Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 15, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Warszawski śledzik

Warszawski śledzik
WARSAW state of mind

Czy planujecie podtrzymać tradycję przedświątecznych spotkań przy śledziku? Jeśli tak, to mamy dla Was kilka propozycji.

 

Przedświąteczne spotkania przy śledziu mają w Warszawie bardzo długą tradycję. W przedwojennej stolicy temu zwyczajowi oddawali się głównie panowie, uciekając z domów w okresie wzmożonych grudniowych przygotowań do Świąt. I choć podczas takich spotkań na stole pojawiały się ryby różnych gatunków, bezsprzecznie głównym bohaterem był śledź w różnych odsłonach.

 

16 grudnia TARG RYBNY

Na odwiedzających Targ Rybny w najbliższy piątek czekać będzie suto zastawiony stół na którym każdy będzie mógł skosztować kilka rodzajów śledzi ze znakiem MSC. Dla gości przygotowano blisko pół tony tej świątecznej ryby. Organizatorzy zapraszają wszystkich na miejską potańcówkę na Placu Powstańców.

„Przedświąteczne spotkania na śledzika to polska tradycja. Zeszłoroczna edycja Warszawskiego Śledzika ze znakiem MSC uświadomiła nam, jak bardzo potrzebujemy miejsca, gdzie moglibyśmy się spotkać ze znajomymi przy akompaniamencie dobrego śledzia. Zleży nam na tym, by Warszawski Śledzik ze znakiem MSC na dobre wrósł w przedświąteczny kalendarz miasta. Tym bardziej, że jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na istotny przekaz organizacji MSC. Wybierajmy ryby i owoce morza odławiane w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu.” – powiedział Krzysztof Cybruch, organizator wydarzenia.

 

Zaproszenie_warszawski śledzik ze znakiem MSC

 

 

ŚLEDZIK w Warszawskich lokalach

ZORZA 8-23 grudnia

Każdy dzień zaczyna się od porannej zorzy i kończy nocnymi igraszkami. Uwielbiamy to miejsce za świeżo wyciskane soki, obłędne śniadania, czy najlepiej doprawione mięsa. Ale… Zmieniają się pory roku. Zmieniają się dania na naszych stołach, ponieważ lubimy jeść pysznie i sezonowo. W grudniu w Zorzy będzie królował śledź oraz pyszna, polska wódka. Zapraszamy na duże śledziki i małe świąteczne spotkania. Obiecujemy, że jest pysznie i uroczyście! 

Rezerwacje: rezerwacje@zorzabistro.pl

 

15267839_682542661912753_1306848043904646226_n

 

 

PKP Powiśle

Nadszedł czas świątecznych spotkań i jedzenia! Jeśli śledzik ze znajomymi to tylko w Warszawie Powiśle. Przez cały grudzień czekamy na Was z super promocją – dwa śledziki i dwie wódki za 22zł! Smakowało? Podziel się zdjęciem na FB, a drugą kolejkę dostaniesz gratis!

Masz ochotę na dużą imprezę świąteczną lub pyszne bożonarodzeniowe jedzenie? Zamów u nas domowe pierogi, barszcz z uszkami lub pasztet i nie martw się o gotowanie w święta. Więcej informacji i zamówienia: rezerwacje@warszawapowisle.pl

 

15327232_10153872497446537_5283724142948316931_n

Save

Save

Save

Save

Submit a Comment