Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 8, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze warszawskie wydarzenia w październiku

Najciekawsze warszawskie wydarzenia w październiku
intopassion

Jesień za pasem, ochota do wyjścia z domu zmniejsza się proporcjonalnie do spadającej temperatury, a ciepły koc, książka i kubek herbaty wygrywają z każdą alternatywną formą spędzenia czasu.

Naszym zdaniem nie można dać się jesiennej szarudze, szczególnie gdy w Warszawie dzieje się tyle ciekawych rzeczy, których, gwarantujemy, jeszcze nie próbowaliście. Poniżej znajdziecie naszym zdaniem najciekawsze propozycje na warszawskie październikowe weekendy i nie tylko.

 

Wyścigi konne – Tor Służewiec – każdy weekend do 29. listopada 2015.

Oto pomysł na nietypowe spędzenie weekendu. Gonitwy na Torze Służewiec odbywają się od 1939 roku, ale historia wyścigów konnych w Warszawie sięga znacznie dalej. Pierwszy zorganizowany wyścig odbył się bowiem w 1841 roku! Przez cały ten czas gonitwy były obowiązkowym wydarzeniem towarzyskim dla pokoleń warszawiaków, może warto kontynuować tę piękną tradycję?

więcej: http://torsluzewiec.pl/

 

zdjęcie: Tor Wyścigów Konnych

Teatr XL – bo nazwa Teatr Wielki jest zajęta.

Na PGE Narodowym działo się już chyba wszystko, tym razem zamiast wydarzeń związanych stricte z pop kulturą, mamy szansę doświadczyć czegoś bardziej wysublimowanego. Teatr XL powstał przy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt, przez co cechuje go duża międzynarodowość. Współpracuje z reżyserami z całego świata, repertuar teatru zaczyna się na Molierze, a kończy na twórcach współczesnych.

Spektakle w październiku:

  • 6. października, 19:00 – Lekarz mimo woli (Molier, reż. Sergey Timofeev);
  • 16. października, 19:00 – Jadwiga (Victoria Vascari, reż. Andre de la Cruz);
  • 17., 30. października, 19:00 – Panny dworskie (scenariusz i reżyseria: Andre de la Cruz).

więcej: http://teatrxl.com/

 

zdjęcie: Olga Cieślar

 

Spór o odbudowę. Warszawa w budowie – 7-10. października 2015 – 10. listopada 2015.

To już siódma edycja festiwalu, tegorocznym tematem przewodnim jest spór o odbudowę powojennej Warszawy. Właśnie temu zagadnieniu poświęcono główną wystawę festiwalu, którą będzie można zobaczyć w dawnej szkole przy ulicy Emilii Plater 29. Decyzje podjęte bezpośrednio po wojnie w dużym stopniu wpłynęły na to, jak stolica wygląda dzisiaj, warto więc lepiej poznać dylematy, przed jakimi stanęli ówcześni urbaniści i architekci. Wystawa porównuje również rodzimy plan odbudowy z projektami innych europejskich miast, na przykład Drezna, Berlina czy Mińska.

więcej: http://wwb7.artmuseum.pl/pl

 

zdjęcie: Warszawa w Budowie

Warsaw Games Week – 23-25. października 2015.

Takiego wydarzenia jeszcze w Warszawie nie było. Jak mówią sami organizatorzy, WGW to prawdziwe święto graczy i wielbicieli nowych technologii. Uczestnicy będą mieli szansę wypróbować najlepszy sprzęt i zagrać w najnowsze gry chociażby u boku znanych youtuberów. Sala EXPO XXI ma być również podzielona na strefy, w których będzie można wziąć udział w turniejach oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.

więcej: http://warsawgamesweek.pl/ 

 

 

 

VERVA Street Racing – 24. października 2015.

Tego wydarzenia nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać, ale na wszelki wypadek oto kilka faktów. VERVA Street Racing wpisała się w kalendarz warszawskich imprez już w 2010 roku – trzy pierwsze edycje odbyły się na torze ulicznym zbudowanym wokół Placu Teatralnego, natomiast kolejne już na PGE Narodowym. Liczba 357 tysięcy widzów uczestniczących w widowisku na przestrzeni lat niewątpliwie świadczy o jego jakości. Gwiazdami tegorocznego show są już po raz drugi ulubieńcy fanów motoryzacji, czyli Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – zaprezentują swój najnowszy program, „Clarkson, Hammond & May Live”.

więcej: http://vervastreetracing.pl/ 

 

 

 

Warsztaty Gotuj Zdrowo! – 24-25. października 2015.

Coraz częściej uświadamiamy sobie, że powiedzenie „jesteś tym, co jesz” zawiera w sobie dużo prawdy. Jesień jest doskonałym czasem na zmianę nawyków żywieniowych, a warsztaty poświęcone zdrowemu gotowaniu to idealne miejsce na nauczenie się, jak te nawyki zmodyfikować, by służyły dobrej formie i samopoczuciu. Oprócz poszerzenia wiedzy teoretycznej uczestników na temat żywienia, program warsztatów zakłada wspólne gotowanie, degustację zdrowych smakowitości oraz konsultacje z prowadzącym warsztaty dietoterapeutą i specjalistą medycyny komórkowej.

więcej: http://gotujzdrowo.com/

 

zdjęcie: Gotuj zdrowo

 

Aleksandra Wójcik studiuje węgierski, bo najwidoczniej ma za dużo wolnego czasu. Jej pasją są języki obce, celem osiągnięcie biegłości w pięciu. Nie rusza się z domu bez słuchawek, zapisuje książki, które przeczytała, bo po dwóch miesiącach już o nich nie pamięta. Robi sto rzeczy na raz, ale zawsze znajdzie chwilę, by wcisnąć tę sto pierwszą. Poza tańcem, śpiewem, nauką, pracą i rozwiązywaniem zagadek logicznych zajmuje się szukaniem inspiracji do napisania książki.

 

Submit a Comment