Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Od koniaku do perfum

Od koniaku do perfum
intopassion

Perfumy nawiązujące aromatem do wytrawnych alkoholi? Tak to jest możliwe. Co więcej takie perfumy dostępne są już w Polsce. Kolekcja zapachów francuskiej marki Frapin dostępna jest w perfumerii Mon Credo w domu handlowym Vitkac.

A teraz od początku. Historia tych perfum sięga XIII wieku, kiedy to, w położonej na  północy Francji, Szampanii, Frapinowie zaczęli przygotowywać koniak. Produkowany w rodzinnym zamku Fontpinot bursztynowy trunek zdobył ogromną popularność i przyniósł rodowi bogactwo oraz sławę. W  2008 roku francuska rodzina postanowiła stworzyć serię perfum, sygnowanych nazwiskiem rodu, których nazwy odwołują się do ważnych dat.

Pierwsze perfumy jakie powstały to – Frapin 1270

Nazwa pochodzi od roku w którym rozpoczęto produkcję perfum. Główną rolę zapachową odgrywa wizytówka rodu – koniak. Perfumy otoczone są owocową wonią, między innymi śliwki, oraz aromatem kawy i czekolady.

Frapin 1697

Perfumy „1697” nawiązują swoją nazwą do roku, w którym Frapinowie otrzymali od francuskiego króla tytuł szlachecki. To wyjątkowo bogata kompozycja najwyższej jakości składników naturalnych, takich jak akacja, ambra i suszone drewno, doprawionych różowym pieprzem. Wytwornego i mocnego charakteru nadaje zapachowi nuta rumu, która dopełnia unikatową kompozycję.

 Frapin L’humaniste

„L’humaniste” to hołd złożony wartościom takim jak otwartość na świat i idee, tolerancja czy zaangażowanie. W tym wytrawnym zapachu dominuje aromat ginu – orzeźwiający, a jednocześnie lekko wyrafinowany. Oprócz niego w  perfumach pojawiają się także przyprawy takie jak tymianek i gałka muszkatołowa oraz cytrusy.

Perfumy dostępne są w domu handlowym Vitkac, przy ul. Brackiej 9 w Warszawie.

Większość marek dostępnych w perfumerii Mon Credo klienci mogą znaleźć również w sklepie internetowym www.moncredo.pl

Submit a Comment