Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Marzec 5, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Toruń na jesienny weekend

Toruń na jesienny weekend
intopassion

A może by tak rzucić wszystko i pojechać na weekend do Torunia?  Miasto szybko się rozwija, zachwyca przyjezdnych urokliwą starówką i oferuje znacznie więcej niż tylko pierniki, które oczywiście i tak stanowią punkt obowiązkowy wycieczki.

Toruń jest jednym z tych miast, które uniknęły poważniejszych zniszczeń podczas wojny, dlatego wciąż cieszy oko piękną, oryginalną starówką, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz bycia główną atrakcją turystyczną, Stare Miasto stanowi także świetne miejsce na weekendowy odpoczynek w otoczeniu pięknej architektury przy filiżance pachnącej kawy czy też talerzu swojskich pierogów.

Na kawę

Central Coffee Perks (Strumykowa 2) – nie tylko dla fanów „Przyjaciół”

Wystrój Central Coffee Perks od razu przywodzi na myśl „Przyjaciół” – na honorowym miejscu stoi oczywiście osławiona pomarańczowa kanapa, ale nie oznacza to, że lokal stanowi atrakcję wyłącznie dla fanów serialu. Za kawiarnią przemawia przede wszystkim jakość oferowanych produktów. Wśród słodkości serwowanych w Central Coffee Perks warto skusić się na doskonały sernik w nowojorskim stylu. Z kolei doświadczeni bariści zadbają, by nasza kawa nie tylko wspaniale smakowała, ale również wyglądała jak małe dzieło sztuki. Świetne miejsce na poranną małą czarną.

Na lody

Kawiarnia Lenkiewicz (Wielkie Garbary 14) – najlepsze lody w Toruniu

W wielu polskich miastach znajdziemy lodziarnie, które same w sobie stanowią atrakcję. W Toruniu miejscem oferującym legendarne już lody jest niewątpliwie Kawiarnia Lenkiewicz. Co prawda jesień za pasem i aura być może nie sprzyja zimnym przekąskom, ale wyprawa do Torunia nie będzie kompletna, jeżeli wyjedziemy bez wstąpienia na lody do Lenkiewicza. Uwaga na porcje – tutaj jedna gałka rozmiarem przypomina dwie standardowe.

Na pierogi

Stary Młyn (ul. Most Pauliński 2-10) – tradycyjne znaczy dobre

Warto czasem przypomnieć sobie klasyczne, polskie smaki. Pierogarnia Stary Młyn to doskonałe miejsce na taki właśnie powrót do tradycji. Do wyboru mamy pierogi tradycyjne, pieczone oraz smażone, a do tego oczywiście przeróżne farsze. Tak jak i w lodziarni Lenkiewicza, tu również oferowane porcje są większe niż byśmy się spodziewali. Już trzy pierogi stanowią nie lada wyzwanie!

Na pierniki

Wszędzie!

Pierniki nigdzie nie smakują tak dobrze, jak w Toruniu, to fakt. Starówka pełna jest sklepów oferujących ten tradycyjny przysmak, warto więc zahaczyć o któryś z nich podczas popołudniowego spaceru. Świetnym pomysłem będzie podejście na znajdujący się w pobliżu Starego Miasta most, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę miasta.

Na piwo

Krajina Piva (Rynek Nowomiejski 3) – pysznie i regionalnie

Piwa rzemieślnicze przeżywają teraz swoisty boom, warto więc wybrać się do sprawdzonego miejsca, które oferuje bogaty wybór dobrej jakości piw regionalnych. Jeżeli zaś nie jesteśmy doświadczonymi piwoszami, barmani z pewnością posłużą pomocą i pomogą w wyborze trunku, który idealnie trafi w nasze potrzeby.

Na whisky

Coffee and Whisky House (Ducha Świętego 3) – wieczorny relaks

Klimatyczny wystrój i bardzo szeroki wybór doskonałej jakości whisky – oto dlaczego warto wstąpić do Coffee and Whisky House. Lokal urządzono bardzo przytulnie – możemy zasiąść w głębokim, wygodnym fotelu i powoli delektować się smakiem bursztynowego trunku. Dostępna w lokalu kolekcja whisky jest naprawdę imponująca, ale nie jest to oczywiście jedyny napój, którego można tu skosztować.

A może znacie inne warte polecenia miejsca w Toruniu? Zachęcamy do komentowania!

zdjęcia: Central Coffee Perks, Stary Młyn, Krajina Piva, Coffee and Whisky House, pinterest.com

Submit a Comment