sałatki, kanapki i domowe obiady. W tak różnorodnym menu trudno nie znaleźć choć jednej rzeczy, na którą mielibyśmy ochotę. Zadowoleni powinni być także wegetarianie – w ofercie uwzględniono wiele dań bezmięsnych. Warto podkreślić, że wszystkie posiłki przygotowywane są tradycyjnie, z wykorzystaniem naturalnych składników, bez ulepszaczy i konserwantów. W sezonie wiosenno-letnim lokal dysponuje również ogródkiem.

12980770_1110191999002482_2122816612_o

Być Może, ul. Bagatela 14

Jeśli marzycie o wycieczce do Paryża, a chwilowo brakuje Wam czasu lub pieniędzy, odwiedźcie francuskie bistro Być Może. Lokal słynie ze świeżego i bardzo różnorodnego pieczywa oraz słodkości. Poza wypiekami, kanapkami i sałatkami,  z  menu obiadowego wybrać będziemy mogli dania, które na co dzień goszczą na stołach paryskich restauracji – zupa cebulowa, wołowina po burgundzku to tylko jedne z wielu propozycji szefa kuchni. Podążając za francuskimi nawykami, na Bagatela 14 warto zajrzeć na wieczorną kolację przy winie.

pu1b

Serwus Zapiekanki, ul. Chocimska 33

Zapiekanka to danie genialne w swojej prostocie. Tajnikami sukcesu lokalu prowadzonego przez znanego z programu Master Chef, Janka Paszkowskiego, są: świeża bułka, pieczarki, ciągnący się ser i domowy keczup. W menu znajdziemy zarówno klasyczne wersje potrawy, jaki i pozycje inspirowane kuchniami świata. Nie powinno zaskoczyć więc nas na przykład, że tradycyjnego polskiego fast food’u będziemy mogli spróbować w wersji hiszpańskiej – z chorizo, jalapeño i mango.

pu2

Pasta Mia, ul. Marszałkowska 6

Miłośnikom włoskich smaków polecamy wstąpić do Pasta Mia. Prosta kuchnia, której sukces opiera się na korzystaniu ze świeżych, wysokiej jakości produktów cieszy się w Polsce niesłabnącym powodzeniem. Przy nadmiarze lokali serwujących dania „prosto z Italii”, trudno znaleźć taki, w którym podaje się prawdziwie włoskie dania, a nie ich nadwiślańską interpretację. Pasta Mia bez wątpienia należy do pierwszej z wymienionych kategorii. 

pu4

Delikatesy Esencja, ul. Marszałkowska 8

Jeśli wybieracie się na spektakl do teatru prowadzonego przez Grzegorza Jarzynę, koniecznie zarezerwujcie sobie trochę czasu na wizytę w znajdujących się tuż obok Delikatesach Esencja. Lokal utrzymany jest w duchu slow food. Szef kuchni korzysta ze świeżych, sezonowych produktów, dlatego menu  zmienia się co miesiąc. Między 12 a 16 serwuję się tu zestawy obiadowe – z zupą, daniem głównym i deserem.  W weekend warto skorzystać z bufetu śniadaniowego, a wieczorem napić się drinka lub koktajlu.

pu5

Tekst: Anna Har

 

 

Submit a Comment