Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Trzeci wymiar mody – przestrzenne fototapety w bieżących trendach

Trzeci wymiar mody – przestrzenne fototapety w bieżących trendach
intopassion

Aranżacyjne trendy, które będą królować w tym roku, są już dobrze znane. Warto jednak o nich pomyśleć jeszcze w kontekście dekoracji. Prawdziwym hitem może okazać się bowiem fototapeta 3d. Ten wyjątkowy rodzaj ściennej ozdoby świetnie zgrywa się z wieloma aktualnymi trendami wnętrzarskimi.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

 

 

Przestrzenne wzory nie tylko da się spójnie wpleść w modnie urządzone pomieszczenia – jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej. Mogą one posłużyć do podkreślenia najmocniejszych cech całych aranżacji. Niezależnie od tego, do którego z modnych trendów pragniemy nawiązać, pomóc nam w tym może fototapeta 3d. Las, motywy roślinne, kolorowe bryły – to tylko kilka przykładowych opcji, które da się wykorzystać w nowocześnie urządzonym wnętrzu.

 

Fototapeta 3d w mocnym kolorze

 

Rok 2020 jest kolejnym, w którym na topie pozostają wnętrza urządzone w oparciu o żywe, wyraziste kolory. Warto jednak podkreślić, iż nie mamy tu na myśli wielobarwnego, chaotycznego miszmaszu. Aktualne trendy wyznaczyły bowiem zupełnie inny kierunek – aranżacje monochromatyczne. Ze względu na raczej stonowany i spokojny charakter tego rodzaju pomieszczeń, znalezienie spójnie pasujących do nich dekoracji bywa niekiedy problematyczne. Co ciekawe, w tej roli spisać się mogą właśnie fototapety 3d. Aby jednak nie wyjść poza założenia bieżących trendów, musimy ograniczyć się do pewnych konkretnych rodzajów wzorów. W modnych, monochromatycznych pomieszczeniach powinniśmy zrezygnować między innymi z fototapet wykorzystujących przestrzenne zdjęcia. Dobrym wyborem będą za to wzory bazujące na prostych kształtach i figurach geometrycznych. Jeżeli tego rodzaju trójwymiarowe fototapety dopasujemy tonacją do kolorystyki ścian, to wybrane wnętrze nabierze całkiem nowego, atrakcyjnego wyglądu, który wciąż będzie zgodny z założeniami aktualnych trendów. Dodatkowo wprowadzone w ten sposób wrażenie głębi podkreśli jeszcze obecność mocnych barw tworzących całą aranżację. Warto także chwilę poświęcić na wybór najlepszych motywów, które wykorzystamy na ścianach naszego mieszkania. Podejmując decyzję najlepiej kierować się barwami. Przestrzenne grafiki inspirowane przyrodą atrakcyjnie wyglądają w ciepłych kolorach, podczas gdy w przypadku figur geometrycznych najlepiej sprawdzą się chłodne tonacje.

 

Minimalistyczna fototapeta 3d do sypialni w nowoczesnym stylu

 

W tym sezonie niezwykle modne są wnętrza urządzone minimalistycznie, zachowujące umiar zarówno pod kątem stylistyki, jak i liczby dodatkowych ozdób. Przestronność, praktyczna organizacja przestrzeni, maksymalna funkcjonalność – to hasła wyznaczające kierunek tego trendu. Niektórzy mogą obawiać się, iż takie założenia przekładają się w praktyce na nieciekawe czy też puste wnętrza. To jednak błędny pogląd! W zgodzie z tą modą pozostają bowiem atrakcyjne dekoracje ścienne, takie jak na przykład fototapeta 3d. Wykorzystując te szczególne ozdoby jesteśmy więc w stanie stworzyć naprawdę ciekawe i inspirujące aranżacje w wielu pomieszczeniach – między innymi w sypialni. W tym konkretnym wnętrzu interesującym wyborem mogą być zwłaszcza czarno-białe wzory. Z jednej strony doskonale wpisują się one w założenia minimalistycznej estetyki, z drugiej są jednak w stanie atrakcyjnie urozmaić przestrzeń wrażeniem przestrzenności. Połączenie tych zalet czyni z nich znakomity wybór zarówno do dużych, jak i małych sypialni. Warto także podkreślić, iż pomieszczenia, w których umieścimy czarno-białe, trójwymiarowe fototapety automatycznie nabiorą również bardzo eleganckiego i stylowego charakteru.

 

Trójwymiarowość w nurcie eko

 

Z każdym rokiem coraz modniejsze stają się mieszkania inspirowane naturą i dziką przyrodą. Tego rodzaju aranżacje to kolejny typ ekspertów branży wnętrzarskiej na aktualny sezon. Styl eko wyróżnia przede wszystkim delikatna estetyka, wykorzystanie naturalnych materiałów, postawienie na kolory zaczerpnięte ze świata roślin. Niektórzy mogą się jednak zastanawiać, czy to aby właściwe otoczenie dla fototapet 3d. Rozwiejemy jednak wszelkie wątpliwości – absolutnie tak! Oczywiście osiągnięcie satysfakcjonujących efektów będzie wymagało wyboru właściwych motywów. Także w tym przypadku kierować możemy się kolorystyką. Większość wzorów w stonowanych odcieniach zieleni oraz brązów świetnie skomponuje się z pomieszczeniami eko. Nawet w sytuacji, gdy sam wybrany motyw nie będzie bezpośrednio nawiązywał do świata przyrody. Chcąc postawić jednak na pełną spójność stylistyczną, warto poszukać trójwymiarowych fototapet, których tematyka inspirowana jest naturą. Przykładowo doskonałym wyborem będą dekoracje z liśćmi, kroplami wody albo trawą.

Submit a Comment