Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 22, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Święto Dzieci na Mysiej 3

Święto Dzieci na Mysiej 3
intopassion

W cyklu świąt organizowanych przez dom handlowy MYSIA3 wraz z magazynem USTA tym razem zapraszamy na dzień dedykowany najmłodszym. Przedstawimy selekcję wyjątkowych marek, które tworzą zabawki, ubranka, kosmetyki, książki i meble dla dzieci.

 

swieto dzieci1

Ale co dla nas ważniejsze, chcemy pokazać, jak aktywnie spędzać czas z dziećmi – dlatego do współpracy zaprosiliśmy stowarzyszenia, które organizują ciekawe warsztaty. Działają na co dzień w Warszawie, ale może ich jeszcze nie znacie. Warto się z nimi zapoznać. Dodatkowo chcemy posłuchać, co o dzieciakach i ważnych aspektach bycia z nimi sądzą specjaliści – bardzo nam miło, że nasze zaproszenie przyjęła Krystyna Starczewska – jedna z najwybitniejszych nauczycielek, pedagog z wielkim sercem, założycielka pierwszych społecznych szkół w Polsce, nazywana współczesnym Korczakiem. Będziemy mogli posłuchać o jej autorskim podejściu do wychowywania. Grzegorz Łapanowski jest znanym szefem kuchni, ale od kilku lat prowadzi też fundację Szkoła na widelcu, która stara się zreformować szkolne stołówki. Zna tysiąc patentów, jak sprawić, by dzieciaki jadły lepiej, zdrowiej, jak poprowadzić te ciężką momentami batalię.

A że przed nami także Dzień Matki i Dzień Ojca nie zabraknie też pięknych przedmiotów, które mogą stać się upominkami dla mamy i taty. Będą też smakołyki dla dużych i małych. Spędźcie tę wyjątkową sobotę z cała rodziną na Mysiej3! Co tu dużo mówić, zróbmy sobie razem Dzień dziecka!

 

13 MAJA

MYSIA3

Godz. 11.00-18.00

 

PLAN DNIA:

11.00 – Z  czego składam się ja? warsztaty twórcze platformy edukacji artystycznej Spotlight Kids

Z czego składa się dzieło sztuki? Niektórzy twierdzą, że wystarczy dobra kompozycja. A ja, z czego składam się ja? Mam oko, a nawet dwa, ręce, nogi i całe mnóstwo części – tylko co sprawia, że jestem sobą? Za pomocą techniki druku wypukłego stworzymy graficzne portrety nas samych, zastanowimy się nad funkcją znaku i symbolu i poszukamy tego, co nas różni i tego, co łączy nas w całość, nas ludzi, dzieci, istoty na Ziemi.

Zajęcia zaczynamy o 11.00, potrwają godzinę. Liczba osób ograniczona, obowiązują zapisy. Koszt warsztatu 25 zł. Zapisy

12.00 – Misja Stołówka – o dobrym żywieniu dzieci w teorii i praktyce opowie Grzegorz Łapanowski, założyciel Fundacji Szkoła na widelcu

13.00 – Krystyna Starczewska filozof, pedagog, prekurskorka szkolnictwa spolecznego w Polsce, założycielka i wieloletnia dyrektorka zespolu szkoł Bednarska opowie o swoim podejeściu do wychowania

14.00 – Unschooling, szkoła demokratyczna – rewolucja w edukacji,
spotkanie z Marianna Kosińska założycielką Fundacji Bullerbyn i pierwszych w Polsce szkół demokratycznych

15.00 – trening ze SNIEŻNYMI POTWORAMI (bezpłatnie)

11.00-18.00 przez cały dzień dzieci będą mogły pobawić się wyjątkowym instrumentem, stworzonym przez polskich projektantów specjalnie dla dzieci. Musicon Club pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Jego wyjątkowa konstrukcja pozwala dotknąć, zobaczyć i usłyszeć efekty wszystkich tych eksperymentów, rozwija kreatywność, uzdolnienia muzyczne, matematyczne i programistyczne (bezpłatnie)
Mille

 

WYSTAWCY: choochoo., Purite, Naturalnie na patyku, Projekt Dzioopla, MISS MELLOW, Vanity Nap, MILLE, Derma Polska, GingerOrganic Copenhagen, SNIEZNE POTWORY, SPOTLIGHT KIDS, Kollale, Jacobsony, Sucré – Lody Naturalne, AGATA BIELEŃ, Detoxikate • Kasia Knioła, Wydawnictwo Dwie Siostry, Karmiuszka, COOKie, Musicon Club, O JEJU, Kopytko Mamuta, L’amulette, Fundacja Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych, Lili Living

 

Organizatorzy Magazyn USTA & MYSIA 3

 

tekst: informacja prasowa Mysia 3

Submit a Comment