Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze miejsca na warszawskiej Pradze

Najciekawsze miejsca na warszawskiej Pradze
intopassion

Na warszawskiej Pradze powstaje coraz więcej nowych inicjatyw i form działalności kulturalnej. To właśnie tu otwierane są najlepsze klubokawiarnie, bary, czy muzyczne sceny. Po prawej stronie Wisły dba się o zachowanie klimatu przedwojennej Warszawy, jednocześnie mieszając go z nowoczesnym designem. Spośród licznych restauracji, pubów i ośrodków kultury wybraliśmy te, które koniecznie musicie odwiedzić!

Soho Factory 

Soho – kultowe miejsce na mapie Warszawy. Na terenie dawnych zakładów przemysłowych powstało nowoczesne centrum sztuki i designu –  przestrzeń artystyczna przepełniona wydarzeniami kulturalnymi, modowymi i lifestylowymi. Marzeniem pomysłodawców było stworzenie warszawskiego odpowiednika nowojorskiego Soho, w którym to twórcy zamieniali stare fabryki na galerie sztuki i lofty.

Ul. Mińska 25

 p1

 

Muzeum Neonów 

Na terenie Soho Factory działa też Muzeum Neonów – pierwsze w Polsce miejsce, w którym dokumentuje się i chroni powojenne reklamy świetlne. W zbiorach znajduje się obecnie ponad 200 eksponatów; kolekcja jednak wciąż się powiększa. Instytucja dba również o neony znajdujące się w przestrzeni miejskiej.

Ul. Mińska 25

p2

W oparach absurdu

W Oparach absurdu to knajpa z klimatem – duża ilość obrazów na ścianach, meble z historią i muzyka na żywo. Do lokalu możemy przyjść na poranną lub popołudniową kawę albo wybrać się na wieczorne piwo. Do napojów zamówimy pierogi i przekąski. Polecamy wszystkim, którzy szukają zacisznego miejsca z ciepłą atmosferą.

Ul. Ząbkowska 6

p3

 

Boska Praga – kuchnia i bar

Właściciele restauracji Boska Praga postanowili stworzyć przestrzeń, w której wielkomiejska energia będzie łączyć się z praską bezpretensjonalnością. Mieszczący się w budynku dawnego młyna parowego lokal to miejsce dla każdego – odnajdzie się tu zarówno biznesmen, modny nastolatek, rodzina z dziećmi czy starsza para. Szeroki wybór przystawek, sałat i zup uzupełniają burgery, pizze, pasty, pierogi i dania główne, a wśród nich żeberka czy udko z kaczki. Zadbano także o ofertę śniadaniową.

Ul. Stefana Okrzei 23

13064463_1720175794930671_3726728185514287089_o

Centrum Zarządzania Światem

Centrum Zarządzania Światem na swoją siedzibę wybrało zabytkową kamienicę. Wygodne kanapy i fotele, otwarta kuchnia z barem i przyjazna obsługa sprawiają, że w klubokawiarni szybko zaczynamy czuć się jak u siebie, a to cecha niewielu modnych, hipsterskich knajp. Codziennie serwowany jest inny zestaw lunchowy. Napijemy się tu także dobrego koktajlu i whisky, do których przygotowano przekąski, w tym specjalność lokalu – placek alzacki.

Ul. Stefana Okrzei 26

 p5

Klub Bazar

Klub Bazar to kolejny lokal usytuowany w pięknej kamienicy przy ulicy Okrzei. Miejsce wyróżnia się surowymi i industrialnymi wnętrzami. Szeroki wybór kawy i piwa, dobre drinki, a także pyszne zupy i domowe dania obiadowe, powinny zachęcić Was do odwiedzin.

Stefana Okrzei 26

p6

4 pokoje 

4 pokoje to idealne miejsce na poranny relaks przy dobrej kawie lub herbacie i serniku z masą kajmakową. Wieczorem spróbujemy tu smacznych drinków. Kawiarnię cenimy przede wszystkim za przyjazny, niezobowiązujący klimat.

Ul. Wileńska 19

p7

Językodajnia

Językodajnia powstała z miłości do języków i dobrej kuchni. Filozofia tej niestandardowej szkoły językowej opiera się na założeniu, że swobodnie posługiwać się danym językiem możemy tylko wtedy, gdy posiadamy poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dlatego też na Panieńskiej uczyć będziemy się na hamaku, popijając wino i słuchając muzyki.

Ul. Panieńska 9

13282591_10154312095914388_1960483129_o

MÓZG

MÓZG założono z myślą o ludziach tworzących sztukę współczesną. Wielopłaszczyznowy koncept mający swoją siedzibę w Teatrze Powszechnym stawia na eksperyment i improwizację. Na scenie prezentują się grupy muzyczne, teatralne oraz performerzy; organizowane są także wystawy.  Goście skorzystać mogą z baru.

Ul. Jana Zamoyskiego 20

p9

Tekst: Anna Har

Submit a Comment