Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 8, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie
intopassion

Pogoda za oknem wreszcie zachęca do wyjścia z domu. Przed nami słoneczny weekend! Jak go wykorzystać? Przedstawiamy nasze propozycje dla warszawiaków i wszystkich turystów, którzy wolne dni zamierzają spędzić w stolicy.

JUWenalia

Gdzie: Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Kiedy: 5 maja, godz. 17:30

Juwenalia to doroczne święto studentów. Impreza stanowi okazję do odpoczynku po zmaganiach z trudami nauki i ostatnią szansę na regenerację przed sesją. Wydarzenie gromadzi jednak nie tylko uczniów. Zaplanowane na 5 maja koncerty na Kampusie Głównym UW powinny zadowolić nawet najwybredniejszego melomana – niezależnie od tego czy wciąż odwiedza mury uniwersytetu, czy edukację dawno ma już za sobą. Line-up imprezy wygląda imponująco. Rozpoczną ją elektroniczne brzmienia w wykonaniu Rebeki, tuż po niej na scenie zaprezentuje się Kamp!, a na koniec przewidziano występy gwiazd hip-hopu – Taco Hemingwaya i Fisza.

wydmaj1

Pożegnanie Emilii

Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51

Kiedy: 5 maja, godz. 21:00

Okres działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w dawnym pawilonie meblowym Emilia powoli dobiega końca. Z tej okazji instytucja przygotowała szereg wydarzeń pożegnalnych. Rozpoczną się one w piątek, od organizowanego wraz z gazetą „Co Jest Grane 24“ wieczoru koncertowego. Na scenie zagra Wojciech Bąkowski – muzyk, poeta i artysta sztuk wizualnych. Zaprezentuje się także Kamp i basspopowy duet Soniamiki.

wydmaj2

Streets of Spain

Gdzie: Puławska 2

Kiedy: 7- 8 maja, od godz. 11:00 w sobotę do godz. 14:00 w niedzielę

Wielkie święto Hiszpanii w Warszawie! Wydarzenie to okazja do zapoznania się z kulturą gorącego kraju leżącego na Półwyspie Iberyjskim i zarażenia optymizmem od jego mieszkańców. W programie uwzględniono pokazy kulinarne oraz filmowe, a także warsztaty wokalne i taneczne. Goście zaopatrzą się również w regionalne jedzenie i produkty.

wydmaj3

LOUS na HUSH Hello Spring

Gdzie: Arkady Kubickeigo, Plac Zamkowy 4

Kiedy: 7 maja, od godz. 11:00 w sobotę do godz. 18:00 w niedzielę

HUSH zaprasza na kolejną edycję modowych targów. Przybyli zaznajomią się z najnowszymi trendami w modzie autorskiej; odkryją także nowe polskie marki. Wydarzenie stanowi okazję do zakupu kolekcji limitowanych i kapsułowych oraz najpopularniejszych serii w promocyjnych cenach. My szczególnie polecamy zapoznać się z marką LOUS i sygnowaną przez nią inspirowaną roślinami, kolekcją LIGHTS, a także z bestsellerami z linii ELEMENTS. Zmęczeni zakupami goście odpoczną w strefie piknikowej, a dla tych spragnionych rozrywki przygotowano specjalne after party.

wydmaj4

Piknik pod Operą

Gdzie: Teatr Wielki  – Opera Narodowa, Plac Teatralny 1

Kiedy: 8 maja, godz. 10:00-20:00

Z okazji 10. Europejskich Dni Opery Teatr Wielki – Opera Narodowa przygotował rodzinny piknik. Imprezę podzielono na strefy tematyczne. Na ekranie zaprezentowane zostaną najwybitniejsze spektakle, a także filmy poświęcone muzyce. Na scenie wystąpią soliści oraz chóry. W salonie literackim dyskutować będą przedstawiciele świata kultury. Zorganizowane zostaną również wycieczki po Teatrze oraz kiermasz kostiumów i wydawnictw. Nie zapomniano także o najmłodszych – dzieci skorzystają z lekcji baletowych i warsztatów plastycznych.

wydmaj5

7. edycja przeglądu Nowego Kina Francuskiego

Gdzie: Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5

Kiedy:  4 – 11 maja

Instytut Francuski w Polsce zaprasza wszystkich zainteresowanych sytuacją we współczesnej Francji. Do 11 maja w Kinie Muranów wyświetlane będą najciekawsze ekranizacje minionego roku, w tym filmy nagradzane Cezarami i na Festiwalu w Cannes.  W repertuarze znalazły się zarówno produkcje fabularne, jak i dokumentalne i animowane. Większość z nich prezentuje wnikliwą analizę kondycji francuskiego społeczeństwa.

wydmaj6

Tekst: Anna Har

Submit a Comment