Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 24, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

PHOTO STORY: Zanzibar

PHOTO STORY: Zanzibar
intopassion

Targ w mieście Zanzibar. Wioska Jambiani. Stone Town czyli „Kamienne Miasto”. Niezamieszkałe wysepki archipelagu Zanzibar. Prawdziwy raj.

 

 

Targ w mieście Zanzibar to miejsce magiczne i bajecznie kolorowe. Soczyste mango, ananasy, monstrualnej wielkości papaje, to tylko niektóre z lokalnych rarytasów. Owoce mniej okazałe (np. niewielkie marakuje) handlarze układają w zabawne piramidki.

 

 

Wioska Jambiani jedna z wielu na Zanzibarze, położona nad brzegiem Oceanu Indyjskiego żyje zgodnie z rytmem przypływów i odpływów. Czas się tu zatrzymał, ludzie żyją w białych lepiankach pokrytych liśćmi palmowymi i ciężko pracują – kobiety uprawiają poletka z trawą morską, mężczyźni w łodziach, które wyglądają, jak eksponaty muzealne, wyciągają z oceanu ryby. Z drugiej strony błękit oceanu urzeknie każdego przybysza i dla przybysza Zanzibar to prawdziwy raj.

 

 

Gałka muszkatołowa – mało kto wie, że ta popularna przyprawa to afrodyzjak dla kobiet. Spróbujcie herbaty z odrobiną utartej gałki… a dla waszego mężczyzny proponuję napar z korzenia imbiru.

 

 

Stone Town – „Kamienne Miasto”, to stara część miasta Zanzibar. Urzeka wąskimi uliczkami, pięknymi kamienicami, do których wnętrza bronią dostępu drewniane drzwi ozdobione wspaniałymi ornamentami. Każdy, kto trafi do Stone Town musi wieczorem przyjść na Food Market – kebab, pizza wegetariańska, sok z trzciny cukrowej z limonką, to tylko niektóre z oferowanych specjałów, do tego niepowtarzalna atmosfera.

 

 

Wyprawa łodzią na jedną licznych niezamieszkałych wysepek Archipelagu Zanzibar to niezapomniane i niepowtarzalne przeżycie. Samo żeglowanie po Oceanie Indyjskim dostarcza wielu wrażeń, a dla wielbicieli owoców morza dodatkową atrakcją może być uczta na wyspie z ośmiornic, krewetek, lobsterów i kalmarów – świeżo złowionych w oceanie. Jednym słowem raj dla oka i podniebienia!

Zdjęcia: Martyna Oleszyńska

Tekst: Mariola Oleszyńska

 

Obejrzyj także: PHOTO STORY Tanzania

Submit a Comment