Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Nowy Jork śladami bohaterek „Seksu w wielkim mieście”

Nowy Jork śladami bohaterek „Seksu w wielkim mieście”
intopassion

Nowy Jork… stolica pośpiechu, zgiełku, ale także i mody. Miasto, które nigdy nie zasypia. Dla wielu amerykański sen, dla innych szkoła życia. Niewątpliwie warto zwiedzić, poczuć ten klimat, zainspirować się ludźmi i miejscami.

A gdyby tak… wybrać się na wycieczkę po Nowym Jorku śladami bohaterek „Seksu w wielkim mieście”? Wszak Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda wiedziały, gdzie trzeba się pokazać, gdzie zjeść najlepszy lunch i wypić najlepsze cosmo w mieście. Trendsetterki i it-girls swojego pokolenia miały nosa do najmodniejszych miejsc w Wielkim Jabłku.

 

 

MANGOLIA BAKERY

401 Bleecker Street

 

Czasem trudno jest oprzeć się małym, słodkim przyjemnościom… Kultowe babeczki i mocna kawa mogą stanowić idealny początek dnia szlakiem bohaterek serialu. To właśnie tutaj Carrie i Miranda plotkowały o swoich sercowych rozterkach, wgryzając się w ciastko z obłędnym, maślany kremem. Miejsce z lekka staroświeckie, urządzone w stylu retro, na pewno przyciągnie każdego łasucha. Oczywiście, żeby nie było żadnych wątpliwości, dumnie stoi tam fotografia naszych bohaterek.

 

 

5TH AVE

 

Z pewnością nie jest zaskoczeniem to, że ulubionym sportem bohaterek były… zakupy. A gdzie indziej robić je w Nowym Jorku, niż na słynnej Piątej Alei? To właśnie tam często bywa większość fashionistek, spacerując po luksusowych butikach i domach handlowych. Na pewno warto zajrzeć do domu towarowego Saks, oferującego ubrania, akcesoria i dodatki od najlepszych projektantów. Carrie najczęściej zaopatrywała się w swoje ukochane szpilki u Manolo Blahnika. Uwielbiała te buty tak bardzo, że gdy została napadnięta przez złodziejaszka, broniła ich jak własnego dziecka (pozwalając mu za to zabrać torebkę Fendi i ekskluzywny zegarek).

 

 

LOUIS K. MEISEL GALLERY

141 Prince Street

 

Nowy Jork przepełniony jest słynnymi na cały świat muzeami i galeriami sztuki. W tej niepozornej galerii sztuki współczesnej na SoHo pracowała Charlotte York jako marszand. Warto tam wstąpić i obejrzeć niesamowite komputerowe obrazy z gatunku fotorealizmu, przedstawiające ludzi, przedmioty i miejsca na tle zwykłych, codziennych sytuacji. Może, tak jak Charlotte, natkniesz się tam na grupę aktywistek, z którymi następnie wyskoczysz na drinka i długie dyskusje o sztuce…?

 

 

STATEN ISLAND FERRY

Whitehall Street Ferry Terminal

 

To tym promem dziewczyny wracały z imprezy na Staten Island. Rejsy są jednymi z najstarszych w Nowym Jorku i co najbardziej atrakcyjne — są darmowe. Trwają 25 minut i dają całkiem niezły widok na cały dolny Manhattan. To tam, podchmielona Charlotte po kilku Long Island Tea wykrzyczała, że w tym roku wyjdzie za mąż. Jak wiemy jej marzenie w końcu się spełniło.

 

 

MONKEY BAR

60 E. 54 TH Street Park & Madison Avenue

 

Właśnie w tego typu miejscach bohaterki Seksu w Wielkim Mieście spotykały się razem popołudniami na lunch, lub wieczorami na kilka cosmo, aby pośmiać się, poplotkować, czy też wyrazić swoje watpliwości i rozterki. Na lunch Monkey Bar oferuje m.in. spaghetti z owocami morza i sosem pomidorowym, tatar z tuńczyka z wasabi, czy prawdziwego, nowojorskiego steka. Koktajle zaskakują swoją różnorodnością — wabią delikatnymi, owocowymi połączeniami i najlepszymi alkoholami. To właśnie miejsce ze stylem i klasą!

Tekst: Aleksandra Danielewicz

Save

Save

Submit a Comment