Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 20, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie
intopassion

Zastanawiacie się jak spędzić weekend? Przygotowaliśmy kilka propozycji, z których każdy z Was wybierze coś dla siebie. W tym tygodniu wśród wydarzeń szczególnie wartych uwagi umieściliśmy spotkania dla fanów filmu, fotografii i historii Warszawy. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych i entuzjastach aktywnego wypoczynku.

AfryKamera. Projekcja filmu „Ludzie duchy“. Spotkanie z Martyną Wojciechowską

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

Kiedy: 22 kwietnia, godz. 20:45

Prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii Festiwal AfryKamera trwa od 18 kwietnia. W piątkowy wieczór odbędzie się projekcja filmu zatytułowanego „Ludzie duchy“ – obraz ukazuje los żyjących w Tanzanii albinosów. Wedle  zabobonów i tradycyjnych wierzeń amulety przygotowywane z części ich ciał przynieść mają szczęście. Chorzy na bielactwo traktowani są jak żywy towar i poddawani brutalnym atakom. Spotkanie w Kinie Luna z reżyserką filmu, znaną podróżniczką Martyną Wojciechowską pozwoli szerzej spojrzeć na problem przedstawiony w dokumencie.

w1

Warsztaty fotograficzne dla dorosłych towarzyszące wystawie Wojciecha Zamecznika

Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, ul. Małachowskiego 3

Kiedy: 23 kwietnia, godz. 11:00 lub 15:30

Uczestnicy warsztatów spróbują odtworzyć techniki, którymi Wojciecha Zamecznik posługiwał się podczas swoich realizacji graficznych. Kursanci dowiedzą się, między innymi w jaki sposób można malować światłem, a także zapoznają się z fotogramem-luksografią – czyli metodą tworzenia obrazu fotograficznego bez użycia aparatu. Będą też mieli okazję „pobawić się“ negatywami i zrobić fotomontaż.

w2

Nightskating

Gdzie: Pomnik Mikołaja Kopernika, ul. Nowy Świat 72 – miejsce zbiórki

Kiedy: 23 kwietnia, godz. 20:30

Warszawa po raz kolejny stanie się światową stolicą rolek! To nie tylko wydarzenie na skalę stolicy czy Polski – do zabawy chętnie przyłączają się ludzie z całego świata. Organizatorzy zachęcają uczestników do podkreślania własnej tożsamości narodowej czy przynależności lokalnej. Nie powinien więc zdziwić Was widok pędzącego przez Nowy Świat górala czy hiszpańskiego toreadora. Trasa liczy 18 kilometrów, a poziom jej trudności określany jest jako łatwy. Zaproszeni są wszyscy, którzy pewnie czują się na wrotkach lub rolkach i umieją hamować.

w3

Pokaz filmów architektonicznych dla dzieci BETONik

Gdzie: Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

Kiedy: 24 kwietnia, godz. 10:00

BETON Film Festiwal to święto kina poświęconego architekturze. Już po raz drugi odbędzie się dziecięca edycja wydarzenia. Tematyka tegorocznego spotkania dotyczy znaczenia architektury w planowaniu przestrzeni miejskiej. Najmłodsi zastanowią się, dlaczego jedne budynki im się podobają a drugie nie. Projekcji filmów towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez animatorów, artystów, architektów i historyków sztuki.  Dzieci uwolnią swój twórczy potencjał poprzez wcielenie się w role budowniczych i programistów.

w4

Grochów, Gocław i Saska Kępa. Oprowadzanie po wystawie

Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi ul. Targowa 50/52

Kiedy: 24 kwietnia, godz. 12:00

Z okazji setnej rocznicy przyłączenia Saskiej Kępy, Grochowa i Gocławia do stolicy, Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na tematyczne zwiedzanie wystawy, której bohaterami są wspomniane części miasta. Obrazy, fotografie i eksponaty uzupełnione zostały komentarzami mieszkańców pochodzącymi z Archiwum Historii Mówionej. Ekspozycja przybliża także sylwetki znanych postaci związanych z Pragą Południe.

w5

Tekst: Anna Har

Submit a Comment