Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Sierpień 12, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP WYDARZEŃ NA WEEKEND W WARSZAWIE

TOP WYDARZEŃ NA WEEKEND W WARSZAWIE
intopassion

Przed nami kolejny, ciepły, lipcowy weekend. Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy propozycje, aby jak najpełniej wykorzystać czas wolny zapewniając sobie miłą rozrywkę na świeżym powietrzu. Sprawdźcie nasze propozycje na najbliższe trzy dni:

 

Piątek

 

W piątkowy wieczór warto spędzić na świeżym powietrzu, a skoro tak, to najlepiej nad Wisłą! Ciekawie zapowiada się impreza w Temacie Rzeka, której organizatorem jest Łukasz Napora, dziennikarz radiowej Czwórki i współorganizator Audioriver. Do współpracy tym razem zaprosił dj’a Pysha, a także zwycięzców drugiej edycji konkursu didżejskiego:  Szkatulski & Kosmalski. Doceniamy niepowtarzalny klimat Tematu przy plaży, więc bądźcie tam z nami!

Plaża przy Moście Poniatowskiego (strona praska)

https://www.facebook.com/events/740891709355628/

 

 

Przypominamy, że na czas wakacji Warszawa zamieniła się w Filmową Stolicę Lata i w wielu miejscach powstały kina plenerowe. Z całą pewnością jeśli będziecie choć raz na takim seansie – docenicie jego niepowtarzalny klimat. Jeśli jednak do tej pory nie skusiły was kinowe propozycje, to mamy nadzieje, że w ten weekend poniższe filmy przyciągną waszą uwagę.

 

Piątek, 10 lipca

godz. 21.00 – Singapore Dreaming (2006) reż. Woo Yen Yen, Colin Goh, miejsce pokazu: Centrum Nauki Kopernik

godz. 21.45 – Frida (2002) reż. Julie Taymor, miejsce pokazu: Żoliborz Artystyczny

godz. 21.45 – Operacja Argo (2012) reż. Ben Affleck, miejsce pokazu: Park Henrykowski

godz. 21.45 – Łowca (2011) reż. Daniel Nettheim, miejsce pokazu: Stawy Brustmana

godz. 21.45 – Intrygant (2009) reż. Steven Soderbergh, miejsce pokazu: Mennica Legacy Tower

 

Sobota, 11 lipca

godz. 21.45 – Słaby Punkt (2007) reż. Gregory Hoblit, miejsce pokazu: RKS Okęcie

godz. 21.45 – Na złamanie karku (2004) reż. Jan Hrebejk, miejsce pokazu: Kępa Potocka

 

Niedziela, 12 lipca

godz. 21.45 – Intruz (2013) reż. Andrew Niccol, miejsce pokazu: Górka Szczęśliwicka

godz. 21.45 – Wielkie wesele (2013) reż. Justin Zackham, miejsce pokazu: Park Bródnowski

 

http://www.filmowastolica.pl/

Sobota

 

Już w ten weekend rozpoczyna się festiwal „Otwarta Ząbkowska” – nowy projekt, który zamieni ulicę Ząbkowską w deptak, a okoliczne podwórka i zaułki w wielką scenę łączącą ze sobą kino, teatr, muzykę, rozmaite pracownie a nawet klub poetycki. To wielkie wydarzenie  otworzy Kapela Mazurkowa w najbliższą sobotę 11 lipca o godzinie 12:00. Zarówno w dniu otwarcia jak i w niedzielę będzie można posłuchać muzyki, zjeść coś z jednego z licznych food trucków, a także wziąć udział w warsztatach z boksu, graffiti czy poezji. Cały festiwal potrwa aż do końca wakacji, angażując najróżniejszych artystów z każdej dziedziny sztuki.

Ul. Ząbkowska

https://www.facebook.com/OtwartaZabkowska?fref=ts

 

 

 

Również w najbliższą sobotę, o godzinie 11:00 startują targi modowe „Fashion In Warsaw”. W jednym miejscu, czyli w barze La Playa położonym tuż przy piaszczystej plaży nad Wisłą, spotkają się modowi projektanci. Będziecie mogli obejrzeć liczne pokazy i zapoznać się z nowościami na rynku mody. A to wszystko w wakacyjnej atmosferze, przy muzyce i kolorowych koktajlach.

Ul. Wybrzeże Helskie 1/5

https://www.facebook.com/events/755182474596745/

 

Niedziela

 

Ciekawie zapowiada się także francuski weekend, a w szczególności piknik, który odbędzie się w niedzielne popołudnie. Warto wtedy wybrać się z całą rodziną do Parku Skaryszewskiego, gdzie będzie można odkryć wiele atutów Francji. Nie zabraknie tradycyjnych przysmaków, takich jak świeżo wypiekane croissanty, pain au chocolat, bagietki, quiche oraz wyborne naleśniki. Nie zabraknie degustacji win oraz licznych konkursów z wiedzy o Francji. O 13:45 odbędzie się finał konkursu piosenki francuskiej,  a o 16:00 i 17:45 odbędą się pokazy mody francuskiej.  Atrakcja tego wydarzenia będzie tez niewątpliwie parada francuskich buldogów, które przemaszerują przez główną aleję o godzinie 16:30.

Park Skaryszewski, aleja Waszyngtona

https://www.facebook.com/dzienfrancuski

 

Submit a Comment