Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Restauracja toaleta?

Restauracja toaleta?
Anna Matyjewicz

Takie dziwactwa tylko w Azji..Ich rynek naprawdę potrafi zachwycić oryginalnością i różnorodnymi pomysłami.  Tradycja i nowoczesność przenikają się na każdym kroku.  Orientalne jedzenie, azjatyckie wynalazki, przepisy, nakazy i zakazy i oczywiście biznesowe szaleństwo – światowe korporacje, domy mody, nowoczesne centra handlowe. A do tego kolorowe figurki Hello Kitty,  kiczowate stroje i przedziwne restauracje. Mnie zaintrygował pomysł restauracji toalety. Kto by się skusił?

Modern Toilet bo o niej mowa, to sieć restauracji w Azji, która wyglądem przypomina toaletę.  Przemyślany jest w niej każdy szczegół. Przy płytkach postawione są prysznice, krzesła w kształcie toalet, a naczynia na których podawane są dania to plastikowe miski w kształcie WC, napoje natomiast serwowane są w naczyniach zrobionych na kształt pisuarów. Lody to chyba najbardziej odważna propozycja restauracji jeżeli chodzi o estetykę podania. Lody czekoladowe w miskach przypominające squat toilet. Menu też jest specyficzne, ponieważ posiada swoje odrębne „totaletowe” nazwy. Wszystko tworzy jedną całość.

Właściciel restauracji Właściciel Wang Zi-Wei, były bankier stwierdza, że inspiracją do stworzenia restauracji była japońska kreskówka Dr. Slurp. Ta inspiracja przyczyniła się do sukcesu, jakim była najpierw lodziarnia, gdzie serwowane były lody „świderki” w mini toaletach.  Pierwszym miescjem gdzie powstała Modern Toilet był Kaohsiung, następnie Tajwan. Obecnie jest 12 restauracji w Tajwanie i Hong Kongu Właściciele planuja również otwarcie restauracji w Makau i Kuala Lumpur, Malezji.

                

                 

Restauracja dla odważnych, dla jednych kicz, dla wielu niesamowita atrakcja.

Smacznego!

Submit a Comment