Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 3, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Top wydarzeń na weekend!

Top wydarzeń na weekend!
WARSAW state of mind

Długi czerwcowy weekend oraz ładna pogoda to idealna okazja do wyjścia na miasto. W związku z tym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia nadchodzących dni!

PIĄTEK

Wystawa Moje noce. Moje dni powstała aby przypomnieć postać Marii Dąbrowskiej. Okazją są obchody 50. rocznicy śmierci artystki oraz pokazanie jej pisarskiej ścieżki i najistotniejszych tematów podejmowanych w jej twórczości. Ekspozycja Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza została podzielona na trzy części odpowiadające trzem etapom życia pisarki wpisane w historię Polski i odpowiadające trzem towarzyszom jej życia: Marianowi Dąbrowskiemu, Stanisławowi Stempowskiemu oraz Annie Kowalskiej. Zapraszamy!

Rynek Starego Miasta 20

 

 

 

Galeria Kordegarda zaprasza o godzinie 18 na wernisaż wystawy trzech znakomitych polskich fotoreporterów: Wojciecha Grzędzińskiego, Krzysztofa Millera oraz Maksymiliana Rigamontiego pod tytułem Kobieta na wojnie. Zdjęcia wykonane zostały w różnych częściach owładniętego wojną Iraku, Afganistanu, Gruzji, Libanu i nie tylko. Poruszające prace dotykające tematu, którego nie określa wiek, przynależność społeczna czy płeć. Bo kobiety również wiedzą co to wojna, strach i cierpienie.

Krakowskie Przedmieście 15/17

 

 

Piątkowy wieczór do doskonała okazja do posłuchania unikatowego połączenia swingu, gypsy – jazzu oraz jazzu brazylijskiego czyli zespołu The Schwings! Trio wyróżniające się autentycznym, oryginalnym brzmieniem po raz pierwszy w Polsce w Skwerze – Filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny o godzinie 22!

Krakowskie Przedmieście 60a

 

SOBOTA

Przez całą sobotę od godziny 7 do 22 będziemy mieli okazję do zapoznania się z plenerową wystawą pod tytułem Warszawa jest Klawa na tyłach Domu Handlowego Braci Jabłkowskich. Jest to zbiór fotografii o tematyce warszawskiej – spacer z takim przystankiem brzmi wspaniale!

Chmielna 21

 

 

Red Bull Blues Tour Bus Block Party to impreza, której przedstawiać nie trzeba! Autobus z najlepszymi artystami na dachu i muzyka płynąca z głośników to tylko niektóre elementy, które pojawią się na Parkingowej – sobotnim sercu muzycznym Warszawy. A tam między innymi W.E.N.A czy Iza Lach! Będziemy!

Parkingowa

 

Od 5 czerwca zapraszamy na parkiet Warsaw Lindy Hop Exchange, a tam zagrzewał nas będzie Home Jazz Band – zespół, który powstał głównie z myślą o tancerzach swingowych zaskarbiając sobie jednocześnie sympatię niezwiązanego ze swingiem audytorium. Co wy na to? Do zobaczenia w Skwerze – Filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny.

Krakowskie Przedmieście 60a

 

 

 

 NIEDZIELA

W niedzielny wieczór nie możemy przegapić Weeping in silence Gregga Goldstona w Teatrze Dramatycznym. Jest to jednoosobowe, pełnowymiarowe przedstawienie, które przedstawia losy jednej postaci. Wyjątkowa choreografia oraz elementy technologiczne tworzą niespotykaną dotąd pantomimę. Zachęciliśmy Was?

Kasprzaka 22

 

Muzyka łagodzi obyczaje i zbliża. Zgadzając się z tą ideą Cafe Baobab zaprasza na muzyczne spotkania, które rozpoczęły się niecały miesiąc temu i potrwają do 19 września. Biorąc pod uwagę, że Cafe Baobab wypełnione jest miłością do egzotycznej Afryki – już nie możemy się doczekać!

Francuska 31

Submit a Comment