Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Maj 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

TOP wydarzeń na WEEKEND

TOP wydarzeń na WEEKEND
WARSAW state of mind

Przed nami kolejny weekend, a tym samym kolejne wydarzenia. Jak co piątek sprawdzamy, gdzie warto być!

PIĄTEK

1. W Teatrze Druga Strefa odbędzie się pierwsze światowe wykonanie Święta Wiosny w burleskowej odsłonie performerek pod wodzą Betty Q. Balet, burleska, pobudzanie zmysłów i kobiecość to główne cechy kobiecej odsłony Strawińskiego. Czy wzbudzi tak wielkie emocje jak paryska, przedpremierowa choreografia Wacława Niżyńskiego? Czy ofiara zatańczy się na śmierć? Nie możemy również nie wspomnieć o aranżacji muzycznej, o którą zadbał Zbigniew Flakus – autor muzyki teatralnej i filmowej! A burleska to przecież świat, w którym każde ciało jest piękne, czyż nie?

Magazynowa 14a

2. Najlepszym sposobem na piątkowy odpoczynek jest Koncert Soyree Jazzy, czyli wieczór jazzujący u Pani Gomez! Po raz kolejny Centrum Promocji Kultury organizuje wydarzenie, które znajduje się w naszym TOP wydarzeń na WEEKEND! Tym razem skierowane do pasjonatów muzyki jazzowej z domieszką piosenki francuskiej! Komu nie marzy się kieliszek czerwonego wina przy takim akompaniamencie? Nam owszem!

Podskarbińska 2

SOBOTA

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej już po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki. Tegoroczne spotkanie koncentrować się będzie wokół wybranych prac z aktualnej wystawy Andrzeja  Wróblewskiego. Idea tejże akcji mówi, że muzea mają inspirować. W ciągu godziny zobaczyć będzie można pięć prac, w których zrozumieniu pomogą przewodnicy. Pomogą oni również zainspirować do zastanowienia się nad tym, co widać w prezentowanych pracach. Świadome oglądanie sztuki – podoba nam się!

Emilii Plater 51

2. Wymienialnia Książek po raz kolejny w Kordegardzie! Od 16 do 18 będziemy mieli okazję pożegnać się z książkami, które przestają budzić w nas emocje zamieniając je na inne, nowe. Warunkiem koniecznym jest więc przyniesienie książki oraz napisanie na jej stronach specjalnej dedykacji dla następnego właściciela. Dodatkowo zachęcającym wydaje się być fakt, że wybór książek jest duży – od encyklopedii, poprzez romanse i poradniki na klasykach kończąc! Dajmy nowe życie swoim książkom, do zobaczenia!

Krakowskie Przedmieście 15/17

3. W Miłość na Kredytowej 9 odbędzie się koncert Christiana Berishaja znanego jako JMSN. To pochodzący ze stanu Michigan multi instrumentalista, wokalista i producent, który w 20122 wydał swoją debiutancką płytę Priscilla. The Guardian porównał go do The Weekendu. W ubiegłym roku wydał kolejną płytę Blue Album i ruszył w trasę po świecie, aby 18 kwietnia dać jedyny w Polsce koncert! Już nie możemy się doczekać!

Kredytowa 9

4. Klub Mandala zaprasza na międzykulturową bitwę muzyczną CULTURE CLASH // MULTI – CULTI MUSIC BATTLE. W muzycznej, przyjacielskiej bitwie na dźwięki wezmą udział DJe z Polski, Francji, Ukrainy i Rumunii . Klub Mandala zamieni się w mekkę drumowych sampli!

Emilii Plater 9/11

NIEDZIELA

1. Kino dzieci to okazja do spotkania w MiTo aby razem z dziećmi obejrzeć piękne, krótkie metraże. Zapraszamy do zapoznania się z  zestawem Przyroda, w skład której wchodzą między innymi Pstryk czy Języki w mieście!

Waryńskiego 28

 

2. Miłośnicy spaceru powinni wybrać się na spacer Zakamarki miasta Marii, czyli przygoda na Mariensztacie (o poranku). Rynek Mariensztatu – kiedyś obowiązkowy punkt każdej wycieczki szkolnej, dzisiaj wyrzucony na margines turystycznych szlaków podczas spaceru otrzyma drugie życie. Dowiemy się również czym trudniły się kasztelanki czy co można zbudować w 19 dni. Widzimy się o 10!

Kolumna Zygmunta

 

3. Prochownia Żoliborz zaprasza na Wyprzedaż Garażową! To okazja do sprzedaży rękodzieł, nieudanych prezentów czy własnych wyrobów. Najważniejsze jest jednak to, że atmosfera panująca w Prochowni nie narzuca nam określonego miejsca, jego wielkości. To również szansa do poznania innych ludzi i podzielenia się swoją pasją do garażowych wyprzedaży!

Park Żeromskiego od strony ul. Stefana Czarnieckiego

 

 

 

 

Submit a Comment