Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Najlepsze miejsca na kawę w Krakowie

Najlepsze miejsca na kawę w Krakowie
intopassion

Pobudza umysł, poprawia samopoczucie, przyspiesza procesy myślowe. O kim mowa? O kawie oczywiście!

Ten czarny, aromatyczny napój to obowiązkowy punkt poranka prawie każdego z nas, a intensywny zapach budzi nawet największego śpiocha. Odpowiednio przygotowana kawa jest bombą odmładzających substancji, bogata w antyoksydanty chroni przed wolnymi rodnikami.Tym razem pod lupę bierzemy Kraków i sprawdzamy gdzie tam podaje się najlepszą kawę!

Castor Coffe & Lunch, aleja Kijowska 40

Oni wiedzą jak zrodziło się Americano! A swoje własne w Castor Coffe & Lunch przyrządzają jeszcze lepiej niż rdzenni amerykańscy bariści. Castor Coffe & Lunch to przestronne, urządzone w niepowtarzalnym klimacie miejsce, przyciągające nie tylko znakomitą kawą ale i przemiłą obsługą. Idealna propozycja na rześkie rozpoczęcie dnia.

Wesoła Cafe, Rakowicka 17

Wesoła Cafe skutecznie budzi do życia czarną esencją, a atmosfera w lokalu jest iście wesoła! Wesoła Cafe od lat prosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów dzięki niekonwencjonalnym technikom przyrządzenia kawy. Jako jedna z niewielu serwuje tak nietypowe jak Aeroespress, Drip czy Chemex.

Cafe Bar Magia, Plac Mariacki 3

Nazwa Cafe Bar Magia nie jest przypadkowa, magię kameralnego wnętrza knajpki, w sercu starego Krakowa czuć już od samego progu.  Cafe Bar Magia położone jest w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Kamienicy Hipolitów na placu Mariackim, kilka metrów od Rynku Głównego. Do wyśmienitej kawy, której można napić się w środku bądź na patio, kawiarnia oferuje codziennie świeże wypieki. Karta menu jest aktualizowana bardzo często, co zaspokoi nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy. Magia sprawdzi się także na wieczorne pogawędki z lampką wina, przy spokojnej muzyce w tle..

Pasjo Cafe, Wielopole 7

Pasjo Cafe to przede wszystkim wyśmienite espresso. Ziarna, z których jest przyrządzane, poddawane są wysokiej selekcji i tylko te zaakcaptowane trafiają do młynków. Zielone ziarna Pasjo Cafe sprowadza z całego świata! Kawy mleczne robione są z ziaren arabiki, pochodzących aż z Brazylii. Do lżejszego espresso używane są delikatnie wypalone ziarna z Etiopii, pozwalające wyczuć cytrusowe aromaty z charakterystyczną kwaskowatością. Czy ktoś się jeszcze oprze?

Caffe Zaćmienie, Szczepańska 3

Caffe Zaćmienie to miejsce o bardzo specyficznym wnętrzu. Prowadzi tam długi korytarz oraz drewnienia kładka w jednej z bram na ulicy Szczepańskiej, zresztą bardzo dobrze oznaczona szyldem oraz aktualną ofertą. Nazwa świetnie oddaje klimat tego miejsca – panuje półmrok, wystrój jest drewniany. Kawiarnia posiada szeroki wybór kaw, które można wypić w środku, bądź na zewnątrz. Klienci mogą usiąść w chłodniejszej sali przeznaczonej dla palących, wyposażonej w ogrzewacze oraz koce i przyjemną antresolę, lub w ciepłej sali w głębi lokalu.

Camera Cafe, Wiślana 5

Niepozornie wyglądająca z zewnątrz kawiarnia Camera Cafe, w środku tętni życiem! Przyjść mogą tu oczywiście nie tylko kinomaniacy, ale to przede wszystkim z myślą o nich urządzono lokal. Do filmów nawiązują zarówno stylizowane na kadry zdjęcia ze słynnych hollywoodzkich produkcji, a także wielkie standy z bohaterami kinowymi. Kawosze mogą delektować się kawą i ciastem przeglądając magazyny i książki filmowe.

Cafe Szafe, Felicjanek 10

Cafe Szafe to miejsce dla osób, którzy lubią poczytać przy dobrej kawie. Lokal wyróżnia się niebanalnym i niespotykanym wystrojem. Goście siedzą w starych, drewnianych, pomalowanych na niebiesko, szafach. Właściciele często zapraszają wybitnych pisarzy i poetów, uatrakcyjniając czas gościom. Cafe Szafe idealnie sprawdzi się zarówno na rozpoczęcia dnia przy mocnym Espresso jak i na popołudniowych pogawędkach ze znajomymi przy Caffe Latte.

Napnap Cafe, Zwierzyniecka 4

Na Napnap Cafe zarezerwujcie sobie trochę więcej czasu! Nie sposób bowiem przejść wzrokiem obojętnie po tak szerokim i bogatym menu. Lokalizacja kawiarni mówi sama za siebie. Kawę można wypić na zewnątrz podziwiając Kraków. Szczególnie polecane jest espresso, które swoimi kilkoma ml w trybie ekspresowym budzi do działania. Napnap Cafe to specjaliści od kawy, czekolady, shake’ów i innych dobrodziejstw gwarantujących rozkosz!

Tekst: Karina Kostuch

Submit a Comment