Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Tydzień Kina Hiszpańskiego
intopassion

Miłośnicy kina hiszpańskiego mogą rezerwować czas od 20 do 27 marca! Już dzisiaj rusza 14. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Co będzie można zobaczyć na festiwalu?

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 20 marca o godz. 20.30 w warszawskim kinie Muranów. Festiwal otworzy „15 lat i 1 dzień”, film w reżyserii Gracii Querejety, laureat nagrody za Najlepszy Film i za Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Kina Hiszpańskiego w Maladze, tegoroczny hiszpański kandydat do Oscara.

Festiwal zawita do Warszawy oraz 6 największych polskich miast: Krakowa, Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Katowic oraz Poznania. W tegorocznym programie, w ramach sekcji NOWE KINO HISZPAŃSKIE zaprezentowanych zostanie 13 tytułów odzwierciedlających bogactwo hiszpańskiego kina. Aż 12 z nich będzie pokazanych w Polsce po raz pierwszy.

 

Na Festiwalu zobaczymy między innymi takie filmy jak:

FILM OTWARCIA:

15 LAT I 1 DZIEŃ

Jon to nastolatek, który nieustannie pakuje się w kłopoty. Po tym, jak zostaje wyrzucony ze szkoły, jego matka (Maribel Verdú) postanawia wysłać go na wakacje do dziadka, w nadziei, że były wojskowy nauczy chłopca dyscypliny. Dziadek Max (Tito Valverde, nominowany za tę rolę do nagrody Goya) ceni spokój, porządek i rutynę. Wizyta chłopca całkowicie zburzy jego dotychczasowe przyzwyczajenia. Obu czeka lato pełne wrażeń. Film był hiszpańskim kandydatem do Oscara.

 

CZARNE DIAMENTY

Amadou i Moussa mają po 15 lat. Wypatrzeni na Mali przez łowcę talentów przybywają do Europy z fałszywymi paszportami i nadzieją na życie gwiazd piłki nożnej. Tu czeka ich brutalne zderzenie z rzeczywistością. Film jest oparty na faktach. Co roku tysiące chłopców, takich jak Amadou i Moussa, przyjeżdżają do Europy. Udaje się tylko nielicznym. Reszta trafia na ulice.

 

ACH, TA DZISIEJSZA MIŁOŚĆ

Trzy pary w różnym wieku, trzy opowieści o miłości: o uczuciu, które dopiero się rodzi, o miłości, która gaśnie, i o namiętności, która powraca. Lucía i Álex niedawno się poznali. Ona boi się związku. On nie powinien go rozpoczynać, ponieważ ubiega się o stypendium za granicą. Paz i Jorge są małżeństwem od wielu lat, ich miłość wygasa, a oni nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Irene i Albert spotykają się ponownie po kilku dekadach i mają okazję zacząć od nowa. Historia o tym, że czasem warto zaryzykować dla miłości.

LAS

Mieszkająca w południowej Aragonii rodzina od pokoleń pilnie strzeże przed sąsiadami pewnego sekretu. Coś niezwykłego dzieje się na jej ziemiach. Dwa razy do roku w lesie widać tajemnicze światła, a legenda głosi, że są bramą do innego świata. Podobno kto raz przez nią przejdzie, nigdy nie powróci. Jednak w burzliwych początkach hiszpańskiej wojny domowej „inny świat” wydaje się jedynym bezpiecznym miejscem, przynajmniej dla Ramona. W tej roli znakomity jak zawsze Àlex Brendemühl (Nieświadomi, Anioł śmierci).

 

 

VIRAL

Horror z romansem w tle. Jego główny bohater, 25-letni Raúl, wygrywa casting do nietypowego konkursu. Przez 7 dni ma mieszkać w salonie FNAC bez możliwości opuszczenia budynku, a łączność ze światem mają mu zapewniać portale społecznościowe. Jego głównym zadaniem będzie zdobycie jak największej liczby fanów. Nagroda jest wysoka. Jednak wygrana w konkursie wkrótce przestanie być najważniejsza. Raúl spróbuje odkryć, czy niepokojące nocne zajścia w starym budynku są wytworem jego wyobraźni, częścią kampanii marketingowej czy może są to zjawiska paranormalne.

 

więcej informacji na:

www.manana.pl

www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego

Submit a Comment