Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Świątynia mody w Mediolanie – Corso Como

Świątynia mody w Mediolanie – Corso Como
intopassion

Mediolan to miasto mody. Każda ulica kryje w sobie miejsca, których prawdziwi fani mody nie mogą pominąć. Butki i oryginalne concept store. Nasz ulubiony adres w Mediolanie? Zdecydowanie Corso Como 10.

Kto by pomyślał, że miejsce które kiedyś było zwykłym garażem przerodzi się w prawdziwą mekkę mody. Na pomysł stworzenia tak olbrzymiej przestrzeni z ubraniami i dodatkami wpadła – Carla Sozzani(związana wcześniej z włoską edycją Vogue’a). Inspiracją do stworzenia tego miejsca były jej liczne podróże i fascynacja dużymi, orientalnymi targami mody. Na czterech tysiącach metrów kwadratowych utworzyła prawdziwy dom mody. Projekt wykonał amerykański artysta -Kris Ruhs.

Znajdziecie tu naprawdę wszystko czego dusza zapragnie – od modnych ubrań, torebki, buty, po kapelusze, suknie wieczorowe, bieliznę, a nawet dekoracje do domu. Można powiedzieć, że pierwsze piętro poświęcone jest w całości modzie. I jeżeli wydaje Wam się, że na tym koniec, to bardzo się mylicie. Dla tych, których zmęczyła już moda, mogą udać się na drugie piętro. Tam mieści się księgarnia, w której znajdziecie wydawnicze perełki – albumy o sztuce, architekturze i designie. Do tego należy dodać naprawdę pokaźną ilość magazynów. Tuż obok znajduję się galeria Carli Sozzani, gdzie prezentowane są dzieła sztuki współczesnej.

Po tylu atrakcjach zasługujemy na odpoczynek i wcale nie musimy daleko szukać eleganckiej kawiarni. Bo w Corso Como zjemy lekki lunch i wypijemy prosecco i to nie w byle jakich wnętrzach – w pięknej kawiarni, albo uroczym ogrodzie. W tym miejscu zdecydowanie można spędzić cały dzień – tak, naprawdę cały, ponieważ w Corso Como mieści się też niewielki hotel (3 oryginalnie zaprojektowane pokoje).

Planując Mediolan – dodajcie ten adres do waszego Must See!

Corso Como 10, Mediolan

 

czytaj także:

Pawilon Sztuki Współczesnej w Mediolanie

Wyjątkowe wnętrza butików

Maison Moschino – bajkowy hotel

 

Submit a Comment