Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na kwietniowy weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na kwietniowy weekend w Warszawie
intopassion

Jak co tydzień zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu. W pierwszy weekend kwietnia coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kina, muzyki, sztuki, jak i jedzenia! Koniecznie sprawdźcie nasze najciekawsze propozycje.

 

Festiwal Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi

Gdzie: Kino Muranów, ul. Andersa 5

Kiedy: 31 marca- 4 kwietnia

Kino Muranów wraz z Włoskim Instytutem Kultury po raz kolejny zaprasza na przegląd współczesnej włoskiej kinematografii. W programie umieszczono siedem filmów, które w 2015 roku zdobyły największe uznanie wśród krytyków i publiczności na światowych festiwalach. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy komedii, jaki i ci, którzy preferują poważniejsze formy. Części projekcji towarzyszyć będą spotkania z reżyserami.

WK1

Koncert Super Girl & Romantic Boys

Gdzie: Klub Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22

Kiedy: 1 kwietnia, godz. 21:00

Super Girl & Romantic Boys to jeden z czołowych zespołów nowej  fali polskiej muzyki elektronicznej przełomu wieków. Muzycznie i ideologicznie nawiązuje on do estetyki lo-fi popu i electroclashu. Koncert w Hydrozagadce organizowany jest z okazji premiery najnowszego albumu zatytułowanego „Osobno“.

WK2

Amerykański Bufet Śniadaniowy

Gdzie: Leniviec, ul. Poznańska 7

Kiedy: 2-3 kwietnia, godz. 10:00-15:00

Wszyscy entuzjaści prawdziwego amerykańskiego comfort food zajrzeć powinni do Lenivca. Za kwotę 30 złotych będzie można spróbować wszystkich dań przygotowanych przez szefa kuchni. Na bogato zastawionym stole znajdziemy,  między innymi: cheeseburgery, kolby kukurydzy, skrzydełka z kurczaka czy makaron mac & cheese.

WK3

Finisaż wystawy inHUMAN. Spotkanie z artystą

Gdzie: Leica 6×7 Gallery, ul. Mysia 3

Kiedy: 3 kwietnia, godz. 16:00

Weekend to ostatni moment, by zobaczyć wystawę inHUMAN, na której zaprezentowano prace Pawła Bogumiła. To także dobra okazja, by osobiście spotkać się z fotografem. Przybyli goście zmierzą się z czterdziestoma imponującymi czarno-białymi portretami małp. Zdjęcia skłaniają do refleksji na temat różnic miedzy ludźmi, a zwierzętami.

WK4

Premiera spektaklu Kryminalne Zagadki Warszawy

Gdzie: DZIKA strona WISŁY, Plac Hallera 5

Kiedy: 3 kwietnia, godz. 20:00

Aktorzy „Artyści kabaretu Pożar w Burdelu” postanowili rozwiązać zagadki, nad którymi w ostatnim czasie głowiła się cała Polska. Wśród spraw poruszonych w warszawskim kryminale znajdzie się, między innymi zbrodnia popełniona przez Kajetana P. czy wypadek prezydenckiej limuzyny. Fani seriali na pewno odnajdą analogie do takich produkcji jak Fargo, House of Cards lub The Killing.

WK5

Tekst: Anna Har

Submit a Comment