Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Podere Conti/Toskania

Podere Conti/Toskania
stylish travellers

W Apeninach Toskańskich wśród dzikiej przyrody mieści się idealna enklawa relaksu, szczęścia i spokoju.

 

 

Wjeżdżamy krętą drogą, która pnie się ostro w górę. Nasz mały smart daje radę – ta droga to początek cudownego doświadczenia, to integralna część przygody, jaką jest Podere Conti. Zaledwie 6 kilometrów od drogi głównej, a mamy wrażenie, że docieramy na koniec świata. I to jest najpiękniejsze!

Parkujemy samochód i schodzimy w dół, gdzie na cudownym tarasie wita nas Cornelia. Słońce powoli chowa się za górami – ciepłe światło jeszcze bardziej podkreśla piękno kamiennego domu, miękkich sof na tarasie. Promienie wciąż odbijają się w drewnianych stolikach, na których po chwili znajduje się prosecco – zachód słońca to przecież czas apperitivo.

 

 

 

W końcu czas na kolację w restauracji La Tavolata – karta jest krótka, ale dania brzmią bardzo zachęcająco. Cornelia wierzy w lokalne produkty. Uważa, że ekologia to jedzenie tego, co lokalne, a nie sprowadzanie mrożonych homarów czy kawioru.

Decyduje się na sałatkę z kozim serem. Jest ciepły, lejący, doskonale komponuje się z warzywami, słodkim balsamico i kieliszkiem białego wina. Ta mała przystawka cieszy nie tylko podniebienie, ale i oczy – sposób podania jest naprawdę boski! Magda próbuje tiramisu – ten włoski klasyk serwowany jest z malinami – nic dziwnego, że uśmiech nie znika z jej twarzy – szef kuchni jest mistrzem cukiernictwa.

 

 

 

 

Cornelia pochodzi z Wielkiej Brytanii. Kiedy miała 20 lat robiła karierę w najbardziej ‚męskiej’ z branż – bankowości inwestycyjnej, pracując w londyńskim ‚city’. Od godzin poświęcanych tej pracy i karierze paradoksalnie uratowała ją śmierć matki. Zdecydowała, że nie chce tak dalej żyć, że chce podążać za marzeniami. Dziś mówi, że mimo, że wierzy w reinkarnację, to życie ma się raz i należy je wykorzystać.

Wyjechała z Londynu i przeniosła się do Abu Dhabi – zawsze marzyła, aby pracować przy projektowaniu wnętrz i z taką firmą się związała. Dziś w Emiratach pozostał jej mąż – Włoch. Zarówno zamiłowanie do wystroju wnętrz, jak i okres życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, widać w detalach znajdujących się w Podere Conti.

 

Podere Conti to ogromna posiadłość, która jest w trakcie tworzenia. Krok po kroku zagospodarowywane są coraz większe obszary ziemi. Agroturystyka mieści się w odbudowanej posiadłości z XVII wieku. Kiedyś mieszkała tu służba, dziś przyjeżdżają tu świadomi i wrażliwi na otaczającą naturę i piękno goście z całego świata. Mają oni do dyspozycji obszerne podwójne pokoje (45m2), pokoje przechodnie oraz apartamenty – idealne dla rodzin z dziećmi. Apartamenty są także wyposażone w aneks kuchenny.

Wśród pięknej zieleni znajduje się też basen – łóżka, hamak i wspaniała przyroda potęgują doznania.

 

 

 

 

 

Ta część Toskanii, jak mówi właścicielka, nie została poddana zabiegowi manicure’u – jest bardziej dzika, naturalna. Z tarasu, na którym znajduje się restauracja, a także z tarasików przy pokojach, rozciąga się piękny widok: na dolinę, góry, murowany kościółek. Znajdziemy w nim piękno natury, a także wiele szczegółów toskańskiego krajobrazu.

 

Cornelia jest całkowicie zaangażowana w Podere Conti – traktuje je jak kolejne dziecko: dba, aby gościom niczego nie brakowało, radzi, jak najlepiej spędzić dzień odkrywając ten piękny region oraz sąsiadujące Cinque Terre.

Podere Conti to, szczególnie w lipcu i sierpniu, idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Duży teren, a także doświadczenie Corneli, która jest matką 5-tki dzieciaków, zadbała o salę do zabaw dla dzieci, opiekunkę, która zajmie się pociechą, gdy rodzice tylko we dwójkę chcą wyjechać na 1-dniową wycieczkę. Gospodyni agroturystyki zwraca również uwagę na rozplanowanie gości podczas planowania zakwaterowania, dlatego pary czy znajomi nie muszą się obawiać – teren jest na tyle duży, aby każdy mógł znaleźć swój własny kącik.

 

 

Co nam się podobało:

– bardzo krótka karta dań, pełna finezyjnych przepisów bazujących na sezonowych produktach

– idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – opiekunka, pokój zabaw

– duży i ładnie położony basen

– Cornelia – przedsiębiorcza, dynamiczna, stanowcza i pozytywna

– dziki ogród, którego piękno jest niezaprzeczalne

– dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie mniej znanych części Toskanii, a także Ligurii (popularnego Cinque Terre)

-przystosowanie miejsca pod eventy: śluby, rodzinne uroczystości czy obozy jogi

 

 

 

 

 

 

Submit a Comment