Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

SANS SOUCI WIEN/Austria

SANS SOUCI WIEN/Austria
stylish travellers

Klasyczny luksus został otulony przez sztukę. Sans Souci Wien znajduje się w sercu jednego z najbardziej stylowych miast Europy, w historycznej kamienicy z XIX wieku.

 

Kolekcja sztuki współczesnej obejmuje dzieła pop artu Roya Lichtensteina, co idealnie wypełnia wnętrza hotelu, a także wpasowuje się w otoczenie – w sąsiedztwie znajduje się MuseumQuartier, jedna z największych na świecie dzielnic artystycznych.

 

 

Hotel opowiada długą historię – w 1858 roku służył jako gospoda Johanna Straussa podczas premiery ‚Tritsch-Tratsch-Polka’. Niegdyś nazywany Hotel Hoeller działał od 1873 do 1953 roku, z chwilową przerwy podczas okupacji amerykańskiej po II wojnie światowej. Dziś Sans Souci Hotel Wien to jedyny projekt zrealizowany przez London Design Studio yoo, kreatywny team tworzony przez słynnego Philippa Starcka i wizjonera – dewelopera Johna Hitchcoxa, którzy od 1999 roku wspólnie kreują innowacyjne hotele i przestrzenie.

 

 

 

 

Dopieszczone w najdrobniejszym szczególe ‚Le Bar’ i restauracja ‚La Veranda’ czekają nie tylko na gości hotelowych. Szef kuchni kładzie szczególny nacisk na składniki organiczne oraz lokalne i sezonowe produkty – wszystko świeże, dostarczane przez okolicznych farmerów tworzy autentyczne i naturalne dania.

Nacisk na produkt, a także szanowanie gustów Klientów można zaobserwować już podczas śniadania: bogactwo smaków od pachnących wypieków po kuskus i kącik wegetariański. Smaki i zapachy są nieodłączne także w wieczornym barze – skosztujemy tu najlepszych alkoholi.

 

 

 

 

 

63 pokoje i suity są eleganckie i kameralne. Miękkie szlafroki i kapcie, nawilżające kosmetyki – nam podobały się ciepłe barwy, szczelne okna, które nie przepuściły żadnego hałasu i super wygodny materac.

 

 

 

W Sans Souci Wien to także oaza relaksu – w hotelu znajduje się 20 metrowy basen, spa oraz fitness club, w którym można także wykupić roczne członkostwo.

 

 

 

 

Co nam się podobało:

– robiące wrażenie wejście do hotelu, a dalej hall i recepcja

– przyjazna i uczynna obsługa – od recepcji po obsługę w restauracji i barze

– spektakularny bar w stylu pałacowym

– jakość użytych materiałów

– przestrzenny pokój z dużym łóżkiem

– super miły szlafrok

– duży wybór wyszukanych produktów na śniadanie: kuskus, pasta bakłażanowa, szynka parmeńska

– połączenie klasycznego stylu wiedeńskiego z nowoczesnymi dekoracjami

– szybki internet

 

 

 

 

 

Przeczytaj także:

Perfect day in Vienna

25hours Hotel – must be must see w Wiedniu

 

Submit a Comment