Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 20, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP wydarzeń na weekend!

TOP wydarzeń na weekend!
WARSAW state of mind

Do weekendu zostało kilka godzin i wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni upłyną – nie tylko w Warszawie – pod znakiem Nocy Muzeów. Czy tylko? Jak co tydzień sprawdzamy najciekawsze inicjatywy i wydarzenia nadchodzących, wolnych od pracy dni!

 PIĄTEK

Już dzisiaj o godzinie 18 w Starej Galerii ZPAF rozpocznie się oficjalne rozpoczęcie 8 edycji Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015. W ramach programu głównego realizowanych będzie 17 wystaw – zbiorowych, problemowych i indywidualnych. Celem Festiwalu jest promowanie fotografii jako języka ekspresji współczesnych twórców.

Lalka Bolesława Prusa to świat rozpadających się kategorii i budowania iluzji, upadków ideałów i budowania utopii, która przesłania rzeczywistość. Teatr Powszechny teatralna premierę dzieła w interpretacji Wojciecha Farugi. Czy odnajdziemy na scenie rozterki, które nam – podobnie jak głównym bohaterom – towarzyszą niezmiennie? Czy podobnie rozumiemy dziś poczucie niespełnienia, porażkę czy rozczarowanie? Do zobaczenia na widowni o 19!

Jana Zamoyskiego 20

Do 21 maja potrwa wystawa prezentująca powiększone na papierze fotografie wykonane w  XIX wieku  przez Łukasza Rosenberga. Fotografie wykonane w technice mokrego kolodionu na szkle oraz aluminium są uchwyceniem kilkusekundowych ekspozycji podczas których każdy z uczestników pozostawił materialny ślad swojej indywidualności. Do zobaczenia w Galerii Funky na Duszach zamkniętych w srebrze!

Plac Zbawiciela 2

SOBOTA

Wszyscy miłośnicy czekolady nie mogą przegapić obserwowania jak powstaje czekolada od kuchni. Wedlowska Fabryka Czekolady na warszawskiej Pradze zostanie otwarta na jedną noc – w ramach Nocy Muzeów – a każda grupa oprowadzana będzie przez dedykowanego przewodnika. My będziemy!

Jana Zamoyskiego 28/30

Galeria Apteka Sztuki również biorąca udział w Nocy Muzeów zaprasza na wystawę malarstwa Marcina Szymielewicza Topos – źródła znaczeń. Jest to zbiór wrażeniowych, pełnych duchowej aury obrazów. Tym razem artysta zainspirowany światem architektury porusza trzy płaszczyzny odbioru swoich prac. Pierwszą jest owoc nowoczesnych wizji architektów poprzez barokowe wnętrza świątyń, kończąc na trzeciej części związanej z kruchością i niestabilnością działań ludzkich. Zapraszamy!

Aleja Wyzwolenia 3/5

MÓZG Powszechny  zaprasza do wzięcia udziału w otwartej próbie spektaklu Fantazy Juliusza Słowackiego w reżyserii Michała Zadary, która o godzinie 21 będzie mieć swój początek. Jest to XIX- wieczna realistyczna komedia satyryczna rozgrywająca się na Podolu i przedstawiająca perypetie miłosne polskiej arystokracji. Natomiast na godzinę 22 przewidziany jest Wieczór improwizacji. To swoisty eksperyment podczas którego nie liczmy, nie planujmy, nie ograniczajmy się! Gościem specjalnym będzie Rafał Gorzycki. A o 23 koncert MIĘŚNI!

Jana Zamoyskiego 20

NIEDZIELA

Kino Muranów na niedzielny wieczór proponuje wszystkim fanom francuskich produkcji wzięcie udziału w 6 edycji Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Do 19 maja możemy zapoznać się z adaptacjami literackimi, a obowiązkowym punktem tegorocznej edycji jest Kot rabina. To adaptacja kultowego komiksu Joanna Sfara począcego się w 1920 roku. Kot rabina połyka papugę dzięki czemu zaczyna mówić, co prowadzi do zbiegu wielu zabawnych perypetii. My nie możemy tego przegapić!

Generała Andersa 5

Do 24 maja w Leica Gallery oglądać możemy wystawę Bogusława Kotta Konfrontacje przedstawiającą cykl fotografii portretowych osobowości polskiego świata kultury, polityki i biznesu jak Janusz Gajos czy Pani Irena Eris. Są to pełne pasji, nietuzinkowe prace wykonanego przez autora z historią. My po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem!

Mysia 3

Submit a Comment