Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP wydarzeń na weekend!

TOP wydarzeń na weekend!
WARSAW state of mind

Podczas kończącego się już tygodnia pogoda zdecydowanie nas nie oszczędzała. My już planujemy te kilka wolnych dni wybierając wydarzenia, na które wybrać się trzeba! SPRAWDŹCIE!

PIĄTEK

4 tony podłogi w Teatrze Kamienica to komediowy monodram Domana Nowakowskiego, którego przegapić nie można. Przedstawia historię czterdziestoparoletniego mężczyzny, który przez wielu laty przyjechał do stolicy pragnąc oszałamiającej kariery. Dzisiaj ma majątek, pozycję i cudowną żonę, która tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi. Ponadgodzinna satyra z doskonale napisanymi monologami – ZAPRASZAMY!

Aleja Solidarności 93

 

 

Cud nad Wisłą na dzisiejszy wieczór proponuje nam premierę muzyki z  filmu Eden zachęcając do odbycia wspólnej podróży przez francuską elektronikę. W pierwszej części wieczoru zatem zagrają sety dedykowane ścieżce z tego filmu, który dziś wchodzi do kin. Co wydarzy się w drugiej części? Dawkę muzycznych uniesień zaserwuje duet Envee’go i Sid Pong. Widzimy się na miejscu!

Bulwar Flotylii Wiślanej

 

 

Od 12 maja w 12/14 klub jazzowy możemy oglądać wystawę prac Macieja Januszewskiego. Młody autor w pracach odwołuje się do kolorów i pamięci – znaków, w których zawsze ukryty jest kolor. Absolwent warszawskiej ASP, a jego wystawy mogliśmy już podziwiać między innymi w Monachium.

Piwna 12/14

 

 

SOBOTA

Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza do obejrzenia stałej ekspozycji prezentującej dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesności. Zebrana ilość około 3 tysięcy eksponatów oraz prawie 600 zdjęć przedstawia ponad 400 dyscyplin, a wśród nich lekkoatletykę, kolarstwo, narciarstwo czy łyżwiarstwo. Do najciekawszych – naszym zdaniem – należą medale olimpijskie i liczne filmy i nagrania oraz uzupełniające wystawę prezentacje multimedialne. Naszym zdaniem warto!

Wybrzeże Gdyńskie 4

 

 

 

Dla najmłodszych – wraz z opiekunami – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje w sobotnie popołudnie warsztaty międzykulturowe. Najmłodsi będą mieli do wyboru poznanie innych kultur prezentowanych przez jej przedstawicieli, warsztaty capoeiry i innych sztuk walki, breakdance oraz – co nam wydaje się najciekawsze – zajęcia bodypaintingu. Zbliżający się Dzień Dziecka to doskonała okazja do spędzenia czasu razem – kreatywnie!

Anielewicza 6

 

 

Sobotni wieczór należy do MÓZGu Powszechnego, który na jedną noc zamieni się w zagłębie rapu – globalnej sztuki ulicznej. Wywodząca się ze złamanych środowisk forma walki o marzenia i lepszy świat, a w rolach głównych między innymi G-San i KRASS T! Już nie możemy się doczekać!

Jana Zamoyskiego 20

 

 

NIEDZIELA

Niedzielne przedpołudnie upływać będzie pod znakiem Dnia Dziecka. Z tej okazji odbędzie się między innymi Piknik rodzinny w Parku Sowińskiego. Podczas pikniku dzieci przeniosą się do świata edukacyjnych gier przybliżających historię. Nam bardzo podoba się projekt Historia w kolorach, celem którego jest zainteresowanie najmłodszych tematyką symboli – godła i flagi.

 Elekcyjna 17

 

Dzień Dziecka w Concept Store Mysia 3! A tam pobudzające wyobraźnię książki, kolorowe lody, moda dla małych i dużych. Nam szczególnie przypadł do gustu pomysł wspólnego projektowania mody, rysowania ludzików i wymyślania ich historii. My osiągnięcie pełnoletności mamy już dawno za sobą, ale na Mysią wpadniemy na pewno!

Mysia 3

 

Na koniec weekendu polecamy wybrać się na Starówkę, a tam w Zamku Królewskim koncert! To współczesna interpretacja nawiązująca do tradycji kameralistyki dworskiej. Będzie cudownie!

Plac Zamkowy 4

 

Submit a Comment