Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 26, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na weekend w Warszawie
intopassion

Od weekendu dzielą nas już tylko godziny. Nie możemy doczekać się nowych atrakcji, jakie przygotowały dla nas instytucje kulturalne w stolicy. W sobotę na pewno wybierzemy się na Noc Muzeów. Co jeszcze będziemy robić? Sprawdźcie!

Podróżnicy – otwarcie wystawy

Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, ul. Małachowskiego 3

Kiedy: 13 maja, godz. 19:00

Po rewolucji jaka dokonała się w roku 1989 mieszkańcy państw bloku wschodniego zyskali możliwość swobodnego przemieszczania się. Dołączenie do kapitalistycznych krajów i aktywne uczestnictwo w procesach globalizacyjnych sprawiły, że o życiu w nowej rzeczywistości przywykło myśleć się  jednowymiarowo – jako o drodze do postępu. Kryzys związany z napływem emigrantów pokazał, że dużo chętniej sami wyjeżdżamy niż gościmy u siebie innych. Zebrane na wystawie prace opowiadają zarówno o migracjach, jak i dalekich podróżach w nieznane i zwykłych wyjazdach wakacyjnych. W Zachęcie zgromadzono dzieła artystów pochodzących z krajów byłego Bloku Wschodniego, którzy z perspektywy współczesności patrzą na kilka ostatnich dekad w historii Europy Środkowo-Wschodniej.

wyd.1 — kopia

CocoRosie – koncert

Gdzie: Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22

Kiedy: 13 maja, godz. 20:00

Utalentowane i ekscentryczne siostry Casady zdobyły serca wszystkich wrażliwców i estetów. Stały się ulubienicami bohem artystycznych na całym świecie. Jednym z ich fanów jest sam Jim Jarmusch. Muzyka Amerykanek to mieszanka  nowego folku, opery, hip-hopu, bluesa i chansons. Najnowszy, szósty już krążek zespołu to powrót do korzeni, odejście od psychodeliczności i elektronicznych poszukiwań z poprzednich płyt. W albumie dźwięki Argentyny, w której dziewczyny nagrywały materiał, i zakurzona aura południa uzupełnione zostają o poetyckie akcenty.

wyd.2 — kopia

Kwiatowe kule. String gardens –  warsztaty

Gdzie: Roślina, ul. Schroegera 80

Kiedy: 14 maja, godz. 12:00

Podczas warsztatów w kawiarni Roślina zaprezentowana zostanie metoda tworzenia kul kwiatowych,  tzw. string gardens. Wykonywane z jej użyciem kompozycje lewitują w przestrzeni. Po demonstracji każdy z gości stworzy własną kulę, którą potem zabierze do domu.

wyd.3 — kopia

Nowa Fala Seriali

Gdzie: Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

Kiedy: 14 maja, godz. 18:00

Narodowy Instytut Audiowizualny z okazji Nocy Muzeów zaprasza na serialowe spotkanie. W odnowionym budynku obędą się warsztaty z programowania, wykłady z twórcami filmowymi oraz oprowadzania po archiwach instytucji. Główna atrakcja to kinowe pokazy najpopularniejszych zagranicznych seriali, podzielonych na dwa bloki – detektywistyczny i brytyjski. W pierwszym z nich zaprezentowanie zostaną Gomorra, True Detective oraz The Jinx, w drugiej Sherlock i Doktor Who.

true-detective

Targi Zabawek i designu dla dzieci

Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25

Kiedy: 15 maja, godz. 11:00-19:00

W niedzielę wszystkie rodziny z dziećmi zachęcamy do zajrzenia na Bracką. W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się pierwsza edycja Targów Zabawek. Podczas wydarzenia goście kupią rzeczy unikatowe i niedostępne w sklepach – od lalek i pluszaków po gry planszowe i książki. W strefie designu zaopatrzą się w akcesoria do wyposażenia pokoju najmłodszych. Przygotowano także sekcję modową z propozycjami od młodych polskich projektantów.

wyd.5 — kopia

Tekst: Anna Har

Submit a Comment