Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Październik 4, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

TOP wydarzenia na wrzesień w Warszawie

TOP wydarzenia na wrzesień w Warszawie
WARSAW state of mind

Pierwsza połowa września minęła pod znakiem nagłego załamania pogody. Skoro jednak zdążyliśmy już otrząsnąć się z szoku i przyzwyczaić do jesiennej aury, najwyższa pora wyjść z domu i skorzystać z którejś z warszawskich propozycji na ciekawe spędzenie wieczoru. A jest ich mnóstwo!

„Mayday” i „Mayday 2” w Och-Teatrze.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył zobaczyć niezwykle popularnego spektaklu Raya Cooneya „Mayday”, wciąż ma na to szansę dzięki Och-Teatrowi. Ta przezabawna komedia zdobyła serca widzów na całym świecie, zaś wersja w reżyserii samej Krystyny Jandy w niczym nie ustępuje swym zagranicznym odpowiednikom. Fanom spektaklu teatr oferuje również kontynuację losów Johna Smitha, z pewnością równie zabawną co część pierwsza.

więcej: http://ochteatr.com.pl/

 

fot. Materiały prasowe Och-Teatru

 

Spojrzenia 2015 – 08. września – 15. listopada 2015.

Spojrzenia to organizowany przez Fundację Deutche Bank konkurs dla młodych twórców odbywający się co dwa lata. Do tegorocznej edycji nominowanych zostało pięciu artystów, których prace można zobaczyć na specjalnej wystawie prezentowanej w Zachęcie. Istnieje także możliwość poznania uczestników konkursu na spotkaniach z nimi zorganizowanych. Organizatorzy zachęcają do głosowania na swoich faworytów w konkursie publiczności – wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie.

więcej: http://www.zacheta.art.pl/article/view/2447/spojrzenia-2015

 

Tangująca Wola – 10., 17. i 24. września 2015.

Co prawda Wola tańczy tango już od kwietnia, ale wciąż są tacy, którzy jeszcze nie mieli okazji zrobić swojego pierwszego kroku w tym tańcu. Przedstawiciele Fundacji Kulturo, Sylwia i Cristian Rubin oferują zainteresowanym warsztaty taneczne, na których starają się pokazać, jak uczy się tanga w Argentynie czy Urugwaju. Formuła zajęć to open level – można dołączyć na każdym poziomie zaawansowania. Oprócz warsztatów, 24. września odbędzie się także prelekcja pod tytułem „Fenomen polskiego tanga”.

więcej: http://polskietango.pl/tangujaca-wola/

 

 

Festiwal Skrzyżowanie kultur – 21. września – 27.września 2015.

Jest to jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i Europie. Dzięki festiwalowi mamy szansę poznać kulturę z całego świata i otworzyć się na zupełnie nowe doznania muzyczne. Do tej pory w ramach festiwalu swoją twórczość zaprezentowało aż 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów! Wydarzeniu towarzyszą także warsztaty muzyczne.

więcej: www.festival.warszawa.pl/

 

fot. Waheed Khalid

Festiwal Ciało/Umysł 2015 – 26. września – 1. października 2015.

To już 14. edycja festiwalu współczesnej sztuki tańca. W tym roku na scenach Teatru Studio oraz Teatru Powszechnego wystąpią wybitni artyści z Portugalii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Węgier i Polski. Dzięki festiwalowi polscy widzowie mają okazję zapoznać się z najnowszymi widowiskami polskich i zagranicznych choreografów. Ideą festiwalu jest promowanie nowych, interesujących kierunków w tańcu współczesnym, wspiera on również młodych twórców.

więcej: www.cialoumysl.pl/

 

Fot. P.Płanik

 Z cyklu „Spotkanie z podróżnikiem: Robert Gondek – Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy i mandryle” – 30. września 2015.

Tym razem Bielański Ośrodek Kultury gościł będzie podróżnika, fotografa i, przede wszystkim, wielkiego miłośnika Afryki, Roberta Gondka. Opowie on o swojej ostatniej wyprawie do Gabonu i na Wyspy św. Tomasza w ramach piątego etapu projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

więcej: http://www.bok-bielany.eu/; https://www.facebook.com/SzczytyAfryki

 

fot. Robert Gondek

_____________________________

Aleksandra Wójcik studiuje węgierski, bo najwidoczniej ma za dużo wolnego czasu. Jej pasją są języki obce, celem osiągnięcie biegłości w pięciu. Nie rusza się z domu bez słuchawek, zapisuje książki, które przeczytała, bo po dwóch miesiącach już o nich nie pamięta. Robi sto rzeczy na raz, ale zawsze znajdzie chwilę, by wcisnąć tę sto pierwszą. Poza tańcem, śpiewem, nauką, pracą i rozwiązywaniem zagadek logicznych zajmuje się szukaniem inspiracji do napisania książki.

Submit a Comment