Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Święto Kwiatów na Mysiej 3

Święto Kwiatów na Mysiej 3
intopassion

7 kwietnia w domu handlowym na Mysiej 3 już po raz czwarty odbyło się Święto Kwiatów. To najbardziej pachnące, kolorowe i wiosenne wydarzenie w Warszawie, które daje nam możliwość zaopatrzenia się w piękne rośliny, które później ozdobią nasze tarasy, balkony i wnętrza.

To pretekst, by poznać nowe gatunki roślin, nauczyć się przesadzania kwiatów, zakupić doniczki z autorskich pracowni ceramicznych, a także odkryć kwiatowe wątki w kosmetykach, na ubraniach (co powiecie na bieliznę w kwiaty?) oraz w kulinariach (jadalnych kwiatów nikomu nie trzeba przedstawiać, ale czy nie chcielibyście spróbować wina kwiatowego?).

 

O30A1627

 

 

„Inspiracją dla Święta Kwiatów był wiosenny stan umysłu jaki ogarnia nas wszystkich przy pierwszych słonecznych dniach” – mówi Joanna Kulczyńska, współtwórca domu handlowego MYSIA3, organizatora wydarzenia. „Mamy ochotę porzucić zimową skórę, leżeć na trawie, być blisko natury. Ciągnie nas do kwiatów ponieważ symbolizują wszystko, czego brakuje nam jesienią i zimą – kolory, słońce, witalność. W tym dniu zapraszamy wszystkich, żeby zanurzyli się razem z nami w świecie kwiatów – czy to kupując rośliny, czy kimono we floralne wzory czy popijając kieliszek wina pachnącego koniczyną. Zapraszam serdecznie!”.

Monika Brzywczy, redaktor naczelna magazynu USTA, który wraz z Mysią 3 współtworzy wydarzenie, dodaje, że pomysł na Świeto Kwiatów powstał 4 lata temu. „Organicznie i podskórnie czuliśmy potrzebę wprowadzenia roślin, kwiatów do naszego otoczenia. Wtedy to było nowością. Konsekwencją stworzenia Święta Kwiatów było wydanie przez nas książek „O Kwiatach” i” O roślinach”, które są bestsellerami. Teraz spotkaliśmy się na Mysiej już po raz 4 – mamy swoje wierne grono gości i fantastycznych wystawców, nie tylko florystów, ale i studia ceramiczne, małe manufaktury, które oferują wazony i doniczki, kwiatowe kosmetyki i ubrania z takimi motywami. Kwiaty pojawiają się też w potrawach serwowanych tego dnia na Mysiej. A co najważniejsze to jest zawsze piękny wiosenny dzień, ktory można spędzić w towarzystwie miłych ludzi i pięknych przedmiotów”.

 

Wśród wystawców naszą uwagę zwróciły fantastyczne i stylowe doniczki GrowRaw. To marka, która właśnie tej wiosny świętuje swoje 3 urodziny. Betonowe doniczki są robione ręcznie w starym, rodzinnym warsztacie przez Karolinę i Tomka. Na Święto Kwiatów zabrali „tony” betonu, w tym nowe wzory doniczek i tacki, wyselekcjonowane piękne rośliny (sukulenty, pilea peperomioides, ficus lyrata, monstery itp.), szklane kule samonawadniające, makramy, a także kostki z Chroborkiem, który nie wiem czy wiecie, ale jest mniej wymagający niż kaktus!

 

Processed with VSCO with a5 preset

 

Na stoisku Herbs&Hydro Pure czekała na was premiera nowej serii mydeł – Pure Botanic.

30020198_599553587047855_611497131_n-1

 

 

To nie koniec premier – świadkiem kolejnej byliśmy za sprawą cukierni Lukullus – 7 kwietnia goście Święta Kwiatów jako pierwsi mogli spróbować lodów z najwyższej półki Lukullus w St. Tropez. Jaki jest ich cel? Zrobić lody tak smaczne jak ciastka, którymi Lukullus od lat podbija serca warszawiaków. Naturalne, tradycyjne, rzemieślnicze – jasne! Ale do tego panowie dokładają know-how zdobyty w najlepszych francuskich szkołach kulinarnych i receptury mistrzów – na przykład  Emmanuela Ryon – MOF Francji w lodziarstwie i cukiernictwie. To między innymi jego przepisy wraz z  wypracowanymi przez lata w Lukullusie połączeniami smaków będą podstawą oferty lodów.

Warto spróbować!

 

O30A1580

 

ORGANIZATORZY: USTA, MYSIA 3

PATRONI MEDIALNI: Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane24, USTA, Stylish Paper by intopassion.com

WYSTAWCY:

KWIATY/ROŚLINY: Kwiaciarnia Kwiaty&Miut, Kaktusy Moroz, Płaskla_lab, Cuda i Kule, GrowRaw, SLOU

CERAMIKA: TRZASK – Rzeczy z gliny, Lumo Ceramic, Mosko Ceramics, FENEK & Anna Miau, Michał Shadowland Szadółek

INNE: I Love Grain, UMIAR, Herbs&Hydro PURE, Pola Zag Jewellery, Jan Barba, MISS LIBERTÉ, B a m a y o, MUA.unique, Warsztat Piękna, Purite, vaczor, Wkręcone w zielone, Little more, LAS I NIEBO, Rzeczownik, of habit, KOPI, Yellow Meadow, SVOJE, Pun, Candly, Alba1913 Healthy is Beautiful, Phenomé, SZLIFY, Natalia Siebuła

JEDZENIE: Lukullus, Nancy Lee, Merchants of Chai, Two Tigers, PANNA, MOD.

PARTNERZY: Phenomé

Więcej informacji na FB tutaj.
Materiały prasowe do pobrania pod tym linkiem.

 

 

O30A1781

 

O30A1590

 

O30A1780

Submit a Comment