Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Nietypowe hotele

Nietypowe hotele
Anna Matyjewicz

Uwielbiam nietypowe miejsca. Zazwyczaj zwracam uwagę na oryginalne restauracje, niebanalne kawiarnie, designerskie sklepy. Tym razem „wzięłam na warsztat” hotele i przygotowałam subiektywny przegląd nietypowych wnętrz europejskich hoteli.

Zdecydowanie hotel, który najbardziej przypadł mi do gustu to 40winks w Londynie. Dlaczego? Za połącznie różnej stylistyki. Z jednej strony mamy pokoje klasyczne, białe, z jednym charakterystycznym elementem jak na przykład sufit, z drugiej natomiast pełne przepychu pomieszczenia przypominające raczej Moulin Rouge. 40 winks usytuowany jest w przepięknej kamienicy z 1717 r. To bardzo ekscentryczne miejsce, wypełnione różnymi przedmiotami, dziełami sztuki. Mamy tu przedmioty z różnych zakątków świata. Myślicie, że w 40winks znajdziecie mnóstwo pomieszczrń? Wręcz przeciwnie – to najmniejszy hotel na świecie – znajdują się tutaj tylko dwa pokoje, kuchnia, łazienka i salon!

 

 

 

 

 

Kolejnym hotelem na który zwróciłam uwagę  był The Boundary w Londynie. Przede wszystkim zachwyciła mnie różnorodność hotelu. W Boundary każdy pokój jest inny, każdy stworzony jest przez innego projektanta i każdy reperezentuje inny styl, design. Co więcej, jeżeli któryś przedmiot nam się spodoba, możemy go kupić. Myślę, że noc spędzona w tym hotelu może być dla nas inspiracją do urządzenia własnego mieszkania. Wrócić z podróży z pełnym wyposażeniem domu? Czemu nie!

 

Tara Verde B&B – w tym mini hotelu zdecydowanie poczujemy klimat orientalny. Tego miejsca nie można raczej nazwać hotelem – to coś na wzór „pokoju do wynajęcia” – kilka pokoi w XIX wiecznej willi, a dto tego miła obsługa właścicieli.

 

 

Kolejne hotelowe cudo to Inntel Hotels w Amsterdamie. Tym razem bardziej zaciekawiła mnie sama konstrukcja hotelu, niż wystrój pokoi. Budynek przypomina układankę z pojedynczych domków jednorodzinnych.Oczywiście każdy pokój jest inaczej urządzony, jednak to właśnie zewnętrzna konstrukcja przyciąga uwagę. Co myslicie?

 

 

 

 

The Zetter Townhouse znajduje się na St John’s Square w Londynie. W pięknej kamienicy w bardzo modnej dzielnicy Londynu znajdziemy różnorodne i bardzo oryginalne pokoje hotelowe. Chyba opis jest zbędny. Oceńcie sami, w którym retro pokoju najchętniej spędzilibyście noc?

 

 

 

Kolejny retro hotel do kolekcji to Cake under my pillow w Amsterdamie. Wystrój hotelu przypomina mieszkanie babci, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest bardzo przytulnie, czasem cukierkowo. W kamienicy na dole znajduje się również bardzo popularna kawiarnia, w której kupimy wszlkiego rodzaju słodkości.

 

Submit a Comment