Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

STYLISH PAPER lato 2020: POLSKA

STYLISH PAPER lato 2020: POLSKA
Paulina Grabara

Mój związek z Polską wciąż jest w pierwszej fazie zauroczenia, nienasycenia. Gdy trafiam do nowego zakątku naszego kraju, nasze spojrzenia spotykają się, moje policzki rumienią, oddech przyspiesza. Jestem na etapie fascynacji. Naturą, architekturą i ludźmi, którzy tworzą miejsca pełne pasji, piękna w najdrobniejszym detalu.

Bądź na bieżąco: FB intopassion, IG into_passionhellofromnatalia

Stań się częścią STYLISH PAPER i intopassion – wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion, a w podziękowaniu otrzymasz wiosenny numer STYLISH PAPER!

 

Po raz pierwszy w historii oddaję Wam numer w całości poświęcony naszemu krajowi. Na okładce letniego STYLISH PAPER piszę Wam o mojej Polsce – tej, którą już znam, i tę, którą dopiero planuję poznać. Mam nadzieję, że w artykule znajdziecie sporo ciekawych miejsc, które zainspirują Was do poznawania naszego kraju.

 

str-2

 

Boso na własnej plaży? To może być Twój kawałek raju – to nasz kolejny tekst, którego bohaterem jest Pan Zbyszek, który na Warmii stworzył bardzo stylowe i lubiane miejsce – Siedlisko Blanki. Specjalnie dla nas uchyla rąbka tajemnicy o swoim nowym projekcie – wiosce 8 zielonych domów z prywatną plażą, pomostem i eko-ogródkiem.

 

str2

 

Dalej odkrywając Warmię, przenosimy się do gminy Godkowo, która leży w historycznym regionie Prus Górnych. Znajdziecie tu jeziora, niezliczone gatunki ptaków i ruiny pałacu Dohnów. Gdybyście szukali wytchnienia i relaksu, to polecamy Klekotki Sento Spa.

A może latem warto wybrać się w góry? Naszą pierwszą propozycją jest Szczyrk, położony niedaleko Jeziora Żywieckiego. Poza trasami biegowymi i rowerowymi, warto przejść się romantyczną ścieżką w koronach drzew. Gdzie się zatrzymać? My polecamy super urządzoną willę Loft 85.

 

str3

 

Magię odnajdziecie także w Świeradowie-Zdroju, uzdrowisku położonym u podnóży Gór Izerskich. My spędziliśmy tam tydzień na początku wakacji i jesteśmy zachwyceni. Single tracki, szlaki górskie na każde umiejętności i kondycję, imponujące zamki … A gdzie się zatrzymać? W najwyżej położonych w Polsce Ski&Sun Apartamentach, w idealnym dla rodzin z dziećmi hotelu z basenem Hotel & Medi-Spa Biały Kamień lub w klimatycznym Zimowym Domku (tylko dla dorosłych).

 

str5

str4

str6

 

W części środkowej STYLISH PAPER czeka Wam BEST of POLAND – zaczynamy od znanego w całej Polsce z łowickich wycinanek, a także zespołów ludowych i ludowego stroju – Łowicza. Poza niezwykłą historią i zabytkami, miasto przygotowało także ciekawe warsztaty ludowe i spacery z przewodnikiem.

W dalszej części poprosiliśmy kilka wspaniałych osób, które kochają podróżować i swoimi doświadczeniami i przeżyciami dzielą się na blogach i Instagramie, by opowiedzieli o swoim ukochanym kawałku Polski. Ja (IG into_passion) zabiorę Was do Arkadii Heleny Radziwiłłowej, Iza (IG isabelpenelope) na Suwalszczyznę, Filip (IG glodnyswiata) na Podlasie, Marcelina (IG altertonative) do Wielkopolski. Asia (IG asia_journeys) odkrywa sekrety Dolnego Śląska, Ania i Adrian (IG wszedobylscy) Kaszub, a Ania (travelstory) Beskidu Śląskiego.

W Best of Poland znajdziecie też artykuł Mai Zalewskiej o nietuzinkowym Olsztynie. Maja oprowadza z pasją po mieście, opowiada o jego zabytkach, pokazuje architekturę, nie zapominając przy tym o jego naturalnym pięknie i położeniu: o plaży miejskiej i okolicznych jeziorach.

str7

 

str8

 

str9

 

str10

 

Jeżeli lubicie połączenie nowoczesności z historią, to na kolejnej stronie możecie podziwiać odrestaurowaną część wyjątkowego obiektu City Park Poznań – City Park Hotel & Residence. Ta perełka architektoniczna to nie tylko hotel i spa, ale też najlepsze poznańskie restauracje, miejsce wernisaży oraz spotkań towarzyskich. Naszym zdaniem obowiązkowy punkt na mapie Poznania.

 

str11

 

Ponieważ lato to doskonały czas, by odkrywać piękne miejsca i cieszyć się naturą, polecamy Wam weekendowy wypad do Pałacu Rozalin. Zespół pałacowo-parkowy, położony na terenie 24ha, łączy klasyczną elegancję z bogactwem środowiska naturalnego i wyśmienitymi smakami.

 

str12

 

Kto z Was lubi podróże kulinarne? Ja bardzo, dlatego zdecydowałam się kontynuować nasz cykl  FOOD AND THE CITY i zaprezentować Wam moje ulubione miejsca w Warszawie: idealne na kawę, lunch, romantyczną kolację. Będą propozycje wege, piękne wnętrza i najlepsze w Warszawie ogródki.

 

str13

 

Ostatnie strony to tradycyjnie dobry design, ekologiczne rozwiązania, propozycje dla dzieci i oczywiście moda.

Tym razem piszemy o oryginalnych butelkach szklanych i BPA free – EQUA. Będą też nowe zabawki od naszej ulubionej firmy produkującej zabawki z drewna – Wooden Story, a także o ich akcji troszczenia się o pszczoły.

W sekcji Design znajdziecie też naszą selekcję produktów na ogród, taras lub balkon.

 

str14

 

Na stronach Must Have Fashion wraz z MOYE polecamy nową kapsułową kolekcję klasycznych modeli bielizny z naturalnego jedwabiu, a z marką SOLO FEMME – eleganckie czółenka, które można kupić w ich sklepie online na www.solofemme.pl. Poza tym przeczytacie o trendach w okularach prosto z wybiegu. Wybraliśmy też kilka ciekawych sukienek na lato.

 

str15

 

Ostatnia strona to już tradycyjnie Sezon Lato 2020 w domu handlowym MYSIA3. Znajdziecie tu piękną selekcję letnich ubrań i dodatków, a także perfumy, naturalne kosmetyki oraz artykuły do ogrodu czy na piknik.

 

str16

Submit a Comment