Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 25, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

PERFECT DAY: GOA/INDIE

PERFECT DAY: GOA/INDIE
intopassion

Goa jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Posiada długą linię brzegową z wieloma plażami, na których można się zrelaksować, lub też zaznać wielu aktywności. Jest otoczona przepięknymi wzgórzami Western Ghats po drugiej stronie. Posiada starą twierdzę, kościoły i osady.

Posiada także liczne puby, kluby i nowoczesne kawiarnie. Nie dziwi więc nikogo, że jest to najbardziej pożądanie i ukochane przez turystów miejsce, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

 

NASZ GOŚĆ: Neha z Indii podpowiada, jak można spędzić dzień na Goa, zwiedzając oraz maksymalnie wykorzystując każdą chwile.

Wraz z mężem Abhishek są wielbicielami podróżowania i blogerami podróżniczymi z pasją.

Neha jest urbanistą i pisarką. Abhishek zajmuje się oprawą graficzną i fotografią. Na początku każdego roku planują rodzinne podróże z wykorzystaniem wszystkich świąt i przedłużonych weekendów.

Po swoich wakacjach dzielą się swoimi doświadczeniami na blogu http://www.revolvingcompass.com.

Kiedy nie mogą odbywać podróży fizycznie, podróżują wirtualnie – czytają blogi znajomych podróżników ( i robią to codziennie!)

 

DSC03190

 

Uroczy dzień spędzony na zwiedzaniu Goa w Indiach

Poranek

Śniadanie w hotelu/pensjonacie. Większość miejsc noclegowych oferuje śniadanie w cenie. Dzięki temu oszczędzasz czas, który przeznaczyłabyś na szykowanie posiłku. Następnie warto udać się do Fortu Aguada, jednego z najstarszych fortów na Goa. Ten fort i jego latarnie słyną z niezwykłych widoków na Morze Arabskie. Fort został zbudowany w 1612 roku w stylu architektury portugalskiej. Następnie, z głównej części portu można udać się na rejs po rzece Mandovi i podziwiać delfiny.

Popołudnie

Udajemy się na lunch do plażowych barów. Wszystkie plaże Goa są pełne plażowych barów, które zapewniają niesamowity widok na morze, kiedy delektujesz się wystawnym, ale niedrogim lunchem. Preferuję plażową knajpę Anjuna – kocham widok fal rozbijających się o skały, na mało zatłoczonej plaży Anjuna, kiedy jem pyszny obiad. Po lunchu wybieramy się do Bazyliki Bom Jesus. Jest to najstarszy kościół na Goa. Został też wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Bazylice znajdują się szczątki świętego Franciszka Ksawerego.

Wieczór

Po wizycie w Bazylice Bom Jesus, udaj się na jeden ze słynnych ryneczków w Goa, gdzie znajdziemy wiele pchlich targów odbywających się w godzinach wieczornych, w poszczególne dni tygodnia w różnych miejscach. Szczególnie znany jest nocny rynek sobotni w Arpora, niedaleko Plaży Baga. Jeżeli udasz się na taki bazar to resztę wieczoru spędzisz na nim. Zjesz tam kolację, zrobisz zakupy i będziesz mogła podziwiać występy na żywo – i to wszystko w jednym miejscu. Rynki te są otwarte do 2 – 3 nad ranem. Jeżeli nie możesz spędzić czasu na pchlim targu, możesz udać do Panjim, stolicy GOA gdzie znajdziesz specjalne ryneczki z rękodziełami Goan, suszonymi owocami, tkaninami i innymi akcesoriami. Stad można udać się na całonocny rejs po kasynie, gdzie zjesz obiad i pooglądasz występy na żywo.

 

Tłumaczenie z angielskiego: Małgorzata Czyblis

 

AnjunaBeach_Goa

Anjuna Beach

 

BomJesusBasilica_Goa

BomJesus Basilica

FortAuguada_Goa

Fort Auguada

Save

Submit a Comment