Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Najciekawsze wydarzenia na wiosenny weekend w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia na wiosenny weekend w Warszawie
intopassion

Po tygodniu ciężkiej pracy wszystkim należy się chwila relaksu. Każdy weekend to dla warszawiaków okazja do uczestniczenia w nowych, inspirujących wydarzeniach. Liczne targi, wernisaże i festiwale – mieszkańcy stolicy nie mogą narzekać na brak rozrywek. Podpowiemy Wam co zrobić by odpocząć, a jednocześnie spędzić czas w ciekawy sposób.

Wystawa Titanic –The Exhibition

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

Kiedy: 8 kwietnia – 9 października

Piątek to pierwszy dzień trwania wystawy Titanic –the Exhibition, podczas której zwiedzający będą mogli przekonać się, jak wyglądały wnętrza słynnego transatlantyka. W zbiorach zgromadzono ponad dwieście oryginalnych przedmiotów, zdjęć i dokumentów znajdujących się na pokładzie podczas tragicznego rejsu. Ekspozycja daje możliwość zapoznania się z niezwykłymi historiami ludzi, którzy heroicznie zmagali się z żywiołem.

wyd1

Targi Butów i Torebek

Gdzie: Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

Kiedy: 9 – 10 kwietnia, godz. 10:00-18:00

W Pałacu Kultury i Nauki  odbędą się pierwsze i jedyne w Polsce targi butów i torebek. Wielość wystawców oraz różnorodność produktów powinny przyciągnąć nawet najbardziej wybrednych fashionistów i fashionistki. Nigdzie indziej na jednej  przestrzeni nie zgromadzono modnych sneakersów, eleganckich szpilek, pantofli do tańca i butów roboczych. Jako dodatkową atrakcję przewidziano warsztaty oraz spotkania z blogerami.

wyd2

Święto Kwiatów

Gdzie: Mysia 3

Kiedy:  9 kwietnia, godz. 11:00 -19:00

Mysia 3 oraz Magazyn Usta już po raz drugi zapraszają na Święto Kwiatów. Wydarzenie stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami we florystyce. Na przybyłych gości czekać będą stoiska z  sadzonkami do ogródka, wiosennymi bukietami i akcesoriami ceramicznymi. Ponadto wśród wystawianych przedmiotów znajdą się kosmetyki na bazie roślinnych składników, ubrania z kwiatowymi motywami oraz małe, zamknięte w butelkach szklarnie. W programie uwzględniono także warsztaty florystyczne i kameralną wystawę prac Bazylego Albiczuka – malarza samouka, którego twórczość koncentruje się wokół kwiatowych motywów.

wyd3

Żarcie na Kółkach

Gdzie: PGE Stadion Narodowy, Aleja Józefa Poniatowskiego 1

Kiedy: 9 – 10 kwietnia, godz. 12:00-20:00

Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulicach zaczynają pojawiać się food trucki. By oficjalnie zainaugurować sezon, na błonia Stadionu Narodowego zaproszono ponad osiemdziesiąt mobilnych barów oferujących makarony, pizze, burgery, kuchnię bałkańska, tybetańską oraz wiele innych. Inicjatorzy przedsięwzięcia zadbali także o artystyczną stronę wydarzenia – podczas zlotu odbywać będą się performance oraz animacje dla najmłodszych w wykonaniu aktorów teatru XL

wyd4

Przegląd Kina Rosyjskiego Rosja i władza

Gdzie: Kino Świt, ul. Wysockiego 11

Kiedy: 9-14 kwietnia

Rozumienie władzy w społeczeństwie rosyjskim różni się od rozumienia władzy w społeczeństwach zachodnich. To właśnie specyficzny sposób pojmowania przywództwa stał się inspiracją do zorganizowania przeglądu filmów rosyjskich. Wspólnym mianownikiem starannie wyselekcjonowanych produkcji jest wniosek twórców, zgodnie z którym do przemian w Rosji nie może dojść ze względu na niewykształcenie się warstw społecznych i mechanizmów kontroli aparatu państwowego. Prelekcje poprzedzone zostaną wykładami. Wśród pokazywanych filmów znajdą się dwie premiery.

wyd5

Tekst: Anna Har

Czytaj także:

Women in CHANEL

Women in CHANEL

Submit a Comment