Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Rodzinne B&B wśród historycznych uliczek Bergamo

Rodzinne B&B wśród historycznych uliczek Bergamo
intopassion

Kilka kroków od Duomo, które zachwyca na jednym z najpiękniejszych Piazza znajdują się urocze apartamenty. Sabrina, energetyczna i uśmiechnięta właścicielka dba o swoich gości oferując im mieszkanie jak u przyjaciela.

 

 

Botton d’Oro znajduje się na kilku piętrach w pięknej kamienicy. Wchodzimy przez stare drzwi – na klatce stoi stara szafka i piękne lustro. Po schodach docieramy na 1 poziom, gdzie znajduje się ładnie urządzony pokój – rano są tu serwowane śniadania, potem służy gościom jako salon. Wyżej są 4 rodzinne apartamenty – 2 większe z kuchnią, które mogą pomieścić 5-6 osób, 2 mniejsze na poddaszu – dla 3-4 gości. Otwieramy okno i oddychamy historią miasta – podziwiamy dachówki na starych kamienicach, dach katedry, wpatrujemy się w zegar, który wybija czas. Czas, który trochę jakby się tu zatrzymał.

 

 

Sabrina poza B&B przy ulicy Colleoni wynajmuje kilka pokoi w domu, w którym mieszka z rodziną. Wszystko się zaczęło 5 lat, kiedy pomagała przyjaciołom przy podobnym koncepcie. Wcześniej była nauczycielką gimnastyki i matką zarządzającą rodziny – odczuwała jednak pewien brak. Bycie menadżerką B&B daje jej pełne spełnienie, czuje się w 100% kobietą, która jest matką, żoną i businesswomen. Radzi sobie świetnie, a gdy pytam jak uczyła się zarządzania mówi, że w tym zakresie miała najlepszą szkołę – zarządzanie domem i 5-osobową rodziną.

Najstarsza córka poszła już ścieżką przetarta przez mamę – uczy się na praktykach w Gombit Hotel, co wydaje się świetnym wyborem jako, że turystyka w Bergamo prężnie się rozwija.

 

Botton d’Oro to coś więcej niż apartament w samym centrum zabytkowej części starówki. To dom znajomych, którzy dzielą się tym, co dzieje się w mieście. Sabrina mówi, abyśmy żałowali, że nie zostaniemy do soboty, bo jej bratanek występuje w kościele. Potem dla wszystkich jest przyjęcie, na które zaprasza swoich gości.

 

W B&B poza przytulnymi apartamentami czeka na nas prawdziwa uczta na śniadanie – pachnące bułki, dżemy, jogurty (dla siebie znalazłam nawet kozi), płatki oraz deski z serami i włoskimi wędlinami.

 

 

Co nam się podobało:

– wspaniała lokalizacja – w starej kamienicy przy głównej uliczce Citta Vecchia, która kilkadziesiąt metrów dalej dociera do głównego placu

– domowy klimat miejsca: przyjazna atmosfera i możliwość zasięgnięcia informacji

– cudowna kobieta Sabrina, która jest nie tylko świetną menadżerką ale także buduje bliższą relację ze swoimi gośćmi

– przytulnie urządzone apartamenty

– możliwość przyjechania z psem

 

 

 

 

 

Zobacz także:

INTOcities: Bergamo photo story

NTOdesign: Gombit Hotel Bergamo

STYLISHhotels: Gombit Hotel/ Bergamo

Submit a Comment