Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze pomysły na Halloween w Warszawie

Najciekawsze pomysły na Halloween w Warszawie
Aleksandra Raszczuk

Choć Halloween to tradycja wywodząca się z kultury amerykańskiej, od kilku lat na stałe zagościła również w Polsce. Święto stało się dla Polaków okazją nie tylko do spotkań w gronie znajomych, ale i szansą na ukazanie swej mrocznej i kreatywnej strony za pomocą upiornych przebrań i stylizacji.

 

Mimo, że Halloween przypada na 31 października, w Warszawie można znaleźć wiele interesujących propozycji na spędzenie tego święta zarówno w piątek, jak i w sobotę. Poniżej znajdziecie zbiór naszym zdaniem najciekawszych, nie tylko imprezowych, wydarzeń.

 

Spacer – Duchy i zjawy

Kiedy: 30.10 (piątek), 19.00

Gdzie: Zbiórka pod kolumną Zygmunta

Kto straszy na warszawskim Rynku? Gdzie palono czarownice? Jakie siły nieczyste miały przyczynić się do śmierci książąt? W której kamienicy urzędował Bazyliszek? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas piątkowego spaceru Duchy i zjawy Warszawy. Koszt spaceru to 10 zł.

 

 

Benihana Halloween Party

Kiedy: 30.10 (piątek), 19.00

Gdzie: Benihana Twarda 2/4

Wyjątkowe Halloween Party w Benihanie to gwarancja dobrej muzyki, wyjątkowego azjatyckiego jedzenia i show przy stołach teppanyaki. W tym dniu całe menu na barze przecenione będzie o 10%, a każdy przebrany gość otrzyma SAKE COCKTAIL!

 

 

 

Halloween z tarotem

Kiedy: 31.10 (sobota), 20.00

Gdzie: Kawa i Chmiel Cafe&Bar, ul. Potocka 14 lok.14

Kawa i Chmiel Cafe&Bar zaprasza w sobotę na wieczór z tarotem. To propozycja dla tych, którzy unikają szalonych imprez, ale nie chcą tego wieczoru spędzić w domu. Na wszystkich gości wróżka czekać będzie od godziny 20 do 24. W menu znajdziecie m.in. zupę dyniową.

 

 

 

Halloween w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym

Kiedy: 30.10 (piątek), 22.00

Gdzie: Znajomi Znajomych Wilcza 58a

W najbliższy piątek kamienica przy ulicy Wilczej 58A zamieni się w opuszczony szpital psychiatryczny. Scenografia będzie składać się z autentycznego wyposażenia szpitala z lat 70. Na dolnej sali barowej stanie oryginalna maszyna do usypiania (!) ludzi, waga i wanna ze szczątkami ciała. Tego wieczoru zagrają zagrają: T2P / Time2Play, KiM oraz Seb Skalski.

 

 

 

LUNA PARK OF HORRORS, czyli Halloween w kinie Luna

Kiedy: 31.10 (sobota), 22:00

Gdzie: Kino Luna, Marszałkowska 28

Pomost 511 zaprasza na wyjątkowe wydarzenia w kinie Luna. To wydarzenia dla fanów wampirów, kościotrupów, strzyg, osikowych kołków i madejowych kół. Będzie strasznie i przerażająco, a wszystko to w starym kinie. Na imprezie zagrają Flirtini, I Say Mikey i Exboyfriends. Wstęp 30 zł, jednak do północy wszyscy z listy na FB wchodzą za 20 zł!

 

 

 

Filmowe Horror Story

Kiedy: 30.10 (piątek) i 31.10 (sobota)

Gdzie: Kino Apolonia Al. Solidarności 62

Filmowe Horror Story to wydarzenie  dla tych, którzy lubią się bać i tych, którzy cenią sobie porządne filmy z tego gatunku – trzymające w napięciu, z zaskakującym zakończeniem, zapewniającym przeżycie uczucia grozy. Na ekranie Apolonii pojawią się takie filmy jak: „Po drugiej stronie snu” (reż. Rebecca Daly), „Do szpiku kości (reż. Debra Granik), „Opowieść nr 52” (reż. Alexis Alexiou), „Pozwól mi wejść” (reż. Tomas Alfredson) oraz „Wilkołacze sny” (reż. Jonas Alexander Arnby).

Submit a Comment