Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Czerwiec 30, 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Weekend z dzieckiem – wg Lilylife.pl

Weekend z dzieckiem – wg Lilylife.pl
Kamila Belczyk Panków

Joanna, mama 3-letniej Lily od dwóch lat prowadzi bloga o modzie dziecięcej Lilylife.pl. Razem z mężem mieszkają w Warszawie i lubią aktywnie spędzać czas z ich córką. Subiektywnie przedstawiają pięć miejsc gdzie warto wybrać się w weekend z maluchem!

Królikarnia  – to nieprzypadkowy wybór – jest to jeden z wielu parków, w którym jest spokojnie, dodatkowo dziecko może obcować ze sztuką.  W Królikarni można zobaczyć piękny widok na Warszawę z tarasu widokowego. Jak jeszcze tam nie byliście, to polecam! Lily była wniebowzięta, mogła biegać swobodnie po całym parku – nie słuchając ciągłych upomnień: idź wolniej, uważaj, poczekaj,  czy daj rączkę bo przechodzimy przez przejście. Dla takiego dziecka to istny raj. Biegać dopóki sił wystarczy, zbierać jabłka pod jabłonią i ze smakiem je zjadać, a także dotknąć eksponatów znajdujących się w parku rzeźb. Leniuchowaliśmy spacerując, a później wylegując się na leżakach w kawiarni. Czas uciekał… a my nie musieliśmy się nigdzie śpieszyć. W końcu! 

Wizyta w ZOO – świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale nie tylko… Dzieci czerpią ogromną radość i fascynację z obcowania ze zwierzętami. Dobrze wiemy, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Uważam, że im wcześniej przyzwyczaimy maluchy do zwierząt, tym lepiej. Dziecko, które posiada zwierzaka staje się wrażliwsze zarówno na krzywdę zwierząt, jak i ludzi, uczy się odpowiedzialności, opiekuńczości, troski. Już samo przebywanie w obecności czworonoga daje wiele radości, ale także zapewnia pozytywne wibracje w psychice naszego szkraba.

Kino – świetnym pomysłem dla rodziców, którzy chcą spędzić aktywnie weekend są poranki dla dzieci w Multikinie. Odbywają się w każda sobotę – oprócz seansu są różne atrakcje dla dzieci. Zamiast puszczać bajki w domu warto sprawdzić repertuar i zabrać malucha do kina! Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz skorzystać z licznych atrakcji.

Skatepark – place zabaw są już nudne – więc trzeba coś wymyślić aby aktywnie spędzić czas z Lily. Wybraliśmy skatepark, mała deska i mini rampy przysporzyły całej rodzinie przyjemność i dużo śmiechu. Taka wycieczka do skateparku daje możliwości rozwoju fizycznego naszego dziecka a także wpływa na budowanie relacji ze starszymi dziećmi.

Kawiarnia – robi się coraz zimniej, mamy już dość siedzenia w domu! Najbliżej od domu mamy klubokawiarnie, która bywa zbawieniem w takie chłodne dni. Coraz więcej fajnych miejsc pojawia się w Warszawie w które dbają o mamy i dzieci. My wybieramy się najczęściej do pobliskiej kawiarni, Lily może pooglądać super książki, pobawić się z innymi dziećmi,  a ja spokojnie mogę zrobić sobie „prasówkę” i wypić kawę.

Więcej inspiracji na blogu Lilylife.pl, zdjęcia: Joanna Pomarańska Photography 

Zdjęcie pierwsze: Warsaw Streets

Submit a Comment