Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

MADERA TOP 5!

MADERA TOP 5!
stylish travellers

Kolorowa i kwiecista Madera to jedno z wyjątkowych miejsc – nie tylko ze względu na piękną roślinność, ale przede wszystkim ze względu na pochodzenie. Madera jest jednym z najwyższych wulkanów na świecie! Co jeszcze nas w niej urzeka?

FUNCHAL

Gwar, arfykańsko – portugalskie wpływy i targ upstrzony kolorami owoców, warzyw, kwiatów. Tak właśnie pachnie raj – codziennością mieszkańców Madery i wszystkim, co się z tym wiąże. Trafiamy na jeden z miejscowych targów, który stał się turystyczną atrakcją ze względu na design hali w stylu art deco czy kolekcję starych wag.

Czytaj:

Mercado dos Larvadores – targ rolników w Funchal

Sztuka na drzwiach – photo story Funchal/Madera

 

 

 

 

TOBOGGAN

Tobogany czyli carro de cesto czyli wiklinowe kosze na płozach to znak rozpoznawczy Madery. Jedną z atrakcji Funchal jest zjazd właśnie takimi koszami jedną z ulic miasteczka o czym pisał nawe Ernest Hemingway. Same Tobogany funkcjonują w użyciu od ponad 150 lat kiedy to służyły do przewożenia płodów rolnych do centrum miasta. Zaskakujące jest to, że są tak ważne dla życia wyspy, że dano im pierwszeństwo w ruchu ulicznym!

Czytaj:

Na sankach po asfaltowych uliczkach Funchal

 

 

 

TROPICAL GARDEN

Ten przepiękny ogród położony jest na przedmieściach Funchal. To niezapomniane widowisko egzotycznych kwiatów i drzew. Ogród to również wystawa rzeźb z Zimbabwe mieszcząca się na dwóch piętrach. Ogród kusi także wystawą Sekrety Matki Natury – unikatowym zbiorem minerałów dominujących w Brazylii, Peru, Argentynie i nie tylko!

Czytaj:

MONTE PALACE TROPICAL GARDEN – Funchal/Madera

 

 

 

PORTO DA CRUZ

Kolejnym przystankiem w naszej podróży i poznawaniu Madery jest Porto da Cruz – malownicze, spokojne miasteczko, które pozwala oderwać się na kilka chwil od turystycznego gwaru i tłoku. Zegar bije zdecydowanie wolniej, przez co odpoczywamy chłonąc każdą chwilę.

Czytaj:

PORTO DA CRUZ – Madera

 

 

 

MACHICO

To małe miasteczko, które wita nas swoim spokojem. jest cicho i ciepło – idealnie na urlop. Przyglądamy się pracy rybaków – to źródło utrzymania większości mieszkańców, co widać na każdym kroku – rybackie kutry, łodzie, sieci.. Na plaży dostajemy świeże, przyrządzone na miejscu ryby. Lokalna kuchnia jest znakomita – delikatnie przyrządzona, ekologiczna, a miasto zalane kanarkowym kolorem. Raj!

Czytaj:

PERFECT DAY IN MACHICO – MADEIRA

 

 

 

 

Submit a Comment