Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP warszawskich wydarzeń kulturalnych w maju!

TOP warszawskich wydarzeń kulturalnych w maju!
WARSAW state of mind

Warszawska scena kulturalna to mekka dla każdego miłośnika wernisaży, wystaw i spektakli. Sprawdziliśmy gdzie i kiedy warto zajrzeć!

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza 6 maja o godzinie 18 na zwiedzanie galerii Wyzwania Nowoczesności z jej kuratorem. To doskonała okazja dowiedzieć się z czego zasłynął dziadek Antoniego Słonimskiego oraz dlaczego Żydzi nie pracowali w wielkich łódzkich fabrykach, a to tylko mała część czekających na nas ciekawostek. Do zobaczenia!

Anielewicza 6

 

 

7 maja w Muzeum Azji i Pacyfiku odbędzie się spotkanie z Haliną Paradelą noszące nazwę Miasto joginów – przebudzenie nowej świadomości. Będzie to swoista relacja z pobytu w Mount Abu, gdzie znajduje się jeden z największych w Indiach ośrodek edukacji duchowej i medytacji – Uniwersytet Brahma Kumaris. Mieści się tam również elektrownia słoneczna czy jogiczna farma ekologiczna. Halina Paradela opowie o swoich licznych podróżach do tego miejsca oraz filii Uniwersytetu założonego przez nią w Polsce przed trzydziestoma laty.

Solec 24

 

 

Walid Raad to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów Bliskiego Wschodu, którego będziemy mogli poznać 8 maja. Okazją jest wykład i spotkanie towarzyszące wystawie Gdyby dwa morza miały się spotkać organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prace artysty wystawiane były między innymi w Luwrze czy nowojorskim MoMa oraz Kunsthalle Zurich tym bardziej zapraszamy na dyskusję z udziałem zarówno artysty jak również kuratora wystawy Tareka Abou El Fetouha oraz Joanny Mytkowskiej – dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej!

Emilii Plater 51

 

Perface to the third edition, 2012, Walid Rad

 

Do 24 maja w Galerii Lokal_30 trwa wystawa Karoliny Breguły pod tytułem Ja po rzeźbach nie płaczę. Artystka w swoich pracach poddaje refleksji sztukę od jej statusu społecznego po komunikatywność. Pyta o sens nie tylko swoich dzieł, ale twórczości samej w sobie. Czy w sztuce możliwa jest nadprodukcja? A jeśli tak to dlaczego? Może ta wystawa pomoże nam znaleźć odpowiedź.

Wlicza 29a

 

 

Do 6 czerwca w BWA WARSZAWA zapraszamy na wystawę Joanny Janiak i Piotra C. Kowalskiego zatytułowaną Z natury rzeczy // The Nature of Thing. Inspiracją do powstania prac była zamarznięta farba na ścianie tworząca abstrakcyjne wzory – jak mróz na szybie. Od 2009 roku para każdej zimy powtarza proces zamrażania farb na płótnie tworząc piękne printy.

Jakubowska 16/3

 

 

Kobieta to jeden z najbardziej popularnych motywów w sztuce podejmowanych przez niemalże każdego artystę – od antycznych na  współczesnych kończąc. Kobieta jest również tematem nowej wystawy prac malarskich Marcina Painty pod tytułem Kobieta w ramie, którą 21 maja będziemy mieli okazję zobaczyć w warszawskiej restauracji Le Rozbrat Cafe. To zbiór 20 prac z cyklu Oni, Don’t be a square oraz Black&White które ukazują zarówno sceny, portrety symboliczne oraz historie kobiet, które nie mają uwodzić. Ich cechy nadrzędne to pewność siebie, tajemniczość i siła. Taką sztukę podziwiamy!

Rozbrat 44

 

 

Teatr WARSawy po raz kolejny dla małych! W dniach od 22 do 24 maja będziemy mieli okazję oglądać odsłonę tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych. Les Ballets de Pologne zaprasza nas do świata królewny Auroryny, na którą rzucony został zły czar. Niezwykła gra świateł, kostiumy, choreografia i muzyka skomponowana przez Piotra Czajkowskiego zaczaruje nas na długo! Do zobaczenia na spektaklu Śpiąca Królewna!

Rynek Nowego Miasta 5/7

 

 

W Leica Gallery mieszczącej się w pięknym wnętrzu MYSIEJ3 od 6 maja do 14 czerwca będziemy mogli obejrzeć wystawę Ralpha Gibsona MONO. Mistrz kadru i cienia, specjalista w sensualnej formie przedstawiania ciała. Sposób w jaki Ralph Gibson obrazuje rzeczywistość jest bardzo bliski odbiorcy, a jednocześnie intymny i osobisty do granic możliwości. Nic dodać, nic ująć – trzeba być!

Mysia 3 

 

 

Submit a Comment