Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 26, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP warszawskich wydarzeń na weekend

TOP warszawskich wydarzeń na weekend
WARSAW state of mind

Pierwszy poświąteczny weekend obfituje głównie w wydarzenia muzyczne, ale czy tylko? Prześledziliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższe trzy dni aby wybrać te najbardziej ciekawe!

PIĄTEK

1. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki na piątkowe popołudnie proponuje oprowadzanie po wystawie Kanibalizm? O zawłaszczeniach w sztuce. Rzecz będzie o zapożyczaniu, remiksowaniu czy samplowaniu istniejących już obiektów. Szlaki tych działań jako pierwszy przecierał Marcel Duchamp, który pokazując koło rowerowe wykorzystał pierwszy przedmiot ready – made w sztuce. Dziś młodzi artyści idą o krok dalej wykorzystując filmiki znalezione w Internecie, stare zdjęcia czy wreszcie prace innych twórców. Chcecie wiedzieć więcej na ten temat? My także – do zobaczenia na miejscu o 17!

Małachowskiego 3

2. Teatr Komedia przeniesie nas dzisiaj do uroczego, zacisznego hotelu niedaleko Londynu, w którym małżeństwo z dłuższym, kilkunastoletnim stażem chce odpocząć od zgiełku miasta, ale.. czy ta kobieta obok niego to faktycznie jego żona? Przecież wygląda na mniej niż średni wiek. Zaraz, a czy jej mąż to na pewno on? Sztuka Jak na wulkanie w reżyserii Tomasza Dutkiewicza z pewnością rozśmieszy nas dziś do łez!

Juliusza Słowackiego 19a

3. Dom Kultury Kino ŚWIT zaprasza na skecz Kabaretu Skeczów Męczących. Grupa już od ponad 10 lat rozśmiesza widzów skeczami o tematyce politycznej i społecznej. Podbijają serca luzem i dystansem do otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Dzisiaj o 20.30 mamy więc kolejną okazje do wspólnego prześmiania tego, co się dookoła nas dzieje.

Piotra Wysockiego 11

SOBOTA

1. 11 kwietnia Stadion Narodowy zamieni się w wirtualną rekonstrukcje antycznych Pompei sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku – Pompeje. Życie w cieniu wulkanu. Przy pomocy najnowszych technologii wizualnych i sensorycznych będziemy mieć okazję do uczestniczenia w wycieczce z pogranicza archeologii i architektury. Jednym słowem to ponad 2 tysiące metrów kwadratowych podzielonych na 24 sale i 70 specjalnie przygotowanych instalacji. Dodatkowo, wystawa zabrzmi głębokim głosem Piotra Fronczewskiego!  Już nie możemy doczekać się soboty!

Al. Ks J Poniatowskiego 1

2. Kultowy projekt elektroniczny – Telefon Tel Aviv pojawi się w Warszawie na jedyny w Polsce koncert! Ich melancholijny styl połączony z bardzo nowoczesnym brzmieniem daje mieszankę na miarę statusu kultowego. Podczas dwugodzinnego seta usłyszymy kompilację wszystkich brzmień, które nieprzerwanie sprawiają, że na Telefonie Tel Avivie być trzeba! Widzimy się w Basenie!

Marii Konopnickiej 6

3. Święto Kwiatów na MYSIEJ3 to doskonała okazja aby bez wyjeżdżania poza Warszawę poczuć się jak w wielkim, kwitnącym ogrodzie. Na sobotni dzień Centrum Handlowe zakwitnie w piękne, wszystkie gatunki kwiatów, jakie tylko możemy sobie wyobrazić.

Więcej na:  http://intopassion.pl/swieto-kwiatow-na-mysiej3/

NIEDZIELA

1. Koncert bez instrumentów? To możliwe jeśli na scenie są Audio Feels! Wszystko dzięki VI edycji Wawer Music Festival. Muzyka w stylu vocal play, którą wykonuje zespół to nowatorskie podejście do śpiewania, imitowania dźwięków, oddawania ich głębi. Czy pomyślielibyśmy, że to możliwe? Nie, dopóki nie usłyszeliśmy tej utalentowanej ósemki. Do zobaczenia o 17.30 na ich koncercie!

Hotel BOSS

Żwanowiecka 20

2. Dom o Zielonych Progach to przedstawiciele poezji śpiewanej porównujący się do Starego Dobrego Małżeństwa czy Wolnej Grupy Bukowina. W niedzielę o godzinie 18 pojawią się w Składzie Butelek. Pokażą nam swoją, liryczną wizję świata i zaproszą do domu o zielonych progach, który wciąż, wspólnie budują na gruncie słowa śpiewanego. My będziemy!

11 listopada 22

Submit a Comment