Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 17, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP dań na upalne dni!

TOP dań na upalne dni!
WARSAW state of mind

Czerwcowa pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie – rano z obawy przed deszczem nie rozstajemy się z parasolem by po południu cieszyć się upalnym słońcem. Czego w takie dni nasz organizm potrzebuje najbardziej? Oto polecane przez nas potrawy idealne na upalne dni!

Delikatnie przyrządzone dobrej jakości mięso to zawsze dobre rozwiązanie. Korzystając z pogody wybieramy się na Pragę do niedawno otwartego studia kulinarnego i Restauracji  Przypraw Dopraw znajdującej się w podziemiach zabytkowej kamienicy. Na tych 330 metrach kwadratowych odnajdujemy ciszę i spokój, którą zapewnia nie tylko minimalistyczny i przemyślany wystrój. W karcie dominuje tradycyjna polska kuchnia. Decydujemy się więc na tradycyjny befsztyk tatarski, który jest daniem popisowym Szefa Kuchni – Michała Góreckiego. Pysznie!

Kijowska 5

 

 

iGrek to restauracja i sklep mieszcząca się na Saskiej Kępie. Kupić to można wino i greckie specjały. My poświęcamy restauracji dłuższą chwilę – w upalny dzień najlepszym rozwiązaniem jest zupa – krem, a korzystając z trwającego sezonu szparagowego zamawiamy krem z białych szparagów z liśćmi winogron. Pycha!

Zwycięzców 28

 

 

 

Tuż przy wejściu do parku w Konstancinie mieści się restauracja Park Cafe&Rest. Dla fanów spędzania czasu na powietrzu relaks w tym miejscu jest idealnym rozwiązaniem – restauracja mieści się bowiem w dworku z ogromnym ogrodem i tarasem. My rozkładamy się na wygodnym leżaku w towarzystwie niezawodnej latte, soku pomarańczowego i pysznego deseru!

Konstancin – Jeziorna ul. Sienkiewicza 3

 

 

 

W Słodki Słony zakochani jesteśmy nie od dziś. Będąc w okolicy zaglądamy. Tym razem w ciepłe popołudnie  tam.. jak zawsze pięknie, rodzinnie i pysznie! Zamawiamy racuchy z jabłkiem i gruszką ciesząc podniebienie każdym kęsem! Dziękujemy!

Mokotowska 45

 

 

Socjal to minimalistyczny wystrój, wyjątkowa atmosfera i przepyszna kaczka z młodą marchewką, migdałami, karmelizowaną pomarańczą i peklowanymi truskawkami. Dodatkowo, podoba nam się ogromny stół będący elementem charakterystycznym miejsca!

Foksal 18

 

 

 

MOKO to mały espresso bar mieszczący się na Mokotowie. Jest wynikiem miłości do Mokotowa i kawy. Wstępujemy na zimną lemoniadę z zamiarem odpoczynku od gorącego słońca, jednak.. widok słodkości i stylowej posadzki z lat 30 urzeka na długo! A oto co znalazło się na naszym stole!

Malczewskiego 6

 

 

 

Dwupoziomowa restauracja ZEST by Kibart to przede wszystkim sezonowe i autorskie menu, ciepła atmosfera, którą tworzy pomysłodawca i właściciel miejsca – Paweł Kibart. Miejsce funkcjonuje od niedawna, ale po liczbie gości sądzimy, że zyskuje uznanie nie tylko wśród warszawiaków. My zdecydowaliśmy się na krem z kalarepy z wędzoną gęsia – miód dla podniebienia!

Grójecka 70

Owoce morza to zawsze dobry pomysł, tym bardziej latem. My polecamy te serwowane w Miłość Kredytowa 9 z makaronem papadrelle w białym winie. Jest smacznie, w pięknym miejscu. Czego chcieć więcej?

Kredytowa 9

The House Of Cheese to mekka dla smakoszy serów w każdej postaci. Restauracja daje nam możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu serów i komponowania dowolnych desek serów według uznania. My jednak decydujemy się na polędwiczki cielęce ze szparagami podane z kremowymi ziemniakami, dymką, brokułami oraz sosem demi-glace. Gratulujemy!

Al. KEN 20

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć oczywiście chłodnika! Zaglądamy do królestwa win jakim jest Winosfera Chłodna – Where Wine Meets Culture. A tam… jeden z najlepszych chłodników w Warszawie!

Chłodna 31

 

 

Submit a Comment