Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 20, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Warszawski Streetstyle, wywiad z Karoliną Gruszecką

Warszawski Streetstyle, wywiad z Karoliną Gruszecką
intopassion

O tym czym charakteryzuje się warszawski styl uliczny, co jest zdecydowanym must have w tym sezonie i gdzie szukać modowych inspiracji, magazynowi Stylish Paper opowiedziała Karolina Gruszecka.

 

Karolina Gruszecka – stylistka w magazynie ELLE. Ubiera też znane i lubiane osoby, jak Natalia Przybysz, są to raczej jednak układy koleżeńskie niż branżowe. Kocha ciuchy, dobrą muzykę i weekendowe wypady do Berlina. Od 3 lat nieustająco urządza swoje mieszkanie i marzy, aby wykupić strych. Ma wielki apetyt na życie i mnóstwo energii.

Co wyróżnia warszawski styl uliczny?
Warszawa depcze po piętach Berlinowi. Dotyczy to także mody ulicznej. Ludzie są coraz bardziej otwarci i odważni. Szukają, eksperymentuja. Zależy im żeby się wyróżnić spośród tłumu. Nowe Concept story i małe nietuzinkowe sklepy z polską modą pojawiające się jak grzyby po deszczu, utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Moda to niekoniecznie zakupy w galerii handlowej. Uczymy się mądrych inwestycji, a nie pogodni za jednosezonowymi trendami. Przykładamy coraz większą wagę do jakości i designu.

 

 

Jaki styl lubisz najbardziej?
Ja osobiście lubię połączenie eklektycznego stylu berlińskiego z paryską niewymuszoną nonszalancją. W mojej szafie ostatnio rządzi Vintage przywieziony z Paryża lub kupiony w Safripsti na oleandrow w Warszawie, wymieszany ze skandynawskim Cos, other stories i moim odkryciem sezonu Rodebjer!

 

 

Gdzie szukasz inspiracji?
Moją inspiracją są moje przyjaciółki stylistki Alicja Werniewicz i Zuza Kuczyńska zawsze świetnie ubrane oraz Edyta Rojek – właścielka Concept
storu Kyosk na Koszykowej1.

 

 

Must have na ten sezon?
Oversizowy kożuch od Acne lub Misbhv. Myślę jednak, że sami wyrabiamy swój styl. Nie lubię poprzebieranych dziewczyn we wszystkie hity sezonu, których niestety jest dużo na naszych ulicach. Niebanalne podejście do mody mają modele, którzy dużo podróżują po świecie i podglądają na pokazach, jak można traktować modę mniej dosłownie.

 

 

Czy masz strony, blogi czy profile instagramowe, które śledzisz?
Na instagramie lubię Man Repeller (www.instagram.com/manrepeller). Z polskich blogerek śledzę profil instagramowy (www.instagram.com/marionawarda). Lubię też instagram serbskiej stylistki i art directorki współpracującej między innymi z Harper’s Bazaar Serbia – Iriny lakicevic (https://www.instagram.com/irinalakicevic/).

 

Submit a Comment