Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Kwiecień 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP 5 książek o zdrowym odżywianiu!

TOP 5 książek o zdrowym odżywianiu!
intopassion

Pytania związane z dietami i zdrowym trybem życia niezmiennie pojawiają się w mediach, na forach czy rozmowach przy kawie. W odpowiedzi na nie powstają książki – poradniki. Którym wierzyć, a które traktować z lekkim przymrużeniem oka?

I jak tu nie jeść Beaty Sadowskiej to prawie 300 stron porad i przepisów na kasze, pasty czy koktajle bez cukru. Znajdziemy tu również przepisy dla najmłodszych, których wcześniej empirycznie doświadczał syn autorki – Tytus. Beata Sadowska proponuje dietetyczny niezbędnik wzbogacony o komentarz wieloletniej dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie – prof. Hanny Kunachowicz, który pozwoli czytelnikowi stwierdzić, że zdrowo znaczy smacznie! Podobają nam się również apetyczne zdjęcia pod przepisami potraw!

 

 

Zamień chemię na jedzenie autorstwa Julity Bator to książka, która nie zawiera chemii ani polepszaczy smaku! Konserwanty i barwniki to przyczyny wielu alergii, niestrawności czy złego samopoczucia. Autorka radzi więc jak skutecznie ich unikać weryfikując przy tym dane podawane przez producentów produktów dostępnych na sklepowych półkach. Od kilku lat wydając rozsądne sumy pieniędzy kupuje ekologiczne produkty. Jej książka to doskonały przewodnik po kuchni dzieciństwa – nieskażonej ulepszaczami!

 

 

Doreen Virtue proponuje nam książkę Zachcianki pod kontrolą która adresowana jest do wszystkich, którzy nie potrafią odmówić sobie bardziej kalorycznych przekąsek przez co często borykają się z nadwagą. Nieumiejętność odmowy według Doreen nie polega jednak na afirmacji jedzenia, ale skupiona jest głębiej – w emocjach. Książka to sposób na uzdrowienie swojego umysłu, opanowanie złości i strachu, który uwolni od zajadania problemów.

 

 

Wegetarianizm -zmierzch świadomości łowcy autorstwa Marii Grodeckiej to próba przekonania czytelnika, że wegetarianizm to postulat natury człowieka, który wynika z czystości serca i rozumu. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie!

 

 

Czy wiesz co jest? 100 najważniejszych składników diety codziennej to odpowiedź Siegfried Schlett na pytania o to, które substancje są najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jak na nas wpływają oraz co powodują. To również propozycja przepisów na smaczne dania, które posiadają w sobie wszystkie istotne dla prawidłowego funkcjonowania elementy! My z pewnością wypróbujemy niejeden z nich!

 

Submit a Comment