Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

INTO passion | Lipiec 16, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Włoska dolina Val Senales wiosną i latem

Włoska dolina Val Senales wiosną i latem
Paulina Grabara

Val Senales/Maso Corto znajduje się w samym sercu Alp, w północnych Włoszech. Dolina zaczyna się na poziomie 900 metrów i ciągnie się przez 25 kilometrów aż do lodowca. Na początku doliny w zamku Juval rezyduje światowej sławy alpinista Reinhold Messner. Na końcu doliny, na lodowcu Similaun, w 1991 roku została znaleziona najsłynniejsza mumia Ötzi na świecie.

współpraca

 

 

Cześć, nazywam się Paulina. Jeśli masz ochotę być na bieżąco, zapraszam Cię na IG intopassion.pl.

Możesz też stać się częścią STYLISH PAPER (Gazety w formacie A3, którą wydaję KLIK po więcej informacji) i intopassion – jeśli MASZ OCHOTĘ OTRZYMAĆ NOWY NUMER STYLISH PAPER, wesprzyj projekt na patronite.pl/intopassion.

 

Dolina Val Senales jest tak idealnie położona, że wielu wczasowiczów, którzy przyjeżdżają do Włoch, spędza tu kilka dni na wędrówkach, relaksie lub na rowerze górskim w pięknej górskiej scenerii.

 

SKITURING W MASO CORTO/VAL SENALES

Trasy skiturowe dla początkujących i doświadczonych na lodowcu w Maso Corto/Val Senales

Z widokiem na potężny szczyt Weißkugel (3770m) i wiele innych trzytysięczników obszar Schnalskamm stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania skituringu w Alpach. Miłośnicy tego sportu znajdą w Maso Corto/Val Senales pewne warunki śniegowe w korzystnej cenie.
Kolejka gondolowa skraca czas wchodzenia, dzięki czemu uprawiający skituring mogą względnie łatwo i szybko dostać się na okoliczne trzytysięczniki.

Doświadczeni przewodnicy górscy prowadzą wycieczki na nartach skiturowych doliną Maso Corto/Val Senales i w Alpy Ötztalskie. W ofercie mają także propozycje wycieczek poza najbardziej znanymi szczytami.

Dwa najważniejsze punkty obsługi dla osób uprawiających skituring oraz schronisko Schöne Aussicht — są otwarte do początku maja.

Winter_Thomas Grüner (6)

 

CO ROBIĆ WIOSNĄ I LATEM W MASO CORTO I DOLINIE VAL SENALES?

Najlepiej jest skorzystać ze specjalnie przygotowanych kart, które zawierają propozycję bardzo ciekawych aktywności.

SUMMERCARD

SummerCard Wiosna/Jesień

Sezon wiosenny: 28.05.2023 – 30.06.2023
Sezon jesienny: 03.10.2023 – 22.10.2023

Z kartą SummerCard macie niepowtarzalną możliwość przez tydzień zwiedzania doliny komunikacją miejską aż do Naturns, w którym możecie wypożyczyć rower na cały dzień. Poznajcie fragment Meraner Höhenweg; przejedźcie się kolejką linową Unterstell, a także weźcie udział w czterech bezpłatnych wycieczkach zorganizowanych w towarzystwie przewodnika turystycznego Richarda, zgodnie z tygodniowym programem. Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na bezpłatną wycieczkę kulturalną do Karthaus i Katharinaberg. Możecie także wybrać między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub wejściem na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg. Wszystko to w cenie 29,90 € za osobę dorosłą i 15,00 € za dziecko.

 • 1-dniowe wypożyczenie roweru w Naturns
 • 7-dniowy bezpłatny bilet na autobus BusCard Schnalstal – Naturns
 • 1 wjazd lub zjazd kolejką linową Unterstell
 • Możliwość wyboru między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub wstępem na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg
 • Bezpłatny udział w 4 wycieczkach według tygodniowego programu z naszym przewodnikiem Richardem
 • Bezpłatny udział w wycieczce kulturalnej po Karthaus i Katharinaberg

 

Sommerwanderung_Thomas Grüner (147)

 

SUMMERCARD II LATO

Sezon letni: 01.07 – 02.10.2023

Z SummerCard możecie zwiedzić płaskowyż Lazaun, gdzie do wykorzystania macie wjazd i zjazd kolejką lub dwa wjazdy w górę. Macie niepowtarzalną możliwość przez tydzień zwiedzania doliny komunikacją miejską aż do Naturns, w którym możecie wypożyczyć rower na cały dzień.

Poznajcie fragment Meraner Höhenweg, przejedźcie się kolejką linową Unterstell, a także weźcie udział w czterech bezpłatnych wycieczkach zorganizowanych w towarzystwie przewodnika turystycznego Richarda, zgodnie z tygodniowym programem. Skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na bezpłatną wycieczkę kulturalną do Karthaus i Katharinaberg.

Dodatkowo możecie wybrać między wejściem do Archeoparc w Unser Frau lub na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg albo jednorazową przejażdżką gokartami górskimi w Maso Corto.

Wszystko to w cenie 29,90 € za osobę dorosłą i 15,00 € za dziecko.

 • Wjazd i zjazd lub 2 wjazdy kolejką linową Lazaun
 • 1-dniowe wypożyczenie rowerów w Naturns
 • 7-dniowy bezpłatny bilet na autobus BusCard Schnalstal – Naturns
 • 1 wjazd lub zjazd kolejką linową Unterstell
 • Wejście do Archeoparku w Unser Frau lub wstęp na Ötzi Archery – kurs łuczniczy w Moarhof w Katharinaberg albo jednorazowa przejażdżka gokartami górskimi
 • Bezpłatny udział w 4 wycieczkach według tygodniowego programu z naszym przewodnikiem Richardem
 • Bezpłatny udział w wycieczce kulturalnej po Karthaus i Katharinaberg

 

Bergfrühling Kurzras Credit Manfred Waldner

 

 

Unterstell Credit TG Naturns

 

similaunshooting_thomas_grüner_2018 (364)

 

similaunshooting_thomas_grüner_2018 (348)

 

 

Archery Credit TGS Schnalstal

 

Mountaincarts_Andrea Nischler (278)

Submit a Comment