Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 18, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Ulubione musicale

Ulubione musicale
intopassion

 Musicale. Jedni kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne to kategoria filmowa, która wymaga ogromnego nakładu pracy. My cenimy musicale za muzykę i zaskakujące,dopracowane choreografie. To nasze ulubione.

 

Deszczowa piosenka

Klasyk wśród musicali. Amerykański musical z 1952 roku w reżyserii Stanleya Donena i Gene’a Kelly. Para aktorów kina niemego jest u szczytu sławy, gdy nagle do kin wypuszczony zostaje film z dźwiękiem. Nie mogą zaakceptować zaistniałej sytuacji, która powoduje liczne zgrzyty.

 

 

Lakier do włosów

Uroczy, trochę „cukierkowy” musical opowiadający historię nastolatki Tracy Turnblad i jej najlepszej przyjaciółki Penny Pingleton, które postanawiają zgłosić się do udziału w konkursie tanecznym. Zdobywają sympatię widzów i pozostawiają daleko w tyle wcześniejszą faworytkę, która postanawia zemścić na faworytkach!

 

 

Hair

Cała siła musicalów tkwi w muzyce i świetnej choreografii. Tak jest w przypadku musicalu Hair. To historia młodego chłopaka z Oklahomy, który postanawia wyjechać do Nowego Jorku aby zaciągnąć się do armii. Na swojej drodze spotyka jednak grupę hipisów, którzy postanawiają pokazać mu urok lekkiego i zabawnego życia.

 

Chicago

Nasz kolejny klasyk. Rewelacyjna rola Renee Zellweger. Ekranizacja musicalu Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse’a. Zdobywca szeregu Oscarów, czyli musical którego nie możemy pominąć. Przenosimy się do Chicago lat’20. Do więzienia trafia marząca o karierze Roxie Hart oskarżona o zabójstwo swojego kochanka. W pewnym momencie Roxy staje się więzienną gwiazdą i ulubienicą prasy.

 

Moulin Rouge

Kolejny zdobywca Oscara to Moulin Rouge z brawurową rolą Nicole Kidman i i Ewan McGregor. Ubogi poeta zakochuje się w gwieździe najsłynniejszego nocnego klubu w Paryżu.

 

Submit a Comment