Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 19, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Wakacje przy basenie? TOP 8 najpiękniejszych basenów.

Wakacje przy basenie? TOP 8 najpiękniejszych basenów.
Paulina Grabara

Basen w gaju oliwnym czy widokiem na toskańskie wzgórze ? Turkusowa mozaika na dnie czy przeglądające się w tafli wody palmy kokosowe. 7 najpiękniejszych basenów w resortach, hotelach i willach, które dla Was opisywaliśmy.

 

BASENY, które nas zachwyciły:

1. La Bandita/Toskania/Włochy

Tafla położonego w ogrodzie basenu kontrastuje z żarzącymi się w słońcu wzgórzami: tu możemy się zrelaksować na wygodnych, szerokich łóżkach albo leżakach. Jak mamy szczęście zobaczymy owieczki przemierzające toskańskie wzgórza. Poza basenem stworzono też kilka innych przestrzeni, gdzie zasiadając na leżaku możemy podziwiać widoki.

 

 

 

2. Aleenta Resort Spa Phuket Phangnga/Tajlandia

W ciągu dnia można wyciągnąć się na łóżku znajdującym się w samym basenie – jeden krok dzieli nas od kąpieli. W nocy basen migocze światłami, odbija miliony kolorów – stanowi to idealne tło do wypicia w hotelowym barze kieliszka szampana czy zjedzenia wykwintnej kolacji. Poza głównym, dostępnym dla wszystkich basenem, do dyspozycji gości jest basen do którego wejść można prosto z pokoju lub prywatnej willi.

 

 

 

3. The Danna/Langkawi/Malezja

W resorcie znajduje się największy na wyspie basen: trzy poziomy, turkusowe płytki, jacuzzi z morską wodą. Nas zachwyciły łóżka do opalania ustawione w płytszej części basenu – zanurzeni w wodzie możemy podziwiać piękne widoki, poczytać książkę lub skusić się na drinka.

 

 

 

4. x2 Kui Buri Resort/Kui Buri/Tajlandia

Piękny basen, na dnie którego ułożono zachwycającą mozaikę – mieni się odcieniami zieleni, turkusu, lazuru i błękitu w promieniach słońca. Basen ma widok na plażę i morze, co otwiera możliwości na aktywne spędzenie wolnego czasu: goście mogą wybierać wśród kajaków, żeglowania katamaranem, pływania łódką.

 

 

5. x2 Samui/ Koh Samui/Tajlandia

Rozległy basen nad samym morzem – łóżka oraz osłonięte miękkie materace, które ukryte zostały w cieniu dzięki minimalistycznej i pomysłowej architekturze. Nad basenem spokój, cisza i gwarantowany prawdziwy odpoczynek – bo każdy z gości ma do dyspozycji prywatny basen w swojej willi.

 

 

 

6. Vintage Hotel and Lounge Restaurant/Begur/Hiszpania

Kaskadowo położony basen na skałach, z którego rozpościera się widok na lazurowe wody, które rozbijają się o skały, na żaglówki, jachty i zatoczkę, którą ledwie można dotrzeć wśród jednego ze wzgórz. Możemy pływać lub rozkoszować się słońcem na leżakach usytuowanych na licznych skałkach w pobliżu basenu.

 

 

 

7. IL BORRO/Toskania/Włochy

Śniadania nad basen na kawiarnianym tarasie? To jeden z najpiękniejszych wspomnieć z toskańskiego resortu IL BORRO – nowoczesny budynek spa oraz basen, z którego można dojrzeć kamienne domy, rozgrzane słońcem dachy, oraz kręte, brukowane uliczki średniowiecznego włoskiego miasteczka.

 

 

 

8. Torri e Merli/Paxos/Grecja

Położony na wzgórzu, wśród oliwnego gaju basen jest idealny do relaksu, a wieczorem subtelnie podświetlony tworzy idealny klimat, aby podziwiać zachód słońca. Kolorystyka imitująca piasek przy wejściu do basenu przechodzi przez różne odcienie niebieskiego przy pogłębianiu się. Przyjemność potęgowana przez atuty wizualne oraz zapach roślin z najbliższego otoczenia.

 

 

 

zobacz także:

10 najpiękniejszych miejsc we Włoszech

Ulubione miejsca na kawę

6 miast z najlepszym jedzeniem ulicznym

 

Submit a Comment